aA
Hitais tapusių lietuviškų komedijų „Valentinas vienas“ bei „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ režisierius Ričardas Marcinkus ir „Tadas Blinda. Pradžia“ prodiuseris Žilvinas Naujokas pristato lengvą ir stereotipus laužiančią romantinę komediją, kurios pamatu tapo 2018 metais pasirodžiusios ukrainietiškos juostos „Pakvaišusios vestuvės“ scenarijus.

Apie ką mes čia…

Vietinis daržovių magnatas Arvydas Cibulskis su savo žmona Danute laukia nesulaukia pas juos atvažiuojančios dukros Kotrynos, kuri turi jiems pristatyti būsimą žentą. Tačiau yra vienas mažytis BET. Arvydas yra pakankamai konservatyvių pažiūrų lietuvis, kuris šiek tiek kreivai žiūri į kitataučius, todėl jis visa širdimi nenorėtų, kad jo dukra susidėtų su vienu iš jų. Ir... Tuomet paaiškėja, kad naujas Kotrynos mylimasis yra juodaodis prancūzas Francois. Arvydui nelieka kitos išeities, kaip sutrukdyti įsimylėjėliams būti kartu.

Kūrinio turinys

Lygiai prieš mėnesį Lietuvos kino teatruose pradėjusi karaliauti romantinė komedija „Tobulas pasimatymas“ turi įpėdinį – dar vieną šio žanro atstovą, kuris, kaip ir mano paminėtas filmas, buvo sukurtas nusipirkus kitos šalies kino hito teises į scenarijų.

Aišku, daug kas gali pasakyti, kad va, lietuviai nemoka nieko kurti, o tik pirkti kitų idėjas ir jas adaptuoti mūsų rinkai, bet tai būtų nelabai teisinga. Yra tokie universalūs filmai ir istorijos, kuriuos puikiai galima pritaikyti vienai ar kitai rinkai atsižvelgus į tose šalyse gyvenančių žmonių mentalitetą. Ir būtent ukrainiečių hitas „Pakvaišusios vestuvės“ buvo labai tinkamas pasirinkimas pabrėžti tam tikrus stereotipus, kurie dar neišgaravo iš kai kurių žmonių pasaulėžiūros.

Iš pirmo žvilgsnio tai labai rasistiškai atrodantis projektas, nes jame gvildenama ne tokia jau ir tolerantiška tema. Bet tame ir yra visas smagumas, nes ekrane mes matome labai tikroviškas situacijas, kurios sukritikuojamos pakankamai neblogu būdu. Neužmirškime, jog mūsų šalyje dar gyvena tokių žmonių, kuriems yra nepriimtini kitos rasės, tautos, religijos ar seksualinės orientacijos žmonės.

Būtent tokius Lietuvos gyventojus ir bandoma pašiepti šiame filme. O pagrindinio moteriško personažo tėvas Arvydas Cibulskis (Svogūnas) atstovauja tokiai visuomenės daliai, kuri dar gyvena gūdžiais Sovietmečio laikais ir juodaodis žmogus jiems yra kaip koks nesusipratimas ar patyčių objektas.

Tad, atsižvelgus į kiekvieną šiam personažui pritaikytą stereotipų kupiną aspektą, jis tampa visos komedijos varikliu.

Ir, jeigu jau prakalbau apie herojus, tai galėčiau pasakyti, jog pagrindinė įsimylėjėlių porelė atrodo visai neblogai. Gal tarp jų ir nėra tokios didžiulės chemijos, bet jie bent jau atitiko tuos personažų prototipus, kuriuos mes galėjome matyti ukrainietiškame variante. Už tai, aišku, didelis ačiū filmo kūrėjams, nes jie, atvirkščiai nei „Tobulo pasimatymo“ kūrybinė grupė, bent jau pasistengė įsigilinti į originalo herojų portretus ir atkartoti juos ganėtinai natūraliu būdu.

Prie nenuviliančių personažų ir ne tokios jau eilinės istorijos, kuri turi neblogą moralą pabaigoje, pridėčiau pliusą už humorą. Taip, jis nėra labai iškilus ar sugebantis pralinksminti taip, jog išėjus iš salės tau skaudėtų šonai, bet jis ir ne toks klaikus, kaip pas kai kuriuos mūsų šalies komedijų „specialistus“, negalinčius apsieiti be kalėjimo žargono ir šlykščių epizodų apie antrą galą. Tad visumoje filmas nepriverčia jaustis blogai dėl humoristinės dalies.

Apibendrinus, nes nemanau, ar vertėtų pasakoti visus pliusus ir minusus, kurie atskleistų filmo paslaptis, galiu teigti, jog tai neprailgstantis ir ganėtinai neblogą pramogą sukeliantis lietuviškas filmas. Ir kaip adaptacija, ir kaip komedija jis atrodo tvarkingai, atsižvelgus į kitus nacionalinius tokio pobūdžio kino projektus. Bet ar tai viena geriausių lietuviškų XXI amžiaus komedijų? Deja, bet ne. Filmas greitai užsimiršta, todėl jis tinkamas vienkartiniam suvartojimui.

P.S. Ačiū juostos kūrėjams už paminėjimą filme. Pasijutau įvertintas, lyg būčiau koks Andrius Užkalnis. Tik, deja, nesu joks kritikas, o apžvalgininkas. Bučkiai.

Techninė juostos pusė

Techniškais sprendimais lietuviški filmai dažnai turi kuo pasigirti. Pavyzdžiui, kameros darbas beveik visados būna tvarkingas ir keliantis pasididžiavimą dėl mūsų šalies operatorių profesionalumo, garso ir vaizdo montažas sutvarkytas ir neleidžiantis patirti pernelyg daug neigiamų emocijų bei garso takelis, kuriame atsiranda smagūs ir neblogą atmosferą sukeliantys kūriniai. Bent jau pastarųjų metų komedijos tą tikrai turi. Tą turi ir „Importinis jaunikis“, kurį žiūrėdamas tiesiog jaučiau pagarbą tiems žmonėms, kurie dirbo prie šios juostos išorės.

Aktorių kolektyvinis darbas

Aš nežinau, ar čia toks sutapimas, jog per vieną mėnesį lietuviško kino padangėje pasirodo antrasis filmas su buvusia Mis Lietuva, ar čia dabar yra tokia nauja tendencija kviesti gražiausias šalies moteris į pagrindinius vaidmenis? Kaip ten bebūtų, abi damos – Jurgita Jurkutė ir Gabrielė Martirosian susidorojo su savo užduotimi gana neblogai. Tiesa, pastaroji asmeniškai man atrodė labiau priderinta prie savo vaidinamo personažo nei „Tobulame pasimatyme“ vaidinusi Jurgita Jurkutė. Gabrielė pademonstravo paprastą ir neerzinančią vaidybą, kas iš karto nuteikė maloniai peržiūrai.

Kiti aktoriai, kaip Felipe Gabrielis Xavieras, kuriam atiteko jaunikio Francois vaidmuo, nuotakos tėvą įkūnijęs Mindaugas Capas ir dažnai komedijose pasirodanti Vitalija Mockevičiūtė taip pat buvo savo vietoje. Ypatingai Mindaugas Capas, kuris pavogė visą šou. Be to antraplanėse rolėse dar galima pamatyti visų mėgstamą Giedrių Savicką, Ingą Norkutę, Rafailą Karpį, Ainį Storpirštį ir Emilį Mikalauską.

Verdiktas

„Importinis jaunikis“ – pakankamai nebloga 2018 metų ukrainiečių filmo adaptacija, kuri ne tik taikliai išjuokia labai aktualias šiuolaikinės visuomenės ydas, bet ir sugeba pralinksminti naiviai atrodančiomis bei lietuviškam mentalitetui pritaikytomis kuriozinėmis situacijomis. Be lengvai vystomos siužetinės linijos, filmas taip pat dovanoja beveik neerzinančius aktorių pasirodymus, tvarkingą techninę dalį ir šiokį tokį pamokslą, kuris gerai pabrėžia pačią filme nagrinėjamą rasizmo problemą.

Filmo anonsas:

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(17 žmonių įvertino)
3.1176

Filmo „Pareigūnas ir šnipas" recenzija: Romanas Polanskis ir vėl aukštumoje (1)

Pasaulinio kino grandas Romanas Polanskis, padovanojęs mums legendinius „Rozmari kūdikis" ir...

Filmo „Protėvių šauksmas" recenzija: nauja Jacko Londono knygos vizija

Puikių ir žiūrovų pamėgtų animacinių juostų „Lilo ir Stičas", „Kaip prisijaukinti...

Filmo „Šunys 3: Vardan principų" recenzija: 25 metus lauktos legendos sugrįžimas

Režisierius Wladyslawas Pasikowskis, kuris yra atsakingas už lenkiško brutalaus kriminalinio kino...

Į kino ekranus keliasi dar vienas garsus komiksų veikėjas – Vino Dieselio įkūnyjamas nemirtingasis „Bloodshot“ (2)

Kovo 13 dieną viso pasaulio kino teatruose įvyks dar viena didžiulė šventė komiksų žanro...

Donaldas Trumpas vėl praleido progą patylėti: pašiepė Holivudą, „Oskarus“ ir Bradą Pittą (44)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį sukritikavo Holivudo sprendimą įteikti...

Top naujienos

Kęsto Komskio verslas žlunga nesumokėjęs našlaičiams (108)

Vilnietė Simona Kibirkštytė viena augina du mažus vaikus. Be tėvo juos paliko tragiška avarija,...

Pirkėjams rūpi ne tik kaina: už skandalus įmonės sumoka kritusiais pardavimo rodikliais (31)

Lietuviai skaito produktų etiketes, o specialūs produktų žymėjimai, tokie kaip „ekologiška“...

Nuramino dėl Vilniuje įtarto koronaviruso atvejo: visi mėginiai neigiami (110)

Dėl koronaviruso tirto iš šiaurės Italijos grįžusio vyro mėginiai buvo neigiami, patvirtino...

Italija ištikta šoko, pirminio koronaviruso šaltinio nustatyti nepavyksta šalį krečia ir politikų rietenos (11)

Europoje kilusios koronaviruso bangos paliestoje Italijoje tolydžio plinta panika. Šalies...

Koronavirusui skverbiantis į Europą, prognozuojamos pasekmės: Lietuvos ekonomikai tai atsilieps (3)

Lietuvos ekonomikai Kinijoje ir Šiaurės Italijoje siaučiančio koronaviruso pasekmės bus...

The Economist

Vėl paverskime Europą nuobodžia! (1)

ES ginčijasi dėl smulkmenų ir džiaugiasi grįžusiu nuobodžiu stabilumu.

Bankai nespėja dalyti paskolų, tačiau NT analitikas ragina pradėti galvoti logiškai (18)

Ekonomistai jau kelerius metus viešojoje erdvėje kalba, kad gyvenimas Lietuvoje gerėja. Vienas iš...

Mirė Sausio 13-osios byloje kaltu pripažintas buvęs sovietų gynybos ministras (2)

Maskvoje mirė buvęs Sovietų Sąjungos gynybos ministras Dmitrijus Jazovas , pranešė Rusijos...

Euras reaguoja į pasaulinio finansavimo isteriją: sunku atremti kitų valiutų patrauklumą (28)

Dar per anksti skelbti apie euro traukimąsi, net po prasčiausios jo metų pradžios nuo 2015 metų....

„Grizliams“ su Valančiūnu atšipo dantys: pralaimėjo trečią mačą iš eilės – šįsyk beviltiškai (1)

Memfio „Grizzlies“ (28/29) su Jonu Valančiūnu niekaip nepavyksta įsibėgėti po NBA „Visų...

|Maža didelių žinių kaina