Kiekvienas aktorius įdės daugybę pastangų, kad kuo geriau pasiruoštų vaidmeniui, ypač jeigu yra galimybė už jį gauti „Oskarą“. Nuo svorio pokyčių ir išvaizdos metamorfozių iki narkotikų ir vokiško akcento: šie aktoriai kaip reikiant pasistengė, kad kuo įtikinamiau suvaidintų savo herojus.
Robertas De Niro, Anne Hathaway, Leonardo DiCaprio
© DELFI montažas

Jaredas Leto

Filmo „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ tęsinio filmavimo metu J. Leto turėjo nešioti specialiai jam pagamintus lęšius, kurie dengė jo vyzdžius ir trukdė normaliai matyti. Nors pačiam aktoriui ši transformacija nebuvo itin ekstremali, filmo režisierius Denisas Villeneuve‘as žavėjosi kino žvaigždės pasišventimu.

„Jis įžengė į kambarį ir nieko nematė, – laikraščiui „The Wall Street Journal“ pasakojo režisierius. – Jam eiti padėjo asistentas, vaikščiojo labai lėtai. Tai buvo tarsi Jėzus, įėjęs į šventovę. Tvyrojo mirtina tyla. Tai buvo tarsi kokia šventa akimirka. Visi buvo netekę žado.“

"Oskarai 2016"
"Oskarai 2016"
© Scanpix

Beje, tai ne pirmas kartas, kai J. Leto taip įsijaučia į vaidmenį. Kai jis vaidino Džokerį filme „Savižudžių būrys“, kolegei aktorei Margot Robbie jis atsiuntė dėžutę, kurioje buvo žiurkė. Kiti filmavimo grupės nariai gavo panaudotų prezervatyvų ir analinių rutuliukų.

„Padariau daug dalykų, norėdamas sukurti nuotaiką, tą netikėtumo, spontaniškumo elementą ir iš esmės sugriauti sienas, – pasakojo aktorius. – Džokeris yra padaras, negerbiantis asmeninės erdvės ir nejaučiantis jokių ribų.“

Danielis Day-Lewisas

Šis aktorius garsėja tuo, kad itin kruopščiai ruošiasi vaidmeniui, analizuoja informaciją, atlieka savo tyrimą. Vaidindamas JAV prezidentą Abrahamą Lincolną, jis net ir po filmavimo važinėdavo neįgaliojo vežimėlyje.

Be to, britų aktorius net išėjęs iš filmavimo aikštelės kalbėjo su amerikietišku akcentu ir net trumpąsias žinutes ėmė pasirašinėti „Nuoširdžiai jūsų, A.“.

Danielis Day-Lewisas
Danielis Day-Lewisas
© AFP / Scanpix

Filmuodamasis juostoje „Paskutinis Mohikanas“, jis pusmetį išgyveno laukinėje gamtoje ir mokėsi daryti kanoją, medžiojo gyvūnus ir dyrė jiems odą.

Jo pastangos tikrai buvo įvertintos, nes D. Day-Lewisas yra gavęs tris „Oskarus“.

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio neleido rankos traumai sugadinti vaidmens. Filmuojant juostą „Ištrūkęs Džango“ aktorius trenkė ranka į stalą, sudaužė bokalą bei susipjaustė ranką. Tačiau jis nepasimetė ir vaidino toliau. Scena pateko į galutinę filmo versiją.

Dėl vaidmens pasiryžę bet kam: mylėjosi prieš kamerą, gyveno laukinėje gamtoje, sėdo į neįgaliojo vežimėlį
© Vida Press

„Jam nuo rankos lašėjo kraujas, – pasakojo filmo prodiuserė Stacy Sher. – Jis „neišėjo iš vaidmens“. Jis tęsė. Jis buvo labai įsijautęs. Vėliau rankos žaizdą teko siūti.“

Anne Hathaway

Ruošdamasi vaidmeniui „Vargdieniuose“, Anne Hathaway atsikratė kiek daugiau nei vienuolikos kilogramų svorio. Ji pasakojo dvi savaites valgiusi tik sausą avižų pastą.

„Buvau tiesiog apsėsta idėjos, kad turiu atrodyti mirštanti, – pasakojo aktorė. – Dabar tai prisimindama suprantu, kad buvo tikrai beprotiška. Atotrūkis nuo realybės buvo labai sunkus. Tačiau manau, kad būtent tokia ir buvo mano veikėja Fantine.“

Anne Hathaway
Anne Hathaway
© "Acmefilm"

Aktorė taip pat nusikirpo plaukus, nors tiek stilistė, tiek ir pats filmo režisierius mėgino ją atkalbėti. Taip Anne norėjo pajusti skausmą motinos, kuri padarytų viską, kad išsaugotų savo vaiko gyvybę. Už šį vaidmenį aktorė gavo „Oskarą“.

Heathas Ledgeris

Aktorius mėnesiui užsidarė savo bute ir beveik paniro į beprotybę, kad įsijaustų į Džokerio vaidmenį prieš filmuodamasis juostoje „Tamsusis riteris“. O filmavimo metu savaitę jis miegodavo po dvi valandas, nes negalėjo liautis galvojęs apie vaidmenį.

Heathas Ledgeris, filmas "Tamsos riteris"
Heathas Ledgeris, filmas "Tamsos riteris"
© AP/Scanpix

Tai labai gąsdino kūrybinę grupę, nes Heathas atsisakydavo kalbėti kaip normalus žmogus.

„Jeigu su juo kalbėdavai kaip su Heathu, o ne Džokeriu, jis tiesiog ignoruodavo, – sakė vienas šaltinis. – Jis net laisvomis nuo filmavimo dienomis ateidavo į filmavimo aikštelę ir visus gąsdindavo. Filmavimo pabaigoje kai kurie žmonės jį jau perspėdavo, kad jis peržengia ribą.“
Kai kas net mano, kad toks įsijautimas į vaidmenį prisidėjo prie jo ankstyvos mirties: aktorius mirė nuo receptinių vaistų perdozavimo vos tik filmas pasiekė kino teatrus. Už šį vaidmenį po mirties H. Ledgeris gavo „Oskarą“.

Kate Winslet

Filmuodamasi „Skaitove“ Kate Winslet turėjo kalbėti su vokišku akcentu. Tačiau šio akcento ji neatsisakė ir namuose ir taip kalbėdavo su vaikais.

Kate Winslet
Kate Winslet
© Vida Press

„Galiausiai jiems tai atsibodo, ypač kai skaitydavau jiems pasakas prieš miegą su vokišku akcentu. Jie ėmė sakyti: „Mamyte, kalbėk įprastai. Nebekalbėk tuo juokingu balsu. Būk kaip visada“, – laikraščiui „The Sun“ sakė ji.

Joaquinas Phoenixas

Vaidindamas legendinį dainininką Johnny Cashą aktorius Joaquinas Phoenixas filmavimo aikštelėje atsiliepdavo tik pavadintas jo vardu.

Joaquinas Phoenixas
Joaquinas Phoenixas
© Acme Films nuotr.

„Dabar man dėl to gėda. Bet tuo metu tiesiog, kai išgirsdavau „Joaquinai“, man atrodė kažkaip keista“, – sakė aktorius.

O filmuodamasis juostoje „Ties jausmų riba“, jis iš tiesų išmoko dainuoti ir groti gitara.

Christianas Bale‘as

Aktorius dėl vaidmens neteko daug svorio, o vėliau jo vėl priaugo. Jis laikomas tikru svorio netekimo ir priaugimo meistru.

Norėdamas atrodyti sulysęs ir sergantis, Ch. Bale‘as atsikratė daugiau nei 55 kilogramų. Tokių pastangų jam prireikė įsikūnijant į nemigos kankinamo Trevoro Resnicko vaidmenį juostoje „Mašinistas“. Per dieną jis suvalgydavo tik skardinę tuno ir obuolį.

Kadras iš filmo "Pažadas", Christianas Bale'as
Kadras iš filmo "Pažadas", Christianas Bale'as

„Mane intrigavo ta iškreipta mintis, kad galiu peržengti sąlyginai saugią ribą“, – BBC sakė aktorius.

Vėliau aktorius labai greitai priaugo 45 kilogramus raumenų tamsiojo riterio vaidmeniui filme „Betmenas: pradžia“. Tačiau vėliau direktoriui Christopheriui Nolanui, režisavusiam juostą „Briusas Veinas“, jis jau pasirodė per daug raumeningas, todėl Ch. Bale‘as atsikratė devynių kilogramų.

O vėliau beveik dvidešimt kilogramų jis priaugo FTB agentu tapusio sukčiaus vaidmeniui juostoje „Amerikietiška afera“. „Valgiau daug spurgų, daug sūrainių ir visko, kas tik papuldavo po ranka. Tiesiogine to žodžio prasme valgiau viską iš eilės. Iš pradžių svėriau 84 kilogramus, o vėliau pastorėjau iki 103 kilogramų“, – pasakojo aktorius.

Rooney Mara

Aktorė nusikirpo savo plaukus, juos nudažė juodai, išsibalino antakius ir įsivėrė auskarus į spenelius – tokios aukos prireikė vaidinant kompiuterinę įsilaužėlę Lisbeth Salander filme „Mergina su drakono tatuiruote“.

"Oskarai 2016"
"Oskarai 2016"
© Scanpix

Net ir po filmavimo aktorė pripažino, kad kai kurie Lisbeth pėdsakai liko jos gyvenime, iš esmės pasikeitė jos garderobas.

„Iki tol aš rengiausi labai mergaitiškai, – sakė R. Mara. – Labai daug pastelinių spalvų. Dabar aš išsiritu iš lovos ir apsivelku bet ką. Pastaraisiais metais man tikrai patiko būti „biču“.

Shia LaBeoufas

Rengdamasis vaidmeniui filme „Neišvengiama Čarlio Kantrimano mirtis“ aktorius Shia LaBeoufas norėjo, kad vaidmuo būtų kuo įmanoma realistiškesnis. Dėl to jis vartojo LSD, kad pajustų šio narkotiko poveikį veikėjui.

Be to, Larso Von Triero filme „Nimfomanė“ jis iš tikrųjų santykiavo sekso scenose.

Aktorius dar 2012 metais „USA Today“ sakė, kad jam patinka eksperimentai ir balansavimas ant ribos.

Shia LaBeoufas
Shia LaBeoufas
© Shia LaBeoufas

„Turiu tam tikrų etikos principų. Nesu visai išprotėjęs, – sakė jis. – Tačiau nemanau, kad seksas yra kažkuo blogas dalykas. Seksas yra gražu, jeigu viskas daroma tinkamai. Nedaryčiau to be priežasties. Seksas skiriasi nuo meilės, ir šis skirtumas ir yra filmo esmė.“

Robertas De Niro

Rengdamasis filmui „Taksistas“ aktorius Robertas De Niro iš tiesų gavo taksisto licenciją ir per pertraukas tarp filmavimų jis važinėdavo po Niujorką taksi automobiliu.

Robertas De Niro
Robertas De Niro
© Sipa Press/Scanpix

Juostai „Įsiutęs bulius“ jis išmoko boksuotis ir priaugo svorio – norėjo kuo tikriau įkūnyti į personažą. Jis gyveno ir treniravosi kartu su aktoriumi Joe Pesci.

Adrienas Brody

„Pianiste“ suvaidinęs aktorius iš tiesų moka groti pianinu. Prieš filmavimąsi jis kasdien po keturias valandas tobulino savo grojimo įgūdžius ir taip pat atsikratė daugiau nei trylikos kilogramų.

Tačiau BBC aktorius taip pat atskleidė, kad žengė dar ekstremalesnį žingsnį, kad suvoktų ne tik savo veikėjo, bet visų, kas gyveno Holokausto metu, kančias.

Adrienas Broody
Adrienas Broody
© Vida Press

„Aš atsisakiau savo buto, pardaviau automobilį, atsijungiau telefonus ir išvykau, – sakė aktorius. Pasiėmiau du krepšius ir išvykau į Europą.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausia legendinių „Nasrų“ versija su Jasonu Stathamu – „Megalodonas: grėsmė iš gelmių“ (4)

1975 metais kino teatruose pasirodė Steveno Spielbergo jau dabar legendine vadinama siaubo kupina...

Belaukiant romantinės kulinarinės komedijos „Mažoji Italija“: 5 įsimintiniausi kulinariniai filmai

Itin žiūrovų pamėgtų romantinių komedijų „Kaip atsikratyti vaikino per 10 dienų“ (angl....

5 smagiausi animaciniai filmai apie ateivius

Jau rugpjūčio 17 dieną visuose Lietuvos kino teatruose startuoja itin smagi „Oskarą“...

Siaubo trileryje „Vartai į anapus“ suvaidinusi Uma Thurman papasakojo, kaip renkasi kur vaidinti, o kur ne

„Dabar, kai man jau 48-eri, galiu sau leisti rinktis filmus ne pagal honoraro dydį“, – sako...

Festivalio „Pirmoji banga“ seansas vaikams: apie rimtas temas kvies kalbėti linksmai

Rugsėjį Vilniuje ir Kaune vyksiantis ankstyvojo kino festivalis „ Pirmoji banga “ į neįprastą...

Top naujienos

Santuokos sakramento auka: už norą tuoktis prestižinėje bažnyčioje pakloja įspūdingas sumas (66)

Vienas iš didžiausių galvos skausmą keliančių klausimų jaunavedžiams – kiek aukoti...

Šuns apkandžiota kaunietė: jo šeimininkė net nemėgino sudrausminti keturkojo – spruko, palikusi vaikus (15)

Į portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi svetimo šuns sužalota ir įbauginta...

Žaibo iškrova - vis dar už pažinimo ribų: gali nutrenkti ir mieste, ir net namuose (66)

Nidos kurorte praėjusį savaitgalį žaibas nutrenkė 1986 metais gimusią moterį. Pasak...

Mįslinga tatuiruote pasipuošusi Meilutytė praleis beveik visą pasaulio taurės sezoną (273)

Glazge (Jungtinė Karalystė) vykusiame Senojo žemyno čempionate Rūta Meilutytė demonstravo ne...

Norint išsvajotų skrydžių – sunkiai įgyvendinama sąlyga dėl gyventojų skaičiaus (36)

Palangos oro uoste naujos krypties į Vokietiją prašantys uostamiesčio verslininkai sulaukė...

Monika Šalčiūtė turi žinutę vieno kambario butus Vilniuje išnuomoti bandantiems žmonėms (136)

Socialinių tinklų žvaigždė Monika Šalčiūtė piktinasi aukštomis būsto nuomos kainomis...

Mirė Nobelio taikos premijos laureatas, buvęs JT vadovas Kofis Annanas papildyta 15.34 (88)

Buvęs Jungtinių Tautų generalinis sekretorius ir Nobelio taikos premijos laureatas Kofi Annanas...

Blažytė: Galkinas pasišaipė labai laiku ir labai taikliai (632)

Labai laiku ir labai taikliai – taip Rusijos komiko Maksimo Galkino pokštus apie Dalią...

Didžiausias automobilių gamintojų galvos skausmas, arba kodėl nauji modeliai bandomi Laplandijoje

„Test World“ Suomijoje yra vienintelė vieta pasaulyje, kurioje automobilių gamintojai...

Verstaminietės ožkos net NATO kariškius sustabdė (6)

Užsukus pas Verstaminų kaime, savo tėviškėje, įsikūrusią Oną Sušinskaitę, iškart akys...