„Kai paskambino juostos režisierius ir pasakė, kad turi vaidmenį būtent man, paklausiau: koks bus mano vardas filme? Atsakė, jog teks suvaidinti Mirtį. Pasakiau, kad turiu pagalvoti ir prisėdau prie kompiuterio, įsijungiau „Google“ ir į paieškos langelį įvedžiau žodį „mirtis“. Prieš mano akis pasirodė šimtai giltinių, skeletų, upės kraujo ir panašiai. Tuomet pasakiau sau: šis vaidmuo tikrai ne man“, – teigia „Oskaro“ laureatė.

Tačiau toliau vartydama interneto puslapius ji atrado mėlynojo strazdo nuotrauką. Šis paukštis tam tikrose kultūrose laikomas mirties simboliu.

„Melsva spalva simbolizuoja vandenyno bei dangaus platybes ir staiga pagalvojau, kad būtent tokią mirtį ir norėčiau įkūnyti. Papasakojau apie tai režisieriui, o filmuojantis kostiumų dailininkai man specialiai parinko melsvos spalvos drabužius. Prieš prasidedant filmavimams galvojau: netikiu tokiu praradimo skausmo mažinimu, tačiau ši istorija – neeilinė. Filmas ypatingas tuo, jog čia grožis kyla iš žmogaus kančių, neapsakomo praradimo skausmo“, – dramos „Užslėptas grožis“ užkulisius prisimena H. Mirren.

Juosta „Užslėptas grožis“ pasakoja jautrią istoriją apie sėkmingą Niujorko reklamos agentūros vadovą Hovardą, kurį ir vaidina W. Smithas, ištinka tragedija: žūsta jo mažametė dukra. Negalėdamas pakelti skausmo, vyras atsiriboja nuo ankstesnio savo gyvenimo. Savo sielvartą jis išlieja ant popieriaus. Vyras rašo laiškus trim, jo nuomone, svarbiausiems dalykams gyvenime: Meilei, Laikui ir Mirčiai.

Hovardo draugai tuo tarpu nenuleidžia rankų ir sukuria planą, kaip padėti skausmo apimtam bičiuliui. Pagalbos ranką ištiesia ir atsiliepę paslaptingi jo laiškų adresatai: Meilė, Laikas ir Mirtis. Hovardas pamažu susitaiko su savo netektimi ir suranda savuosius atsakymus apie gyvenimo prasmę.

Gyvenimą iš naujo pamilti priversianti drama „Užslėptas grožis“ į Lietuvą atkeliaus jau sausio 6 dieną.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)