O būtent žiaurumo “New Line Cinema” filme “15 šlovės minučių” (“15 minutes”) – nors vežimu vežk. Maniakai svetimšaliai lavonus taško į visas puses – nenustebtum, jei juos dar ir valgyti pradėtų.

Apdovanotas galybe pasižymėjimo ženklų, tikra žvaigždė Niujorko Žmogžudysčių departamento detektyvas Edis Flemingas (akt. Robert De Niro) leidžia jaunam ir talentingam Niujorko Gaisrų departamento tardytojui Džordi prisijungti ir padėti susekti žudikus.

Žmogžudystės vykdomos nusikaltėlių, kurie siekia savo “15 minučių šlovės”. Ir jiems tai pavyksta. Į įvykių eigą itin audringai įsitraukia ir žiniasklaida. Primityvus, tačiau patikimas būdas ja atsikratyti – nukreipti dėmesį, o po to sprukti pro kitas duris, kaip ir visur, taip ir šiame filme suveikia nepriekaištingai.

Vis dėlto nudžiungi, kai pagaliau išgirsti, kad ir galingoje Amerikoje ne viskas gerai. Retai kokiame amerikietiškame filme išgirsi kritikuojant šios šalies įstatymus.

Dar viena netipiška amerikietiškam filmui situacija – didvyrio Edžio Flemingo mirtis. Gal tai pamoka, kad į garsenybes veržtis nėra ko: niekada nežinai kokiam maniakui iš Rytų Europos užsinorės tave nudėti.

Laimei, laimingos pabaigos nieks nepakeitė! “Teisingumo” įrankiu čia tampa angeliškų akių, plaukų ir kitų kūno dalių, bet baisiai jau neryžtingas tardytojas Džordis (akt. Robert Burns). Jis taip kruopščiai taikosi į nusikaltėlį ir taip intensyviai kažką galvoja, kad mintyse nejučia imi skanduoti: šauk, šauk...

Tačiau, taip ir neiššovęs, lieka it musę kandęs, o viskas, ko reikėtų geram šūviui, tai delsti ne kokias 20 minučių, o tik šiek tiek mažiau. Kita vertus, jei režisierius norėjo ilgesnio filmo, tai nieko čia nepadarysi – žiūrovams belieka pakentėti.

Kai kurie kritikai “15 minučių šlovės” įvardija ne tik kaip trilerį, bet ir kaip komediją. Tačiau vargu ar daugeliui juoką sukelia subjauroti lavonai ir kraujuojančios žaizdos. Po filmo, paprasčiausiai, lieki gana nemaloniai sukrėstas.

Šiek tiek komiškesnė su rusišku akcentu kalbanti žudikų porelė, nors kvailoka jų veidų išraiška niekaip nesiderina su jų atliekamais darbeliais.

Jei norite atsipalaiduoti - filmas tikrai ne jums, jei esate prisiekę “šaudynių” mėgėjai - aštrių pojūčių tikrai nestigs.

Trilerį “15 šlovės minučių” kino teatruose žiūrėkite nuo gegužės 4 dienos.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją