aA
Prieš du metus pristatęs savo didžiausią karjeroje kino projektą „Žmogus-voras: Grįžimas namo“ bei tuo pačiu reabilitavęs šio unikalaus „Marvel“ superherojaus įvaizdį kino kritikų bei gerbėjų akyse, režisierius Jonas Wattsas sugrįžta su dar didingesniu tęsiniu, su kuriuo bus pagaliau galutinai užbaigta trečioji „Keršytojų“ pasakojimo fazė.
Filmo „Žmogus-voras: Toli nuo namų“ kadras
Filmo „Žmogus-voras: Toli nuo namų“ kadras
© Organizatoriai

Apie ką mes čia…

Prisidėjęs prie galingojo titano Tanoso nugalėjimo, Peteris Parkeris gali pagaliau sau ramiai atsikvėpti. Kartu su savo klasiokais vaikinas išsiruošia atostogų į Europą. Tačiau ilgai džiaugtis užtarnautu poilsiu Pateris negali, nes visus planus sujaukia Niko Fjurio pasirodymas, kuriam reikia jo pagalbos. Ar tai bus naujas priešas? O gal globalinė katastrofa, kurią reikia sustabdyti? Į visus šiuos klausimus Peteriui duos atsakymą paslaptingas Kventinas Bekas, pas kurį jį atveda buvęs „S.K.Y.D.O.“ vadas.

Kūrinio turinys

Žmogus-voras yra neatsiejamu prisiminimu iš vaikystės tiems, kas augo 90-aisiais žiūrėdami populiarųjį animacinį serialą, kuris buvo rodomas per „Fox Kids“ kanalą. Ir čia aišku kalbu apie mūsų šalies arba regiono vaikus, kurie neturėjo labai didelės prieigos prie komiksų ir kitų įdomybių, kuriomis buvo lepinami amerikiečiai. Tad pirmoji pažintis su šiuo puikiu „Marvel“ personažu daugumai iš mūsų ir įvyko prieš kelis dešimtmečius, dėka televizinio šou. Todėl visiškai nenuostabu, jog didžiulė žmonių meilė Žmogui-vorui pavertė jį į labai paklausią prekę kino rinkoje. Būtent tuo ir pasinaudojo studija „Sony Pictures“, kuri kažkada už kapeikas išpirko teises į šį personažą iš „Marvel“, kuris iki dabar jiems ir priklauso.

Per tuos kelis dešimtmečius mums buvo pristatytos kelios šio superherojaus versijos – pradedant jautria ir itin dramatiška Samo Raimio režisuotos trilogijos vizija, efektinga, bet labai tuščia Marko Webbo dilogija ir užbaigiant nauju bei itin jaunatvišku Žmogaus-voro pristatymu bendradarbiaujant su „Marvel“ kino studija. Pastarasis Žmogaus-voro pateikimas kine pagal kritikų ir žiūrovų nuomonę yra geriausias. Atsižvelgus į visus Už ir PRIEŠ, manau, kad toks teiginys yra labai taiklus, nes tai, ką sukūrė Jonas Wattsas, labiausiai atitinka komiksinį Žmogaus-voro įvaizdį.

Naujasis Peteris Parkeris, kuris neturi nieko bendro su ankstesnėmis versijomis, iki šiol buvo pasirodęs net keturis kartus. Ir tą jis padarė per nepilnus tris metus. Geriausiai aišku jis žiūrėjosi soliniame prieš du metus pasirodžiusiame filme bei trečioje „Keršytojų“ dalyje, kurioje atliko itin svarbų vaidmenį nelygiame susidūrime su Tanosu. „Kapitonas Amerika: Pilietinis karas“ ir „Keršytojai: Pabaiga“ filmuose jo nebuvo tiek ir daug, tačiau net ir toks mažas Žmogaus-voro pasirodymas ekrane padėjo didžiulį indėlį kovoje su priešais.

Ir dabar, praėjus vos keliems mėnesiams po didingo „Keršytojų“ istorijos finalo, mes gauname filmą, kuris ne tik užbaigia trečiąją žinomos frančizės fazę, bet ir kartu paruošia mus kitiems ateityje pasirodysiantiems projektams.

Jeigu ankstesni šio personažo pasirodymai „Marvel“ kino visatoje buvo paremti tuo, jog ekrane labiau dominavo Žmogus-voras, tai šiame filme estafetę perima Peteris Parkeris, kuriam tenka susigyventi su tuo, jog tarp gyvųjų nebėra jo mokytojo Tonio Starko ir dabar jis pats turi priimti svarbius sprendimus, galinčius kardinaliai pakeisti jo gyvenimą. Tai jau nebe tas paauglys, kuris dažnai mėgo pokštauti ir jaustis nevaržomas, o labiau subrendęs jaunas vyras, matęs daug baisybių kovoje su Tanosu. Todėl suprantama, kodėl filmo kūrėjai panorėjo susikoncentruoti ties Peterio Parkerio portretu. Visgi jis lyg ir turi ateityje tapti Tonio Starko prototipu ir tikru pavyzdžiu visai būsimai Žemės gynėjų komandai. O kad tai įvyktu, Peteris privalo transformuotis į visai kitą žmogų. Tą jis ir sėkmingai daro. Bet neapsigaukite. Tai nėra Samo Raimio stiliaus filmas, todėl dramos čia bus ne tiek ir daug. Filmas suteikia lengvumo jausmą, todėl jį bežiūrint galima jaustis labai laisvai, nors ir ekrane dėsis pakankamai rimti dalykai.

Humoras šioje juostoje yra toks pats, kaip ir 2017 metų filme – jaunatviškas, šiek tiek lėkštas ir pateiktas ten, kur ir turėjo būti. Taiklūs juokeliai ir kuriozinės situacijos – tai pirmosios filmo pusės koziris, kuris veikia tiesiog puikiai. Jeigu eičiau į kiną nežinodamas, jog tai yra filmas apie Žmogų-vorą, pagalvočiau, kad atsidūriau kokioje nors paaugliškoje komedijoje. Tik, kaip sakau, čia kalbu apie pirmąją filmo pusę. Antroji jau yra žymiai rimtesnė ir, mano nuomone, įdomesnė savo siužetiniais vingiais, kurie atskleidžia keletą itin svarbių aspektų šios frančizės pratęsimui. Todėl pasiruoškite staigmenoms ir netikėtiems scenaristų žingsniams, kurie prives prie mums visiems žinomos kino visatos praplėtimo. Deja, nors ir kaip noriu, bet negaliu šioje vietoje nieko „spoilinti“, nes tai tiesiog būtų nesąžininga Jūsų atžvilgiu.

Užtat galiu pašnekėti apie personažus. Peteris Parkeris ir jo Žmogus-voras liko toks pats fantastiškas kaip ir anksčiau. Jo asmenybė yra užaugusi, jo problemos atrodo kitaip, o ir santykiai su kitais jį supančiais žmonėmis irgi pajudėjo viena ar kita linkme. Kai neliko Tonio Starko ir Kapitono Amerikos, jis kartu su Toru tapo mano mėgstamiausiu „Keršytoju“. Tik šiame filme yra viena bėdelė – Kventinas Bekas aka Misterijas. Nors ir koks kietas, malonus akims ir širdžiai būtų Peteris Parkeris, visą šou iš jo tikrąja to žodžio prasme pavagia šis naujas personažas. Kas neskaitė komiksų ar nežiūrėjo animacinio filmuko, nežino, kas jis toks, todėl nepasakosiu ar jis čia yra gerietis, ar visgi blogiukas. Pasakysiu tik viena – šis personažas pateisino visus lūkesčius, nes jis buvo lygiai toks pats, kaip ir komiksuose. Iš kitų personažų, kurie turėjo nemažai įtakos šiame filme, paminėčiau M.Dž., Hepį, Nika Fjurį, Nedą ir Flešą Tompsoną. Visi jie prisidėjo prie Peterio Parkerio asmenybės augimo pagal įvairiausius aspektus – draugystę, meilę, pagarbą ir pareigą.

Veiksmo plane filmas neatrodo taip įspūdingai kaip „Begalybės karas“, tačiau kovų scenos pranoksta daugelį kitų „Marvel“ juostų, tarp kurių yra ir prieš du metus pasirodžiusi juosta „Žmogus-voras: Grįžimas namo“. Man patiko ir tai, kaip buvo apžaistos kai kurios scenos su stichijomis, galinčiomis sunaikinti visus miestus. Čia „Sony Pictures“ pasitelkė savo išmonę ir pristatė labai didingą reginį, kuris užtemdė trečiojo Samo Raimio režisuoto „Žmogaus-voro“ finalinę sceną su Smėlio žmogumi.

Apibendrinus, galėčiau pasakyti, jog tai yra išties vienas geriausių filmų, kuris priklauso „Marvel“ kino visatai, kuris suteikia tai, dėl ko mes visi ir renkamės į tokius filmus – kokybišką, neprailgstančią, lengvą ir labai gerai nuteikiančią pramogą. Su šiuo filmu užverčiamas vienas, bet tuo pačiu ir praveriamas kitas istorijos puslapis. Tad ateityje lauksime kitų frančizės juostų ir naujų Žmogaus-voro nuotykių.

P.S. Ne paslaptis, kad po kiekvieno „Marvel“ kino visatos filmo (išskyrus „Keršytojai: Pabaiga“), yra paliekamos kelios scenos po titrų, kurios nuteikia tolimesnei istorijos raidai. Ir čia tokių scenų yra dvi. Todėl patariu neišeiti iš salės ir jų sulaukti. Po vienos aš galvojau man žandikaulis atvips. Tai buvo tiesiog... Vienu žodžiu patys pamatysite.

Techninė juostos pusė

Šįkart apie techninę pusę galėčiau pasakyti išties daug, bet patys suprantat, jog tai yra „Marvel“ ir „Sony“, todėl priekaištauti dėl specialiųjų efektų tikrai nereikės. Kas mane labiausiai nustebino, tai meninis filmo apipavidalinimas, į kurį įėjo herojų kostiumai bei grimas ir dekoracijos. Kostiumai ir jų dizainas puikiai atitiko komiksinius Misterijo ir Žmogų-vorą, o tikroviškas grimas ir dekoracijos, kurios papuošė visumą, privertė susimąstyti dėl beribės jų kūrėjų fantazijos. Jau nekalbant apie CGI efektais papuoštą foną. Vien už Vandens-žmogų plojimai, nes būtent tokiu jį ir įsivaizdavau po serialo peržiūros.

Kiti aspektai kaip dinamiškas ir įtampos suteikiantis garso takelis, efektingas ir iš įvairiausių rakursų veiksmą paryškinęs operatoriaus darbas, galingas garso montažas ir kruopštus vaizdo montažas suteikė šiam projektui solidų pamatą.

Aktorių kolektyvinis darbas

Naujasis Peterio Parkerio atlikėjas Tomas Hollandas ir toliau džiugina akis savo smagiu pasirodymu šiame amplua. Aktorius ne tik atlieka daugelį sudėtingų triukų, bet dar ir puikiai vaidina suteikdamas jo vaidinama personažui savitos charizmos.

Bet keista tą sakyti, tačiau net ir turėdamas nemažą charizmą, Tomas kol kas negali prilygti nuostabiajam Jake‘ui Gyllenhaalui, kuris karts nuo karto pasirodo ir tokio pobūdžio filmuose kaip šis blokbasteris. Jo Misterijas – dieviškas. Aktoriui ne tik pavyko perteikti personažo esmę, bet ir vizualiai jį įkūnyti taip gerai, kad jis primintų klasikinį Kventino Beko alter ego prototipą.

Antraplanėse rolėse jau anksčiau matyti Jonas Favreu, Samuelis L. Jacksonas, Zendaya, Jacobas Batalonas, Martinas Starras, Marisa Tomei, Cobie Smulders, Tony‘is Revoloris ir kt. Nei vienas iš mano paminėtų aktorių nepridarė gėdos. Aišku, buvo dar vienas aktorius, kurį taip norėtųsi paminėti, bet tai būtų jau „spoileris“. Tiesiog užsiminsiu, kad jį pamačius pajausite tikrą nostalgiją originaliai trilogijai.

Verdiktas

„Žmogus-voras: Toli nuo namų“ – puikus savo meniniu apipavidalinimu ir gerai apgalvotais techniniais sprendimais 2017 metų juostos pratęsimas, netikėtai išlaikęs pirmtako lengvumą. Filmas dar gali pasigirti charizmos nestokojančio ir kitus aktorius užgožiančio Jake‘o Gyllenhaalo vaidyba bei įdomiai pateikta ir nenuspėjamus siužetinius vingius turinčia istorija, kuri ne tik uždaro trečiąją „Keršytojų“ fazę, bet ir praveria visiškai naują „Marvel“ kino visatos skyrių.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
5.0000

Pradedama lietuviškų filmų atranka pretenduoti į kitų metų „Oskarus“

Lietuvos kino centras ir JAV Kino meno ir mokslo akademijos patvirtintas lietuviškasis „ Oskaro...

Filmo „Agentė Ava“ recenzija: daug žadantis, bet nuviliantis trileris (1)

Savo filmografijoje galintis pasigirti tokiais hitais kaip 2011 metų „Oskarui“ nominuota drama...

Filmo „Atsiminimai iš Italijos“ recenzija: jaukus, paprastas ir Italija atsiduodantis pasakojimas (2)

Žinomas iš tokių juostų, kaip „ Hičkokas “, „ Diunkerkas “, „Debesų žemėlapis“...

Robertėlio vaidmenį kuriantis aktorius Nerijus Gadliauskas - apie nuotykius gatvėje ir jo bei garsiojo personažo skirtumus (1)

Jau netrukus didžiosiose Lietuvos kino salėse kinomanai išvys filmo „ Moterys meluoja geriau “...

Filmo „Strelcovas“ recenzija: juosta visai ne apie futbolą

2013 metais, po finansiškai sėkmingos bei žiūrovų išliaupsintos biografinės dramos „Legenda...

Top naujienos

Po pažinties feisbuke – tiesiai į lovą, o po karšto sekso – į ligoninės operacinę (107)

„Ar esi tai bandžiusi ir ar norėtum tai padaryti su manimi?“ – feisbuke su penkiolikmete...

Egzotiškos salos oro uosto vaizdai lietuvį pribloškė: nuogi, basakojai keleiviai čia yra normalu (164)

Dieną praleidęs skirtingų klanų Dani genties festivalyje ir susigundęs pakramtyti jų mėgstamo...

Sinoptikai papasakojo, kokia bus spalio pradžia: vėsiausia bus vienoje Lietuvos dalyje

Šiandien ir artimiausiomis dienomis mūsų regione stumdysis du bariniai dariniai: nuo Rumunijos...

Susirgęs šia liga dažnas taip ir neišdrįsta nueiti pas gydytoją: delsimas baigiasi sudėtinga operacija arba net vėžiu (19)

Hemorojus – dažna liga, tačiau apie ją garsiai kalbėti nesinori. Dažnas ją ignoruojame,...

Į Pirėją nevykstantis „Žalgirio“ direktorius: nerimo nemažai – žaidžiame ne taip, kaip turėtume pokalbis „Vienas prieš vieną“ (17)

Nepraėjo nė septyni mėnesiai ir Eurolyga grįžta į arenas – kai kurios iš jų bent jau...

Pirmosios ponios apranga įžiebė diskusijas: ekspertų nuomonės išsiskyrė (583)

Valstybę reprezentuojančių asmenų apranga turi ypatingą svarbą ir neretai tampa diskusijų...

Eugenijus Laurinaitis | D+ nariams

Klausk psichoterapeuto. Nemėgstu savo darbo, kaip įveikti stresą ir kodėl mums tokia svarbi kitų nuomonė? nauja laida (1)

Namai, darbas, šeima, vaikai, sutuoktinis, giminės, socialiniai tinklai ar seniausi žmonijos:...

Pagal sergamumą koronavirusu aplenkėme Italiją: kokie sprendimai laukia? (422)

Lietuvoje sparčiai daugėja sergančių koronavirusu . Naujus atvejus jau skaičiuojame šimtais, o...

Aš ikona. Grožio salono įkūrėja Oksana Pikul-Jasaitienė: kur pinigai, ten reikia ieškoti ir kitos medalio pusės (45)

Ar moterims ir šiais laikais sudėtinga kalbėti ir atvirai pasakoti apie tai, kaip sukurti...

|Maža didelių žinių kaina