Vos dvejus sezonus trukusio draminio serialo „Vejantis gyvenimas“ bei ne itin didelio pasisekimo sulaukusios 2014 metais kino ekranuose pasirodžiusios komiškos istorijos „Gyvenimo partneriai“ režisierė ir scenaristė Susanna Fogel pristato dar vieną lengvo turinio projektą, kuris labiau yra subalansuotas moterims, bet kartu ir tinkantis vyriškos lyties kino žiūrovams.
Filmo "Šnipas, kuris mane išdūrė" plakatas
© Organizatoriai

Apie ką mes čia…

Su vaikinu savo pačios gimtadienio išvakarėse išsiskyrusi Odri negali rasti ramybės. Būtent todėl jos geriausia draugė Morgan ištempia ją į barą išlenkti po kelis kokteilius ir bent akimirkai užmiršti visus rūpesčius. Tačiau merginos net nenutuokia, jog šis nekaltas pasisėdėjimas bare joms bus paskutinis, nes visai netrukus ant jų pečių užguls viso pasaulio likimas.

Kūrinio turinys

Komedijos apie šnipus ir jų paslaptingą gyvenimą kartais gal būti ne ką prastesnės už rimtus veiksmo trilerius, kuriuose dominuoja rimtai nusiteikę agentai, privalantys įvykdyti tiesiog neįmanomas misijas. Tačiau ne kiekvienas gali sukurti išties gerą tokio pobūdžio komediją, kuri ne tik juokintų, bet kartu leistų įsigilinti į rodomą siužetą.

Geriausiais tokio tipo filmų pavyzdžiais galima įvardyti nuostabų 2015 metais pasirodžiusi Paulo Faige‘o hitą „Ji – šnipė“, „Ostino Pauerso“ trilogiją, šmaikščią „Super Džonio“ pirmąją dalį, kultinę parodijų komediją „Visiškai slaptai“ ir legendinio serialo „Ieškokit Gudručio“ kino versiją. Žinoma, galėčiau čia pridėti „Šnipą iš U.N.C.L.E.“ ir „Kingsman“ abi dalis, bet manau, jog ten yra ne komedijos, o veiksmo filmai su komedijos elementais, todėl priskirti jų prie tipinių humoro nestokojančių kino projektų būtų neteisinga.

Kiekvienas iš mano paminėtų filmų žavėjo savo išradingais ir kartais kvailais, bet itin puikiai į kontekstą įterptais dialogais, įdomiais personažais ir, žinoma, pačiomis istorijomis, kurios nepabosdavo. Atvirkščiai - jie suteikdavo labai gerą pramogą. Todėl, belaukiant šio režisierės Susannos Fogel sukurto filmo, tikėjausi gauti panašų rezultatą. Bet apie viską paeiliui.

Šio filmo istorijos branduoliu tapo dvi geriausios draugės Morgan ir Odrė, kurios įklimpo į rimtą bėdą, ir, kad iš jos išsikapstytų, merginos privalo viską padaryti pačios, nes gi negalima niekuo pasitikėti.

Viskas. Toks yra filmo esminis siužetas, kuris labai priminė kokį nors pigų kompiuterinį žaidimą su banaliausiomis užduotimis. Manau, gilintis į pasakojimą nereikia, nes jis nėra to vertas. Geriau pakalbėkime apie kitus niuansus, kurie tiek ir gelbėjo filmą nuo visiško fiasko, tiek ir stūmė jį į prarają.

Pirmiausia – komedijos elementai. Jų čia buvo nemažai, dėl to tikrai negalima pykti, bet komedija nėra lygu komedijai. Jeigu filme dominuoja juokeliai žemiau bambos, tai bent jau galima juos pristatyti kažkaip subtiliau? Nes pokalbiai apie vaginas, kakojimus ir penius buvo aktualūs prieš dvidešimt metų, kai žmonės pirmą kartą išvydo tokias vulgarias komedijas kaip „Amerikietiškas pyragas“ ar „Van Vailderio vakarėlis“. Tiesa, buvo ir neblogų komiškų momentų, kurie kartais sukeldavo šypseną, bet kai juos užgoždavo mano paminėti humoristiniai elementai, net ir jie nesugebėdavo išgelbėti situacijos nuo gėdos, rodomos per didelį kino ekraną.

Antra – veiksmas. Filmas turi nemažai visai neblogo veiksmo, kurio galėtų pavydėti ir kai kurie veiksmo filmai. Čia yra ir žiauriai atrodančios muštynės, ir pakankamai išvaizdžios žudynės, o taip pat netrūksta visai neblogų susišaudymų bei efektingų gaudynių miesto gatvėmis. Tačiau kad ir kaip patraukliai tai skambėtų, visi šio filmo veiksmo elementai buvo tik tam, kad mūsų dėmesys būtų atitrauktas nuo labai blankios ir neįdomios istorijos, kuri prailgsta. Galbūt, jeigu filmas truktų 30 minučių trumpiau, viskas žiūrėtųsi maloniau.

Trečia – makabriškumas. Taip, filme yra labai daug žiaurių ir netgi šlykščių momentų, kurie pateikiami per labai atvirą prizmę. Čia ir laužomi kaklai, nupjaunami pirštai, suduodami smūgiai į veidą taip, jog ir pačiam skauda į tai žiūrint. Tokie režisierės sprendimai nustebino. Kažkaip nesitikėjau, jog šiame filme bus galima išvysti tiek daug smurto.

Ketvirta – staigmenos. Čia yra kelios staigmenos, kurios pridavė filmui vieną kitą pliusą. Viena iš tokių staigmenų tampa veiksmo lokacija pačioje šios užtęstos juostos pradžioje. Apie ką aš kalbu, nesakysiu, nes nenoriu išpasakoti to tiems, kurie dar eis žiūrėti filmo, bet, patikėkite, matydami šį vaizdą, patirsite malonumą.

Dabar apie veikėjus. Pagrindinė filmo herojė Odri yra bedvasė, neįdomi ir visiškai tuščia asmenybė, kuriai neįmanoma simpatizuoti. Panašiai ir su jos sužadėtiniu Driu, kuris į šnipą nelabai ir buvo panašus. Jau nekalbu apie kitus šnipų pasaulio herojus, kurie keldavo gailestį.

Vieninteliu charizmatišku personažu čia yra Morgan, kurios kvailystės ir tampa vos ne pagrindiniu humoro varikliu. Taip, tai yra klišių maišas ir jos poelgiai yra visiškai neadekvatūs, bet bent jau jie kartais priversdavo nusišypsoti.

Tačiau net ir viską kartu sudėjus, tai labai atgrasus ir erzinantis žmogaus tipažas, kurio nesinorėtų sutikti nei gatvėje, nei bare, o tuo labiau savo lovoje.

Apibendrinus galiu pasakyti, jog tai yra labai vidutiniškas filmas šnipų tema ir ne tokia jau gera komedija, kaip būtų galima pagalvoti iš pirmo žvilgsnio pamačius visai patrauklų anonsą. Tai tiesiog dar vienas vienkartinis žanro projektas, kurį bus galima užmiršti jau po kelių dienų.

Techninė juostos pusė

Gali skambėti keistai, bet filmas turi kuo pasigirti: pavyzdžiui, visai gera išore. Didžiausią įspūdį padarė operatoriaus Barry‘io Peterseno darbas, kuris puikiai sužaidė su pagrindinėmis lokacijomis, tuo pačiu iš įvairiausių rakursų pristatydamas miestus, kuriuose vyko pagrindinis juostos veiksmas. O miestų čia daug – pradedant Praha, Budapeštu, Viena ir užbaigiant Paryžiumi su Berlynu.

Muzika pakankamai nebloga. Veiksmo scenose skambėjo dinamiški kūriniai, o ramesnėse vietose – visiems puikiai žinomi hitai, tokie, kaip grupės "Scorpions" daina „Wind of Change“ bei Britney Spears „Work Bitch“.

Nepatiko vaizdo montažas. Pernelyg chaotiškai viskas čia vyko. Labiausiai erzino šokinėjimai į praeitį, kurie tik gadino bendrą filmo siužetinės linijos eigą. Garso montažui jokių priekaištų.

Aktorių kolektyvinis darbas

Vaidyba šiame filme buvo tikrai tragiška. Mila Kunis, kuri filme atliko pagrindinį vaidmenį, ne tik, kad nesistengė vaidinti, bet vienu momentu atrodė, jog ją filmavimo aikštelėje laiko per prievartą.

Užtat tikroji filmo žvaigždė Kate McKinnon ir džiugino, ir erzino. Tai puiki trumpų skečų asė, kurios grimasos ir kvailiojimai dažnai priverčia kvatoti susiėmus už pilvo, bet, deja, tai neveikia pilnametražiame filme, kuriame ji atkartojo save vos ne kiekvienoje scenoje. Ir tai pabosta jau po gero pusvalandžio, nes mes ekrane matome tą pačią Kate, kurią galime pamatyti per „SNL“, todėl puikiai suprantama, jog filmuose toks jos amplua visiškai nelimpa.

Filme taip pat pasirodė Samas Heughanas, Justinas Theruoxas, Gillian Anderson ir Hasanas Minhajus. Bet nė vienas iš jų nesugebėjo iš savęs išpešti nič nieko, kas sužavėtų. Gal čia aktoriai specialiai nusprendė nevaidinti? Sunku suvokti, nes tai buvo klaikus vaizdas.

Verdiktas

„Šnipas, kuris mane išdūrė“ – pernelyg ištęsta, nepatraukli savo istorija ir nelabai įsimintinais komedijos elementais žavinti juosta, kurios vieninteliais koziriais tampa stebinančiai gerai atrodantis veiksmas ir bent kažkiek nusišypsoti priverčiantis aktorės Kate McKinnon grimasų šou.

Filmo anonsas:

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausia legendinių „Nasrų“ versija su Jasonu Stathamu – „Megalodonas: grėsmė iš gelmių“ (3)

1975 metais kino teatruose pasirodė Steveno Spielbergo jau dabar legendine vadinama siaubo kupina...

Belaukiant romantinės kulinarinės komedijos „Mažoji Italija“: 5 įsimintiniausi kulinariniai filmai

Itin žiūrovų pamėgtų romantinių komedijų „Kaip atsikratyti vaikino per 10 dienų“ (angl....

5 smagiausi animaciniai filmai apie ateivius

Jau rugpjūčio 17 dieną visuose Lietuvos kino teatruose startuoja itin smagi „Oskarą“...

Siaubo trileryje „Vartai į anapus“ suvaidinusi Uma Thurman papasakojo, kaip renkasi kur vaidinti, o kur ne

„Dabar, kai man jau 48-eri, galiu sau leisti rinktis filmus ne pagal honoraro dydį“, – sako...

Festivalio „Pirmoji banga“ seansas vaikams: apie rimtas temas kvies kalbėti linksmai

Rugsėjį Vilniuje ir Kaune vyksiantis ankstyvojo kino festivalis „ Pirmoji banga “ į neįprastą...

Top naujienos

Feisbuke uraganą sukėlusios karalienių įkvėpėjos ir jos vyro interviu apie turtus kraunančią veiklą ir tikrąjį gyvenimą (160)

Neseniai feisbuke it virusas paplito įrašas, kuriame Rasa Kaktytė kvietė moteris šypsotis,...

Mažoji Lietuva Anglijoje: pūsles ir varginantį darbą kenčia dėl 220 svarų per 3 dienas (296)

Mažoji Lietuva – taip šmaikščiai vadinamas vaisių ir daržovių pakavimo fabrikas Visbiče,...

Edita Mildažytė: esu pakankamai įtakinga, kad galėčiau priimti sprendimus ir vykdyti savo gyvenimo planą taip, kaip noriu (199)

DELFI tęsia įtakingiausiųjų rinkimus, kuriuose – ir didžiausią įtaką turinčios...

Karališkos vestuvių naktys, kurių nesinori prisiminti (15)

Jie ištarė santuokos priesaiką stebint 29 milijonams žmonių, tačiau princo Harry ir Meghan...

Apie Vėlyvio akibrokštą bažnyčioje pasisakė ir Liudvikas Andriulis: „trolinti“ reikia ir galima stipresnius už save, ne silpnesnius

Režisierius Emilis Vėlyvis kartu su projekto „Zero Live Show“ aktorių komanda per Žolinę...

Savaitgaliui į namus vykę kariai pateko į avariją: vienas žuvo, keturi sužaloti papildyta (187)

Penktadienį, rugpjūčio 17 d., pavakare, kelio Molėtai–Pabradė 9-ajame kilometre, susidūrus...

Savaitgalio orai: viena diena bus ypač karšta (22)

Sunku patikėti, kad jau greitai imsime skaičiuoti paskutines vasaros dienas ir netrukus pasitiksime...

Skaitytojai dalijasi istorijomis: ką daryti, jei persekioja kelyje? (86)

DELFI skaitytojos istorija apie tai, kaip naktį ją automobiliu persekiojo nežinomas vyras...

Neįprastos vyrų ir moterų charakterio savybės, kurios atrodo seksualios priešingai lyčiai (18)

Seksualumas yra labai susijęs su kūnu. Žmonėms patinka matyti ir liesti kitų žmonių kūnus –...

Į festivalį „Karklė Live Music Beach 2018“ – net ir pėsčiomis (14)

Šiandien, penktadienį, Karklės miestelyje prasidėjo muzikos ir menų festivalis „ Karklė Live...