Žurnalistinių tyrimų komanda iš dienraščio „Boston Globe“ sugebėjo atskleisti dešimtmečiais ne tik Bažnyčios, bet ir teisininkų bei politikų slėptą nusikaltimą – kunigų pedofilijos skandalą. Apie kunigų tvirkinamus vaikus žinojo daugelis Bostono gyventojų, tačiau nė vienas nenorėjo tuo tikėti.

Nuo 2002–ųjų „Boston Globe“ žurnalistai paskelbė kelis šimtus straipsnių apie kunigų seksualinius nusikaltimus prieš mažamečius. Jiems pasirodžius prasidėjo visuotinė Katalikų bažnyčios krizė, kuri tęsiasi iki šiol. Už sėkmingą tyrimą žurnalistai apdovanoti prestižine Pulitzerio premija.

Šią istoriją filme „Sensacija“ atkūrę aktoriai sulaukė daug komplimentų dėl įtikinamai sukurtų vaidmenų, ypač iš filmo prototipais tapusių „Boston Globe“ žurnalistų. Pasak jų, juosta labai taikliai perteikia tą atmosferą ir įtampą, kuri augo redakcijoje skambutis po skambučio, susitikimas po susitikimo.

Aktorė Rachel McAdams pasakojo, kad jos patirtis kuriant žurnalistės Sacha’os Pfeiffer portretą padovanojo jai vieną svarbiausių žurnalistikos pamokų – mokėjimą klausytis.

Visame pasaulyje „Sensacija“ sukėlė daug diskusijų apie tiriamosios žurnalistikos reikšmę ir svarbą visuomeniniame gyvenime. Kai kurie siaubingą tiesą atskleidusius žurnalistus vadino tikrais didvyriais, tačiau, pabrėžia režisierius Tomas McCarthy, jis nesiekė tyrime dalyvavusių reporterių paversti superherojais. Jo tikslas buvo atskleisti jų žmogiškumą.

„Filmo herojai – tai ne superherojai. Tai – žmogiškosios būtybės. Kai Keatono vaidinamas redaktorius Robby Robinsonas prisipažįsta, kad pro pirštus praleido vaiko tvirkinimo istoriją, kai ši pirmą kartą atsirado ant jo stalo, – tai herojiškas poelgis. Pripažinti savo klaidas labai sunku“, – sakė T. McCarthy.

Sudominti neįprasto scenarijaus „Sensacijoje“ nusifilmavo gerai žinomi aktoriai. Tarp jų Michaelas Keatonas, lygiai prieš metus gavęs „Oskarą“ už vaidmenį juostoje „Žmogus-paukštis“, Markas Ruffalo, Rachel McAdams, Lievas Schreiberis ir kiti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)