Kaip rašoma pranešime spaudai, už miniserijas „Carlos“ Auksinį gaublį gavęs ir kaip geriausias režisierius Kanų kino festivalyje už filmą „Personal Shopper“ apdovanotas O. Assayasas sako, kad su kaišiojamais pagaliais į ratus susidūrė nuo pat pradžių – valdininkai Kuboje iškart uždraudė planuoti filmavimus šalies teritorijoje.

„Tačiau nors iškart išgirdome tvirtą „NE“, mes nenuleidome rankų. Diskusijos tęsėsi, o tuo pačiu pradėjome ieškoti lokacijų kitur, ne Havanoje. Tada jie suprato, kad niekas mūsų nesustabdys ir vis tik netikėtai suteikė leidimus. Juk taip kur kas lengviau stebėti ir kontroliuoti, kaip mes dirbame“, – pasakojo režisierius.

Jo manymu, tai istorinis įvykis, nes kubiečiai pirmąkart atvėrė galimybes savo šalyje filmuoti istorinį trilerį. Bet ir tai dar buvo ne visi juos užklupę išbandymai. Tuo metu šalyje susidarė sudėtinga politinė situacija, į konfliktus įsivėlė Donaldo Trumpo administracija.

„Dėl to mus visus kasdien atidžiai persekiojo, kiekvienas tai jautėme ir matėme. Didžiausias iššūkis buvo kuo tiksliau atkurti istoriją, nes visi stengėsi kaišioti savo nosį, pasakoti viską iš savo varpinės. Tai buvo nuotykis. Kartais nežinodavome, ar galėsime filmuoti kitą dieną. Buvo trukdoma rodyti tikrąjį šalies veidą, skurdą, sunkiai radome rėmėjų“, – prisimena O. Assayasas.

Režisieriui teko pusmečiui persikraustyti gyventi į Kubą, todėl jis tą tikrąjį veidą matė iš labai arti. Tai filmų kūrėjas stengėsi perteikti ir filme.

Trileris „Kubos voratinklis“ pasakoja istoriją, kaip paprastas Kubos lakūnas Renė Gonzalesas nedideliu lėktuvėliu atskrenda į Majamį ir pasiprašo politinio prieglobsčio. Tai tampa tikru šoku Havanoje likusiai jo žmonai Olgai, likusiai vienai su mažamete dukrele. Kol Olgą kamantinėja Kubos saugumiečiai, Renė Majamyje netrunka susipažinti su kitais salos pabėgėliais ir įsitraukia į Kastro režimo priešininkų gretas.

Tačiau netrukus ima aiškėti, kad ne viskas yra taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ar iš tiesų Olga nieko nežino apie savo vyro veiklą? Ar Renė išties tėra paprastas politinis pabėgėlis? Ar jo naujieji draugai iš tikrųjų kovoja prieš Kastro režimą? Kubos ir JAV slaptųjų agentūrų veikla, savo tikruosius įsitikinimus slepiantys dvigubi ir trigubi agentai, nuolatinė dezinformacija, pinklės, įtarinėjamai, persekiojimai, apgavystės ir šantažas – viskas susipina į didžiulį ir mirtinai pavojingą voratinklį.

Jį ir bus bandoma išnarplioti trileryje „Kubos voratinklis“ kino teatruose jau nuo kovo 6 dienos.

Filmo anonsas:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės