Apie ką mes čia…

Sustojusi kartu su draugu pakelės degalinėje Alisa net neįtarė, jog visai netrukus jos gyvybė pakibs ant plauko, kai kaukėtas užpuolikas pradės į ją šaudyti. Tačiau Alisą jis pasirinko ne šiaip sau, o vedamas asmeninio keršto. Kodėl jis jo nori? Į šį klausimą Alisa turi atsakyti pirmiausia ir gal tada jai pavyks bent kažkiek nutolinti mirtį.

Kūrinio turinys

Ar esate žiūrėję 2002 metų Joelio Schumacherio surežisuotą trilerį „Taikinys telefono tinkle“? Jeigu taip, tai galiu iš karto pasakyti, jog ši juosta yra pakankamai gimininga šiam mano paminėtam projektui. Tai irgi iki pat paskutinės minutės įtampoje laikantis ir intrigą sukuriantis pasakojimas, kurio siužeto branduoliu tampa vienoje konkrečioje erdvėje įkaitu tapęs žmogus.

Bet yra dar viena medalio pusė. Filmas pastatytas išties nenuobodžiai. O ir siužetiškai ši juosta kelis kartus nustebina tam tikrais nenuspėjamais momentais. Aišku, nepasakyčiau, kad tai labai ypatingi epizodai, kurie seanso metu šokiruoja, bet, mano kuklia nuomone, filmas dėl jų tik laimi, netapdamas dar viena nykia tokio tipo projektų kopija. Ir taip, kalbu vėl abstrakčiai, nes nenoriu savo „spoileriais“ gadinti jums įspūdžio.

Filme yra dar vienas niuansas, kuris mane šiek tiek erzino. Ryšys tarp pagrindinio personažo ir žiūrovo. Jausti empatijos Alisai aš negalėjau, nes šis personažas buvo be galo įkyrus ir sunkiai „suvirškinamas“ ekrane. Tad sirgti man kelis kartus net norėjosi už šaulį, o ne žmogų, kuris bando išgyventi. Suprasti, apie ką kalbu, galėsite tik pasižiūrėję šį filmą, nes vėlgi, tektų „spoilinti“.

Techninė juostos pusė

Bendras filmo vizualus stilius labai nejaukus ir kartu priartintas prie žymių 80-ųjų trilerių, kas kažkiek padaro jį išskirtiniu. Labai gerai mano nuomone buvo pasidarbuota su vaizdo montažu, dėl to visos scenos atrodo tokios judrios ir sukeliančios įtampą. Operatoriaus darbas taip pat suteikė šiai juostai efektingumo, o gerai prie labiausiai šiurpių scenų priderintas garso takelis sukūrė pakankamai neblogą atmosferą. Meninis apipavidalinimas su grimu priešaky taip pat nenuvilia.

Aktorių kolektyvinis darbas

Filme nebuvo daug aktorių, dėl to beveik visas dėmesys buvo nutaikytas į Camille Rowe, kuri įkūnijo Alisos personažą. Veikėja mane labai erzino, to negalėčiau pasakyti apie pačią aktorę, kuri vaidino gerai. Visos jos emocijos buvo natūralios, o ir ji pati idealiai tiko tokiam vaidmeniui. Antraplaniai aktoriai vaidino neblogai, bet kažko ypatingo jų vaidyboje nepastebėjau.

Verdiktas

„Nakties persekiotojas“ – visai neblogai įtampos kupinai pramogai skirtas vienos erdvės psichologinio pobūdžio siaubo trileris, kuris pateikia nenuobodžią, neprailgstančią, kruviną ir prie 80-ųjų kino priartintą istoriją. Ir gal tai ne pats geriausias žanro ar temos atstovas, bet jis turi savotišką žavesį, kuris paperka nuo pat pirmų akimirkų.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją