Kino įžymybė lapkričio 18-ąją dalyvaus festivalio uždaryme. Liv Ullmann režisuotas filmas „Neištikimi“, kuriam scenarijų sukūrė legendinis režisierius I. Bergmanas, užvers 10-ąją „Scanoramą“.

Kitą dieną po festivalio uždarymo, lapkričio 19-ąją, L. Ullmann, kaip UNICEF geros valios ambasadorė, skaitys pranešimą Europos humanitariniame universitete. Daugelį metų Kinijoje gyvenusi garsi aktorė, remdamasi savo patirtimi, pranešimo metu kalbės apie žmogaus teises ir žodžio laisvę.

„Nuo pat pirmosios „Scanoramos“ svajojome į festivalį pakviesti legendinę aktorę. Jos įtaką Europos kinui – nepamatuojama, o sukurtus vaidmenis galime vadinti kino klasika. Kai pirmą kartą L. Ullmann mačiau iš arti, prieš gerą dešimtmetį, jausmas buvo toks, kad kalbuosi ne tik su artistu, bet ir su jo herojais tuo pačiu metu. Tokiu išskirtiniu gebėjimu pasižymi didieji aktoriai, tarp kurių yra ir L. Ullmann. Su pakylėjimu jos laukiame festivalyje, kad galėtume ištarti „Velkommen, Liv“, - sako dr. Gražina Arlickaitė, „Scanoramos“ vadovė.

Garsiai aktorei ir režisierei „Scanorama“ skyrė ypatingą dėmesį ir dedikavo specialiąja programą „Liv Ullmann iš arčiau“, kurioje rodomi aštuoni filmai. Programoje ir iškilausi Europos režisieriaus I. Bergmano filmai. L. Ullmann buvo švedų režisieriaus mūza, žvaigždė, žmona.

Vieno iš didžiausių pasaulio kino meistrų ir jo mūzos bendros kūrybos bei meilės kronikos atskleidžiamos šiemet sukurtame filme „Liv ir Ingmaras“ (rež. Dheeraj Akolkaras). Šis filmas rodomas „Scanoramoje“.
Žvelgiant į L. Ullmann biografiją, I. Bergmanas beveik visą laiką žingsniuoja greta. Jie susitiko 1964 metais filmuojant „Personą“. Jai buvo 25-eri, jam – 46-eri. Taip prasidėjo visą pasaulį sujaudinusi didinga ir skausminga dviejų kino legendų meilės ir kūrybos istorija. Ji, deja, trūko neilgai – tik penkerius metus. Tačiau kūrybinis tandemas kine neišsiskyrė dar daugelį metų – tinkamesnės aktorės nei Liv savo herojų portretams atskleisti Ingmaras nerado.

L. Ullmann talentą įvertino, ne tik I. Bergmanas, bet ir kino profesionalai – 1972 m. ji laimėjo „Auksinį gaublį“ už geriausią moters vaidmenį filme „Emigrantai“. Ji taip pat buvo dukart nominuota „Oskaro“ apdovanojimuose, dalyvavo konkursinėje Kanų kino festivalio programoje.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės