Tačiau su kino ekranizacija Holivudas kažkaip neskubėjo ir tik dabar pasiryžo perkelti knygų puslapiuose šėlstančio krokodilo Lilo nuotykius. Už ekranizaciją atsakingais tapo „Pačiūžomis į šlovę“, „Nepageidaujami genai“ ir „Firmos kalėdinis balius“ režisierių Josho Gordono ir Willo Specko duetas.

Apie ką mes čia…

Atsikrausčiusi gyventi į Niujorką šauni Primų šeimynėle net nenutuokė, jog savo naujų namų palėpėje aptiks įdomų radinį – dainuojantį krokodilą Lilą. Netrukus Lilas taps geriausiu šeimos draugu. Tačiau ne jie vieni nori džiaugtis Lilo talentu, o ir gobšus magas Hektoras Valentis, kuris visais įmanomais būdais nori gauti šį unikalų roplį .

Kūrinio turinys

Jau ne vieną kartą esu rašęs, kad vaidybiniai filmai su animaciniais elementais arba sužavi, arba visiškai sunervina dėl pernelyg prasto, neįdomaus, buko ir kartu netikroviško turinio. Tačiau yra tokie filmai, kurie gal ir nepasižymi labai originaliais siužetiniais sprendimais, bet paperka nuoširdumu ir lengvumu. Tad tokios juostos, kaip „Ežiukas Sonic“, „Triušis Piteris“ ar „Detektyvas Pikachu“ buvo pakankamai žiūroviškos, nors ir negalėjo savo turiniu pasiūlyti kažko originalaus ar visai nematyto. Kalbant apie „Lilas, Lilas, Krokodilas“, situacija yra identiška, bet kartu ir kitokia, nes tai ne veiksmo elementais perpildytas projektas, o labiau kaip komedija save pozicionuojantis visai šeimai skirtas miuziklas.

Tik neišsigąskite žodžio miuziklas, nes žinau, kad Lietuvoje šis žanras nelabai yra mėgstamas. Iš kur žinau? Na, skaičiai parodo, kad tik išskirtiniais atvejais miuziklai sugeba užsidirbti nemenkus pinigus, bet įprastai tai nenutinka. Tad filme dainuojama yra minimaliai, o ir tas dainavimas – tai vienas iš svarbiausių pagrindinio veikėjo Lilo charakterio bruožų, kuriuo jis pakeri visus.

Pasijuokti iš absurdiškų situacijų ir kartu pasimėgauti šio šaunaus krokodilo pasirodymais galima, nes jis yra naivus, bet tuo pačiu kokybiškai sukurtas pramoginio pobūdžio pasakojimas, kuris neleidžia nuobodžiauti.

Veikėjai filmuke irgi neblogi. Tad ne vien Lilas čia turi ką parodyti, bet ir pagrindinis antagonistas Hektoras Valentis nėra pėsčias. Be to, šeimos ir draugystės vertybių tema puikiai išryškinta, stebint personažų tarpusavio bendravimą ir požiūrį vienas į kitą. O tai reiškia, kad jaunesni žiūrovai galės išsinešti iš filmo pakankamai neblogus pamokymus.

Tuo, manau, reikia užbaigti šios smagios juostos siužetinės dalies aptarimą, nes kitaip jau teks tikrai „spoilinti“, o tuo aš niekada neužsiimu. Todėl jeigu mėgstate tokio pobūdžio kiną, manau, šis naujas režisierių Josho Gordono ir Willo Specko projektas jūsų nenuvils.

Techninė juostos pusė

Kaip jau dažnai būna tokio pobūdžio filmuose, specialieji efektai kartais rėžia akis dėl netikroviškumo. Ir ši juosta netampa išimtimi, todėl tenka priprasti prie to, kad krokodilas Lilas nėra toks realistiškai gražus, o tiesiog pernelyg animuotas.

Užtai kiti techninės dalies aspektai tenkina, nes filme skamba daug smagios muzikos, operatorius irgi nesnaudžia ir dėl staigių kameros judesių ir Niujorko gatvių judrumo pateikia pakankamai gyvybingai atrodantį veiksmą, o meninis apipavidalinimas su produkcijos dizainu leidžia pasinerti į spalvingą krokodilo Lilo matomą pasaulį.

Aktorių kolektyvinis darbas

Filme galime išgirsti žinomo dainininko Shawno Mendeso balsą, nes būtent jis įgarsino pagrindinę šios istorijos žvaigždę Lilą. Ir emocijas jis perteikė tikrai gerai, o ką jau kalbėti apie dainavimą. Taip pat juostoje matome „Oskaro“ laureatą Javierą Bardemą, kuris suvaidino blogiuką, ir kitus tokius žinomus aktorius, kaip Constance Wu ar Scootą McNairy‘į. Be jų, čia neblogai vaidino ir jauni talentai, tokie kaip Winslowas Fegley‘is, Ego Nwodim ir Lyric Hurd.

Verdiktas

„Lilas, Lilas, Krokodilas“ – smagus, spalvingas ir linksmai nuteikiantis visai šeimai skirtas pramoginis filmas, kurio pamatu tapo žymi dar 1962 metais startavusi knygų serija apie balsingą ir charizmos nestokojantį krokodilą Lilą. Ir savo temoje bei žanre šis filmas nenusileidžia net ir patiems šauniausiems tokio pobūdžio projektams, kaip „Ežiukas Sonic“, „Smurfai“ ar „Detektyvas Pikachu“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės