Ką tik pasibaigusio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio Baltijos šalių konkursinės programos nugalėtojas Giedrės Žickytės filmas “Kaip mes žaidėme revoliuciją” išvyksta į tris tarptautinius kino festivalius.

Svarbiausias jų - jau 28 – tą kartą organizuojamas Varšuvos kino festivalis, vyksiantis šių metų spalio 12 – 21 dienomis. Tai yra vienas iš keturiolikos A arba aukščiausiai klasei priskiriamų tarptautinių kino festivalių, tarp kurių geriausiai žinomi Venecijos, Kanų, Karlovy Vary bei kiti prestižiniai kino renginiai. Filmas “Kaip mes žaidėme revoliuciją” dalyvaus konkursinėje programoje ir varžysis dėl geriausio dokumentinio filmo vardo.

Pirmąją lapkričio savaitę filmą taip pat išvys jau 54 – tą kartą Vokietijoje organizuojamų Liubeko Šiaurės šalių kino dienų (Nordic Film Days Lübeck) žiūrovai, o lapkričio 6 – 11 dienomis filmas bus rodomas Vengrijoje, Budapešte vykstančiame 9 – jame žmogaus teisių filmų festivalyje “Verzio”.

Nuo spalio 17 dienos Lietuvos kino žiūrovai taip pat turės galimybę dar kartą išvysti filmą didžiuosiuose ekranuose, Žmogaus teisių kino festivalio „Ad Hoc: Nepatogus Kinas“ metu.

Tuo tarpu Roko Eltermano trumpametražis vaidybinis filmas “Paskutinė medaus mėnesio diena” spalio 20 – 28 dienomis pakviestas į Ukrainą, Kijevą, kur dalyvaus viename iš geidžiamiausių kino debiutantų festivalių Rytų Europoje - “Molodist”.

Filmo “Paskutinė medaus mėnesio diena” premjera įvyko prieš metus Europos šalių kino forume “Scanorama”. Filmo aktoriai Miglė Polikevičiūtė ir Vainius Sodeika nominuoti geriausios aktorės ir geriausio aktoriaus kategorijose nacionaliniuose kino apdovanojimuose “Sidabrinė gervė 2012”, o šių metų Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“ pelnė žiūrovų simpatijų prizą už geriausią lietuvišką filmą.

Ne mažiau svarbi ir trečiojo, kartu su Rusijos kino kompanija “Vita Aktiva” kurto režisierės Dalios Rust dokumentinio filmo “Marinos namai” premjera. Rugsėjo mėnesį filmą pirmieji pamatė 22 – ojo tarptautinio Sankt Peterburgo trumpametražių, animacinių ir dokumentinių filmų festivalio “Message to Man” žiūrovai. Planuojama, kad lietuviška filma premjera įvyks 2013 metų pavasarį.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės