aA
Bridžita Džouns yra viena tų veikėjų, kuri įstrigo mūsų atmintyje, nesvarbu, kurios kartos kino žiūrovai bebūtume. Šilta ir juokinga istorija žavėjo prieš 15 metų ne tik kino žiūrovus, bet ir knygų skaitytojus. Ar skaitytojas. Nesvarbu. Bet kuriuo atveju, istorija buvo be galo juokinga ir pasakojo apie moterį, kurį yra lyg mes. Būtent to trūko tuo metu fantastika persmelktame kine. Lygiai taip pat, po 15 metų visas ciklas apsivertė, kinuose vėl dominuoja fantastika. Ir vėl į ekranus ir vėl žengia nerangi senmergė, nuolat stresuojanti dėl svorio, bene kasdien pakliūnanti į nestandartines situacijas ir negalinti išsirinkti iš dviejų žavingų vyrų.
Kadras iš filmo "Bridžitos Džouns kūdikis"
Kadras iš filmo "Bridžitos Džouns kūdikis"

Bridžita Džouns sugrįžta. Ji taip susitelkusi į savo vienišės gyvenimą ir karjerą, kad eilinį kartą gimtadienį švenčia viena, besiklausydama „All by Myself“. Tačiau jos tuščio gyvenimo pro akis nepraleidžia geriausia draugė ir išsitempia ją į muzikos festivalį. Ten ji sutinka žavingą milijonierių, su kuriuo prisimena jaunesnes savo dienas. Ar naktis. Visai netrukus Bridžitos gyveniman sugrįžta ir buvusi aistra Markui Darsiui. O galiausiai jos gyvenimą sudrebina dar viena naujiena. Ji – nėščia. Vienintelė bėda: Bridžita nežino, kas yra vaiko tėvas.

Filmo istorija pakankamai žinoma ir iš kitų panašaus tipo filmų, tačiau po šiuo skėčiu ji neatrodo nuvalkiota. Galbūt lengvabūdiškas Bridžitos portretas ir du dėl jos konkuruojantys vyrai atrodo kaip dar neišsemta istorija, kurią žiūrėti labai paprasta ir be galo malonu. Tai absoliučiai neįpareigojantis pasakojimas, kuris suvalgys dvi jūsų gyvenimo valandas ir leis iš salės išeiti besišypsant.

Ne dėl to, kad pabaiga yra laiminga, ar kad filmas buvo be galo geras, o tiesiog. Galbūt dėl to, kad viskas yra paprastai nuoširdu. Svarbiausias dalykas – nesistengiama žiūrovo apkrauti pernelyg supainiotais siužetiniais vingiais, o britiško absurdo ir švelniai cyplaus Bridžitos balso kupina juosta tiesiog atpalaiduoja.

Techniškai filmas kiek padrikas. Viena vertus – viskas atrodo neblogai, bet žiūrint įdėmiau, matosi, kurios vietos perkarpytos ir akivaizdžiai turėjo būti kažkas kito. Kad ir gimtadienio sveikinimas darbe, kuris, bent jau pagal anonsus, turėjo būti lyg ir sveikinimas su nėštumu. Taip pat, pradžioj vyno taurė – tai puspilnė, tai tuščia, tai vėl pilna. Tokių klaidų juostoj pasitaikė tikrai ne viena.

Nepaisant to, prieš visas šias klaidas galime užmerkti akis ir mėgautis istorija, klausant net labai gero garso takelio. Į kurį įpaišoma ir Celine Dion, ir Ellie Goulding ir Edas Sheeranas. Beje, pastarasis veikėjas filme yra daugiau nei tik garso takelyje ir ta vieta yra absurdiškai juokinga.

Kalbant apie aktorius sunku nepastebėti, kaip smarkiai yra pasikeitusi Renee Zellweger. Jau anksčiau ji neturėjo ypatingai didelio talento vaidinti, tačiau dabar, po tiek plastinių operacijų, jai sunku net nusišypsoti neatrodant kaip mumijai. Akivaizdu, kad aktorei pasidarė be galo sunku veidu išreikšti emocijas, kas jai sekėsi prieš 15 ar 12 metų. Moterų pusėje savo aktorinius sugebėjimus geriausiai naudojo ir tiesiog valdė Emma Thompson, suvaidinusi Bridžitos daktarę. Kitos aktorės, kaip Gemma Jones, Sally Phillips ar Sarah Solemani, pasirodė pakankamai gerai ir pridėjo savotiško žavesio visai juostai, bet smarkiai neišsišoko.

Tuo tarpu vyrai, kad ir kaip ten bebūtų, ir vėl tempė visą filmą. Lygiai taip pat, kaip ir su pirmosiomis dalimis. Ir čia vėl reikia lenkti galvą prieš nepriekaištingai pasirodantį Coliną Firthą. Šįkart konkurentas buvo jau ne Hugh Grantas (kuris, beje, juostoje vis tiek savotiškai figūruoja), bet amerikietis aktorius Patrickas Dempsey‘is. Jo pasirodymas taip pat labai geras. Galima sakyt, jis visiška C. Firtho veikėjo priešingybė. Jei ankstesnėse dalyse C. Firthas ir H. Grantas buvo abu baisiai nerangūs vyrai, tai šis priešingybės atsiradimas įnešė pokyčių į istoriją.

„Bridžitos Džouns kūdikis“ nėra jau toks superinis filmas, po kurio norėtųsi aikčioti, tačiau jį žiūrėti visai malonu. Jis paprastas, lengvai britiškas, išlaikomas ankstesnių filmų humoro stilius, o visos nesėkmės yra tokios žemiškos, kad akivaizdu, jog jos galėtų nutikti bet kuriam mūsų. Ir šis paprastumas, visos žmogiškos ydos ir natūralumas pavergia. Filmo metu tikrai ne kartą pasijuoksite, o smagi muzika fone tik pakels nuotaiką. Kai humoras ir vaidyba susijungia į vieną visumą (net jei R. Zellweger sunku stebėti), filmas prabėga akimirksniu. Nesvarbu, kas esate, vyras ar moteris, šis filmas tikrai pakels nuotaiką. Ypač, jei matėt ankstesnes dalis.

Filmo anonsas:

Buvaukine.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Filmo „Ežiukas Sonic“ recenzija: pagirtinas bandymas į kino ekranus perkelti kompiuterinių žaidimų ikoną (1)

Nominuotas „Oskarui“ už geriausią 2004 metų trumpametražį animacinį filmuką „Staras...

Šiemet ilsėtis ketinęs Tadas Vidmantas atsiprašo už sulaužytą pažadą: gavo tokį pasiūlymą, kurio negalėjo atsisakyti

Praėjusių metų pabaigoje pristatęs žiūrimiausiu tapusį filmą „Pats sau milijonierius",...

Nauja paklausi profesija per filmavimus jau turi net savo protokolą: anksčiau aktoriams galiojo tik viena taisyklė (9)

Alicia Rodis įžengia į filmavimo aikštelę Niujorke turėdama misiją: ji prižiūri vieno...

Jono Pauliaus II gimimo šimtmečio minėjimą temdo pedofilijos šešėliai: sukurtas naujas filmas, laukia dar vienas (7)

Lenkijoje sukurtas dokumentinis filmas apie katalikų kunigų išnaudotus vaikus šeštadienį...

Londone mirė 91-erių sulaukęs garsus lietuvių kilmės aktorius George Mikell (5)

Gegužės 12 d. Londone mirė garsus lietuvių kilmės kino ir teatro aktorius, rašytojas George...

Top naujienos

Nausėda apie skandalingus sulaikymus: galiu patikinti, kad tai tikrai dar ne pabaiga (27)

Prezidentas Gitanas Nausėda patvirtino, kad per prezidento rinkimų kampaniją Lietuvos verslo...

Ir vėl fiasko: netikėtai užtrauktas stabdis gali atsiliepti miestų plėtrai (14)

Verslas Lietuvoje – ne vien svarbi ekonomikos variklio dalis. Jis aktyviai prisideda ir prie...

Ekspertai apie katastrofą Sibire: žala gali būti neatitaisoma  Putinas plūstasi: ar jūs ten sveiko proto? (367)

Po incidento Norilske aplinkosaugos grupės įspėja – dėl išsiliejusių degalų kiekio ir upės...

Skvernelis intrigą Naisiuose dar išlaiko: jei jau čia atvažiavau, tai dalyvausiu rinkimuose papildyta (10)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ( LVŽS ) penktadienio popietę susirinko į partijos...

NVSC: 4 iš 7 naujų užsikrėtimų susiję su gimtadienio švente, tarp užsikrėtusiųjų ir ligoninės darbuotojas (49)

Keturi iš septynių naujų užsikrėtimų susiję su asmenine švente Vilniaus apskrityje, BNS...

20 metų už grotų praleidęs žudikų gaujos vadeiva prašėsi gyventi pas mamą „specializacija“ – grobti ir žudyti verslininkus (115)

Kalėti iki gyvos galvos nuteistas vienas kraupiausių Kauno nusikaltėlių Ričardas Baratinskas ,...

Įvardijo žmonių grupę, kuriems spaudimą reikia matuotis daug dažniau nei kitiems: tai turėtų tapti įpročiu

Ar žinote koks jūsų kraujospūdis ? – klausimas, į kurį atsakymą kiekvienas turėtų...

Klaipėdoje – neeilinė gelbėjimo operacija (2)

Penktadienį Klaipėdos uoste teko vykdyti neįprastą operaciją – pora dešimčių rudagalvių...

Vis daugiau apmokestinamo turinio – nes kokybė visada kainuoja

Pasaulyje pastaruosius kelerius metus intensyvėjusi tendencija interneto žiniasklaidos priemonėms...

Skvernelis: nuo kitos savaitės bus atkurtas laisvas judėjimas į Lenkiją (158)

Premjeras Saulius Skvernelis penktadienį pranešė, kad sutarta atkurti laisvą žmonių judėjimą...

|Maža didelių žinių kaina