aA
„Šitas filmas mirtinai mane išgąsdino!“ Turbūt ne kartą esate ištarę tokią ar panašią frazę po filmo. Kino mėgėjams, ypač siaubo, įtempto siužeto filmų gerbėjams tokie žodžiai – didžiausias pagyrimas filmui, nors mintyje neturėta tiesioginė jų reikšmė. Bet kai kitą kartą iš lūpų išsprūs panaši frazė, turėkite omenyje – jums pasisekė, kad išeinate iš kino teatro, yra buvę žmonių, kuriems baigiamieji titrai buvo paskutiniai gyvenime. Taip kartais nutinka – žmogus nusiperka bilietą, spragėsių, atsisėda kino salėje ir tai būna paskutinis dalykas jų gyvenime.
Filmai, kuriuos žiūrėdami mirė žmonės
© Stopkadras

Štai filmų, kuriuos žiūrėdami mirė žmonės, sąrašas:

Filmas „Jaws“ („Nasrai“), 1975 m.

1975 m. režisieriaus Steveno Spielbergo siaubo trileris, kuriame vaidino Roy‘us Schneideris, Richardas Dreyfussas, Robertas Shaw ir didelis baltasis ryklys Bruce‘as. Kol 1977 m. nepasirodė George‘o Lucaso „Žvaigždžių karai“, „Nasrai“ buvo visų laikų pelningiausias filmas, visame pasaulyje už bilietus surinkęs apie 470 mln. dolerių (o jo biudžetas buvo 7 mln. dolerių). Pakako išraiškingo, grėsmingo garso takelio, trupučio kraujo ir didžiulių nasrų, kad žiūrovai paskui ne vienerius metus bijotų lipti į vandenį. Tie, kurie gyvi išėjo iš kino teatro.

1975 m. rugsėjo 9 d., kai „Nasrai“ jau penkis mėnesius buvo rodomi kino teatruose, 45 m. amžiaus Elmeris C. Sommerfieldas su žmona Marilyn atėjo pažiūrėti šio filmo į „Ford City Cinema“ kino teatrą Čikagoje. Po 45 minučių filmo žiūrėjimo E. C. Sommerfieldas patyrė širdies smūgį.

Žmona skubiai kreipėsi į kino salės darbuotoją Vince‘ą Tripodį, jis iškvietė greitąją. Kol atvyko paramedikai, du kino salėje buvę gydytojai 10 min. darė vyriškiui dirbtinį kvėpavimą. Deja, to nepakako – pakeliui į ligoninę E. C. Sommerfieldas mirė. V. Tripodis sakė „The Chicago Tribune“ korespondentui, kad tokio atvejo nėra buvę per 27-erius jo darbo kino teatruose metus.

Filmas „Avatar“ („Įsikūnijimas“), 2009 m.

Jameso Camerono filmas „Įsikūnijimas“ padarė kiek prie stiprų įspūdį vienam nelaimingajam Taivane. 42 m. vyras prastai pasijuto ir išėjo iš kino salės. Priimamajame jis prarado sąmonę dėl stipraus insulto, o praėjus 11 dienų mirė. Taivanietis turėjo aukštą kraujospūdį, medikai teigė, kad jo mirtis – per stiprus susijaudinimas, žiūrint filmą „Įsikūnijimas“. Sunku pasakyti, kaip tokį apibūdinimą vertinti – kaip teigiamą ar kaip neigiamą.

Filmas „Aliens“ („Ateiviai“), 1986 m.

Ateiviai nėra baisiausia tema, bet vienam studentui Indijoje to pasirodė per daug. M. Prabhakaras dalyvavo kino filmų maratono naktyje, visą naktį žiūrėjo siaubo filmus. Paryčiui jis nuėjo į tualetą, parbėgo šaukdamas, nualpo ir greitai mirė.

Kaip rašo laikraštis “Times of India”, bičiuliai ne iš karto pastebėjo, kad M. Prabhakaras nualpo, o kai vėliau bandė jį atgaivinti, buvo jau per vėlu. Atvežus į vietos ligoninę, medikai konstatavo jo mirtį.

Filmas „The Conjuring 2“ („Išvarymas 2“), 2016 m.


Išvarymas“ ir jo tęsinys ypač baugūs todėl, kad tariamai kurti remiantis tikrais įvykiais. Kino kūriniai sulaukė nemažai pagiriamųjų recenzijų ir atnešė daug pelno už bilietus. Na o vienam žiūrovui Indijoje 2016 m. „Išvarymas 2“ pasirodė per daug šiurpus.

Kaip rašyra 2016 m. birželio 17 d. „Times of India“ numeryje, Tamilas Nadu mirė kino salėje, baigiantis filmui. Toliau istorija darosi dar keistesnė. Rašyta, kad 65 m. amžiaus vyras žiūrėdamas filmą skundėsi skausmu krūtinėje. Jį išvežė į ligoninę, bet ten medikai konstatavo jo mirtį. Jo kūną išvežė į kitą ligoninę tolimesnei apžiūrai, bet tos ligoninės jis nepasiekė – vairuotojas dingo su visu mirusiojo kūnu. Galbūt ši istorija po poros dešimtmečių bus perkelta į kino ekranus trečioje „Išvarymo“ dalyje.

„The Twilight Saga: Eclipse“ („Užtemimas“), 2010 m.

Vieną šį filmą žiūrėjusį žmogų ištiko liūdnas likimas. 2010 m. vasarą Velingtone (Naujoji Zelandija) 23 m. Damianas Anthony‘is Smythe‘as įsmuko į kino salę pažiūrėti „Užtemimo“. Po filmo salėje įjungus šviesą, jį rado be sąmonės, šalia gulėjo tuščias viskio butelis.

Koroneris konstatavo, kad vaikinas mirė dėl apsinuodijimo alkoholiu. D. A. Smythe‘o tėvas sakė žurnalistams, kad sūnus turėjo priklausomybę alkoholiui, bet nenorėjo gydytis.

„The Passion of the Christ“ („Kristaus kančia“)

Šį Melo Gibsono biblinį epą daug kritikavo dėl kraujo ir žiaurumo, vaizduojant Kristaus mirtį ir prisikėlimą. Kritika ne be pagrindo, ypač turint omenyje, kad žiūrėdami šį filmą mirė du žmonės.
Pirmas incidentas įvyko 2004 m. vasarį Kanzaso valstijoje, Vičitoje. 56 m. Peggy Scott mirė nuo širdies smūgio per nukryžiavimo sceną, kurią vietos televizijos korespondentas pavadino daugiausia emocijų keliančia filmo dalimi. Kino salėje buvusi seselė bandė atgaivinti moterį, tačiau jos pastangos buvo bergždžios. Nuvežus P. Scott į vietos ligoninę gydytojas konstatavo, kad moteris mirusi.

Po mėnesio toks pats likimas ištiko 43 m. brazilų pastorių Jose Geraldą Soaresą. Jis išnuomojo kino salę, kad pažiūrėtų filmą kartu su savo parapijos nariais. Žiūrint filmą pastoriaus žmona pastebėjo, kad vyras neteko sąmonės. Tarp žiūrovų buvo medikas, tačiau jam nepavyko išgelbėti pastoriaus. Kažkas piktinosi, kad pastorius mirė dėl žiaurių filmo scenų, bet pastoriaus draugas nesutiko ir pabrėžė: „jis ramiai žiūrėjo filmą, sėdėdamas šalia žmonos.“

„A Fish Called Wanda“ („Žuvelė Wanda“), 1988 m.

Jei kas siūlys pažiūrėti komediją „Žuvelė Wanda“ ir sakys, kad mirsite iš juoko, gerai pagalvokite, ar norėtumėte tokio likimo. 1989 m. danų mokslininkas žiūrėdamas šį filmą iš tiesų mirė iš juoko. Jis tiek kvatojo, kad patyrė širdies smūgį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Išskirtinis interviu su „Vaikštančių numirėlių“ žvaigžde Normanu Reedusu - apie Darylo fenomeną ir filmavimų užkulisius (3)

Pirmą kartą „ Vaikštančių numirėlių “ scenarijų perskaitęs Normanas Reedusas sako iškart...

Tarp serialo pristatymo svečių - ir kardinaliais pokyčiais nustebinusi Agnė Grigaliūnienė (6)

Penktadienio vakarą pristatytas naujas, intriguojantis Lietuvos ryto televizijos serialas „Pone...

INXS vokalisto gyvenimas: drovus žmogus scenoje virsdavo seksualiu roko dievaičiu (1)

Naujas dokumentinis filmas siekia nutolti nuo „gandų ir bulvarinių leidinių antraščių“ ir...

„Deadpool“ scenaristų siaubo komedijos „Zombių žemė“ tęsinys į kino teatrus keliavo net 10 metų

Jau spalio 25 dieną į kino teatrus atkeliauja vienos geriausių pastarojo dešimtmečio siaubo...

Filmo „Jie“ recenzija: skerdynės pagal senas 80-ųjų siaubo filmų tradicijas

Vieno didžiausių 2018 hito „Tylos zona“, kuris ne tik pakerėjo kritikus ir žiūrovus, bet ir...

Top naujienos

Trumpas užsimojo prieš dar vieną sutartį: šį kartą gali nukentėti ir Lietuva (43)

Į lėktuvą sulipa kelių šalių ginkluotės inspektoriai, orlaivis pakyla ir skrenda virš šalies...

Julijai anytos išmokytas užsiėmimas virto sėkmingu verslu: klientai nepagaili atvažiuoti ir keliasdešimt kilometrų

Prieš keletą metų per motinystės atostogas iš savo anytos išmokusi gaminti sūrius, Julija...

Jasikevičius apie incidentą greta aikštės: dar nėra taip blogai, gyvename normalioje valstybėje (2)

Kauno „Žalgiris“ liko vienvaldžiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderiu (6 pergalės/0...

Kokia išeitis laukia Pranckiečio situacijoje – ekspertai įvardijo vienintelį būdą išsikapanoti (131)

„Mano manymu, šią situaciją galima išspręsti vieninteliu būdu – Seimas turėtų susėsti ir...

Rimvydas Valatka. Kolchozas „Karbauskio keliu“ žengia į dangų (63)

Kartą seniai seniai prie Naisių pilkalnio iš po nakties išdygo žalias kolchozas, o gal taboras...

Tragiška avarija Širvintų rajone: įvykio vietoje žuvo jaunas motociklininkas (57)

Sekmadienį Širvintų rajone įvyko tragiška avarija. Policija pranešė, kad žuvo...

Įspėja dėl moters, graudžia istorija tuštinančios vilniečių pinigines (116)

Šaltą ir drėgną vakarą namo važiavusi vilnietė neliko abejinga pagalbos prašančiai moteriai,...

Aistros greta parketo: įžūlus „Žalgirio“ sirgalių sumanymas įaudrino „Ryto“ gerbėjus (120)

Prasidėjus „Ryto“ ir „Žalgirio“ rungtynių trečiam kėliniui būrys „Žalgirio“...