Renginyje triumfavo rumunų režisierius Cristianas Mungiu, kurio filmas „4 mėnesiai, 3 savaitės, 2 dienos“ pripažintas geriausiu 2007-ųjų filmu, o jis pats – geriausiu metų režisieriumi. Su juo, kaip ir su geriausiu šių metų Europos aktoriumi izraeliečiu Sasson Gabai („Grupės viešnagė“) bei geriausiu scenaristu turkų kilmės vokiečiu Fatih Akin („Dangaus pakraštyje“) – interviu šį vakarą „25 kadre“ 22.45 val.

Europos kino akademiją (EKA) prieš dvidešimtmetį įkūrė 40 legendinių Europos menininkų ir pirmuoju jos prezidentu tapęs Ingmaras Bergmanas. Per du dešimtmečius Akademija išlaikė prestižą – šiandien jo nariai yra ryškiausi ir įtakingiausi Europos kino kūrėjai ir žvaigždės. Į Europos kino akademijos nugalėtojų ar nominantų garbės metraštį jau įrašyti ir trijų Lietuvos kino režisierių – Audriaus Stonio, Šarūno Barto ir Arūno Matelio – vardai.

25 išskirtiniai kadrai iš Europos kino akademijos apdovanojimų – antradienį 22.45 val. per Lietuvos televizijos „25 kadrą“ (ved. Giedrė Kazlauskaitė). Specialų reportažą apie renginį parodys ir LTV2 „Kultūros naujienos“ gruodžio 9 dieną 19.55 val. (ved. Lolita Sutkaitienė).

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės