"Aviatorius", pasakojantis apie ekscentriškąjį milijardierių Howardą Hughesą, buvo paskelbtas geriausia drama, o "Klystkeliai" apie du vidutinio amžiaus vyrus, keliaujančius po Kalifornijos vynuogynų regioną, užsitarnavo geriausio miuziklo ar komedijos "Auksinį gaublį".

Prognozes dėl "Oskarų" komplikavo Clintui Eastwoodui atitekęs geriausio režisieriaus "Auksinis gaublys", kuris jam buvo paskirtas už dramą apie boksą "Milijono verta mažulė" (Million Dollar Baby). Tai gali rodyti, kad vasarį kovoje dėl "Oskarų" gali varžytis trys favoritai.

Geriausio dramos aktoriaus "Auksinis gaublys" buvo įteiktas Leonardo DiCaprio, kuris "Aviatoriuje" suvaidino H.Hughesą, o geriausia dramos aktore pripažinta Hilary Swank, kuri "Milijono vertoje mažulėje" persikūnijo į boksininkę.

H.Swank dėkojo savo tėvams ir boksininkams, kurie ją mokė ir treniravo, taip pat - boksininkėms, su kuriomis kovojo filmavimo aikštelėje ir kurios pasistengė, kad ji atrodytų "kaip čempionė".

Ji išraiškingai pakalbėjo apie džiaugsmą dirbti su C.Eastwoodu, kuris būdamas 75 metų atrodo esantis geriausios formos.

Jamie Foxxas buvo pripažintas geriausiu miuziklo ar komedijos aktoriumi. Filme "Rėjus" (Ray) jis suvaidino pernai mirusį legendinį aklą soulo dainininką Ray Charlesą. Aktorius padainavo R.Charleso maniera, o tada pajuokavo apie neseniai įvykusią kelionę į Majamį ir jo atstovo patarimą vengti pernelyg dažnų vakarėlių.

Kalbėdamas apie savo senelę, kuri jį vis ragino tikėti savimi, J.Foxxas susigraudino.

Geriausia miuziklo ar komedijos aktore pripažinta Annette Bening filme "Būti Džulija" (Being Julia) suvaidino krizę išgyvenančią 4-ojo dešimtmečio scenos žvaigždę. Paklausta, ką Džulija pagalvotų apie "Auksinį gaublį", A.Bening žurnalistams atsakė, kad tai jai nepadarytų jokio įspūdžio, nes "Džulija nelabai galvoja apie kino žvaigždes".

Siurprizai "Arčiau"

Drama "Arčiau" (Closer), pasakojanti apie dvi neištikimas poras, britui Clive'ui Owenui užtarnavo geriausio antrojo plano aktoriaus apdovanojimą, o Natalie Portman - geriausios antrojo plano aktorės titulą.

Priblokšta N.Portman, kuri šioje juostoje vaidina Londone gyvenančią striptizo šokėją amerikietę, užlipusi į sceną dėkojo savo šeimai, kitoms filmo žvaigždėms ir režisieriui Mike'ui Nicholsui. "To nesitikėjau", - sakė ji.

Ispanų filmas "Vidinė jūra" (Mar Adentro) apie kovą dėl teisės nusižudyti, buvo išrinktas geriausiu filmu užsienio kalba.

"Auksinių gaublių", kuriuos skiria 93 narius vienijanti Holivudo užsienio spaudos asociacija, įteikimo ceremonija žiūrima visame pasaulyje ir dažnai leidžia nuspėti būsimus "Oskarų", kuriuos vasario mėnesį teikia JAV kino meno ir mokslo akademija, laureatus.

Todėl "Auksinių gaublių" įteikimo ceremonijose pasirodo daug įžymybių, o šiemet į ją atvyko Jorko hercogienė Sarah Ferguson ir aktorius bei Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Schwarzeneggeris.

Šios ceremonijos taip pat garsėja tuo, kad žvaigždėms scenoje leidžiama laivai reikšti padėkas.

Robinas Williamsas, kuris atsiėmė Cecilio B.De Mille'o apdovanojimą už gyvenimo pasiekimus, juokavo: "Žinote, kai toje pačioje scenoje susirenka Williamas Shatneris, Prince'as, Puffas Daddy ir Mickas Jaggeris, tai yra apokalipsės ženklas".

Jis taip pat pasišaipė iš A.Schwarzeneggerio austriško akcento ir pavadino jį "didžiu amerikiečiu", taip priversdamas Kalifornijos gubernatorių nusišypsoti.

Televizijos laureatai

Dėl reikšmės "Oskarų" varžyboms atidžiai stebima, kam atitenka kino kategorijų "Auksiniai gaubliai", tačiau šie apdovanojimai teikiami ir televizijos filmams bei aktoriams.

Geriausia televizijos drama tapo "Plastinė chirurgija" (Nip/Tuck) apie du chirurgus, o populiarusis satyrinis serialas "Namų šeimininkės" (Desperate Housewives), pasakojantis apie tai, kaip moterys tvarkosi su meilužiais, vyrais, šeimomis ir žmogžudystėmis, buvo išrinktas geriausia komedija.

Geriausiu komedijos aktoriumi tapo Jasonas Batemanas, o geriausiu dramos aktoriumi - britas Ianas McShane'as.

Geriausios televizijos dramos aktorės apdovanojimas atiteko velionės aktorės Jayne Mansfield dukrai Mariskai Hargitay, kuri "Įstatyme ir tvarkoje" (Law&Order: Special Victims Unit) vaidina policijos tyrėją. Geriausia televizijos komedijos aktore tapo Teri Hatcher iš "Namų šeimininkių".

"Piterio Selerso gyvenimas ir mirtis" (The Life and Death of Peter Sellers) tapo geriausiu televizijos miniserialo ar filmo kategorijoje. Ši juosta australų aktoriui Geoffrey Rushui užtarnavo geriausio televizijos miniserialo ar filmo aktoriaus apdovanojimą.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją