Ar Džekas tikrai turėjo mirti? Tai klausimas, į kurį, anot dailymail.co.uk, nusivylusi publika negalėjo atsakyti nuo „Titaniko“ išleidimo 1997 m.

Tačiau medinis rekvizitas, kuris buvo parduodamas aukcione, nurodė, kad vietos ant medinio plausto užteko ir Džekui, ir Rouzei.

Laikinasis gelbėjimo plaustas parduodamas už pradinę 37 tūkst. eurų svarų kainą, o aukciono organizatoriai atskleidė, kad jis yra 2 metrų ilgio ir 101 centimetrų pločio – pakankamai didelis, kad ant viršaus galėtų tilpti ir Leonardo DiCaprio, ir Kate Winslet.

Ikoninėje scenoje Džekas mirtinai sušąla vandenyje, nes aukojasi, kad Rožė būtų užlipusi ant medinio plausto.

Žiūrovai ne kartą ginčijosi dėl filmo pabaigos, o kai kurie gerbėjai netgi sukūrė rekvizitus, kad parodytų, jog abu galėjo išgyventi.

„Titaniko“ režisierius Jamesas Cameronas anksčiau teigė, kad plaustas būtų nuskendęs nuo abiejų žmonių svorio, be to, Jackas „turėjo mirti“, nes tai – tragiška istorija.

Gelbėjimo plaustas filme buvo panaudotas remiantis tikra laivo nuolauža, kuri buvo ištraukta iš vandens po 1912 m. nelaimės.

Aukciono organizatoriaus svetainėje pateiktame aprašyme teigiama: „Atributas sukurtas pagal tikrą nuolaužą, ištrauktą po 1912 m. tragedijos. Šis, įmantriai išraižytas atributas, labai panašus į Liudviko XV stiliaus medinį plaustą, saugomą Jūrų muziejuje Halifakso mieste, Naujojoje Škotijoje“.

Kiti filmo rekvizitai taip pat buvo parduodami „Heritage Auctions“ JAV, įskaitant laivo vairą ir šifoninę „maudymosi suknelę“, kurią M. Winslet dėvėjo paskutinėse filmo scenose.