„Džiaugiamės, kad technologijos beprotiškai dideliais žingsniais žengia į priekį, tačiau retai susimąstome apie jų minusus. Na taip, kompiuterių bei telefonų ekranai kenkia regėjimui, socialiniai tinklai sukelia priklausomybę. Tačiau ar tai viskas? Technologijos kelia daug daugiau problemų, apie kurias net nesusimąstome. Būtent dėl to, kad apie tai prakalbome ir susilaukėme tokio priešiškumo iš didžiųjų interneto milžinų. Jie nenori, kad žmonės mąstytų. Jie nori jus paversti robotukais ir sekti kiekvieną jūsų žingsnį“, – sako filmo režisierius Jamesas Ponsoldtas.

Kaip rašoma filmo platintojų "ACME Film" pranešime spaudai, trileris „Ratas“ – tai juosta apie jauną programuotoja Mei (aktorė E. Watson), kuriai pasiūlomas darbas vienoje didžiausių pasaulio technologijų bendrovių „Ratas“. Netrukus merginai pasiūloma tapti naujos technologijos bandytoja-savanore. Naujoji „Ratas“ technologija – visą vartotojo gyvenimą fiksuojanti mini kamera, susieta su socialiniais tinklais. Kitaip tariant, nenutrūkstamas realybės šou. Netikėtai Mei tampa interneto žvaigžde ir ima pažinti kitą technologijų pusę.

Kompanijos vadovas Imonas (aktorius T. Hanksas) tiki, kad ši technologija padės išvaduoti pasaulį nuo nusikaltimų, prisidės prie atviros ir teisingos visuomenės kūrimo. Tačiau Mei žingsnis po žingsnio atskleidžia vis naujas paslaptis, slypinčias už gražių reklaminių kompanijos tekstų. Kai kurios iš jų – tokios netikėtos ir pavojingos, kad pradeda kelti pavojų ne tik Mei karjerai, bet ir gyvybei.

„Stengiuosi kaip įmanoma labiau saugoti savo privatumą, todėl gerbėjai nemato kiekvieno mano žingsnio. Internete būnu tiek, kiek tai reikalinga mano karjerai. O kadangi ji sekasi puikiai, nematau reikalo erzinti žmonių nuotraukomis iš grožio salonų ar iš dušo. Todėl labai džiaugiausi, gavusi šį vaidmenį. Filmas patvirtina tai, apie ką nuolat pasakoju artimiesiems – internetas yra blogis, jei juo naudojiesi išjungęs smegenis“, – sako E. Watson.

Kas tu esi? Ką mėgsti? Ir ko nekenti? „Ratas“ žino viską. Filmas Lietuvoje pradedamas rodyti gegužės 19 dieną.

Filmo anonsas:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės