Karlas Brašeris - pirmasis juodaodis amerikietis, tapęs JAV Karinio jūrų laivyno naru. Nepaprasta Karlo (akt. Cuba Gooding Jr.) istorija ekrane atskleidžiama labai dramatiškai. Vargu ar amžinai kenčiančio, verkiančio ir visokių moralinių kančių draskomo didvyrio portretas patiktų tikrajam Karlui Brašeriui.

Nežiūrint to, kad filme daug sentimentalumo, jis tikrai neblogas. Įtampa, veiksmas ir nedirbtini išgyvenimai dėmesį prikausto prie ekrano iki pat filmo pabaigos.

Karlas Brašeris – jaunuolis iš neturtingos šeimos, kuris tiki, kad tarnyba Kariniame jūrų laivyne – jo pašaukimas. Išvydęs narų darbą, jis užsidega troškimu įstoti į narų mokyklą. Nepaprastu atkalumu ir užsispyrimu pasižymintis Karlas net dvejus metus rašo laiškus, kol jam leidžiama ten įstoti.

O sunkumai Karlui iškyla tik dėl to, kad jis juodaodis. Rasinė nelygybė lydi jaunuolį viso filmo metu. Narų mokykloje Karlas sutinka Karinio jūrų laivyno Vyriausiąjį nardymo meistrą Bilį Sandį (akt. Robert De Niro), kuris tampa jaunuoliui autoritetu. Dėl to jis neapsiriboja vien įstojimu į narų mokyklą, bet siekia kur kas daugiau…

Karlo pacyzdžiu filme itin akcentuojama rasinė nelygybė, trukdžiusi daugybei gabių žmonių tobulėti. Pagrindinių herojų – Karlo Brašerio ir Bilio Sandžio duetas – puikiai “susigrojusių” aktorių pavyzdys. Jiems susitikus jaudulys ir nežinia padidėja dvigubai – niekada nežinai, kas atsitiks toliau.

Labai graudžią, nepaprastai jaudinančią, tačiau kartu ir įtemptą dramą nuo gegužės 4 d. žiūrėkite kino teatruose Vilniuje – Lietuva, Kaune – Romuva, Klaipėdoje – Žemaitija.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją