Juosta pastatyta pagal garsaus japonų rašytojo Kotaro Isakos kūrinį „Maria Beetle“. Pasirodo, nors tai toli gražu ne pirmoji didžiulio dėmesio sulaukusi ir į užsienio kalbas išversta šio autoriaus knyga, jis net nesvajojo, jog ji virs tokiu kino hitu dar nė nepasirodžiusi didžiuosiuose ekranuose. Tačiau filmo kūrėjams pateikė vieną svarbią sąlygą.

O kad juosta itin laukiama, rodo ne tik žurnalistų bei kino kritikų susidomėjimas, bet ir nekantraujančių žiūrovų būriai raudonojo kilimo premjerose. Pats 51-erių Kotaro Isaka kuklinasi – jis didžiąją dalį gyvenimo rašo net neišvažiuodamas iš savo miesto Sendai Japonijoje, o istoriją, tapusią filmu, sukūrė todėl, kad vos už kelių žingsnių nuo jo namų kasdien vis pralekia transporto stebuklu vadinami supergreitieji traukiniai. Viename iš jų ir vyksta trilerio „Kulkų ekspresas“ veiksmas.

„Net negalvoju ir nesvajoju, kad vieną dieną žmonės ims suprasti japonų kultūrą ar literatūrą. Aš ir pats dažnai to nesuprantu“, – sako šalyje populiarumo nestokojantis, jau daugiau nei 40 knygų (kurių dauguma tapo bestseleriais) išleidęs rašytojas.

Tai, jog filme turi vaidinti ir japonų aktoriai, buvo dalis susitarimo parduodant teises į knygos adaptaciją kino teatrams. Aktorių sąrašą papildė ir pagrindiniu traukos objektu tapo Holivudo bei D. Britanijos kino žvaigždės.

„Mano išgalvoti herojai nebuvo apibūdinami kaip tam tikros tautybės ar išvaizdos ir puikiai suprantu, kad tai leido kūrėjams improvizuoti. Sprendimas paimti tokias žvaigždes kaip B. Pittas bei S. Bullock gerokai padidino šansus juostai tapti vienu žiūrimiausių metų filmų. Apie tai, tiesą pasakius, net nesvajojau“, – sako rašytojas.

B. Pittas filme „Kulkų ekspresas“ vaidina samdomą žudiką itin mielu kodiniu vardu Boružėlė (angl. Ladybug). Vyras jau ketino eiti į pensiją, mėgautis sąžiningai per gyvenimą uždirbtais pinigais, bet jo koordinatorė Marija (aktorė S. Bullock) įkalba jį dar vienai – tikrai tikrai paskutinei – misijai: greitajame traukinyje Tokijas-Morioka surasti ir pristatyti jai paslaptingą lagaminėlį.

Suviliotas užduoties lengvumo ir tikrai padoraus atlygio, kad ir labai nenorėdamas, Boružėlė galų gale „pasirašo“ dar vienam darbeliui. Ieškodamas traukinyje lagaminėlio, jis susiduria su keliais savo kolegomis, kurie irgi tikrai važiuoja ne atostogauti. Žodis po žodžio, veiksmas po veiksmo ir netrukus Boružėlė suvokia, kad paprastas lagaminėlio pristatymas kažkaip netikėtai pavirto į žūtbūtinę kovą dėl gyvybės.

Kuo ji baigsis ir kokių siurprizų padovanos trileris „Kulkų ekspresas“, pamatysime kino teatruose jau visai netrukus – nuo šio penktadienio, rugpjūčio 5 dienos.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės