D. Šarutytė savo filme dalinasi asmenine savo gyvenimo istorija. Išgyvenusi tėčio netektį, kūrėja pasakoja su kuo susiduria artimieji, bandantys suorganizuoti tobulą atsisveikinimą su mylimu žmogumi.

Anot aktoriaus Kęstučio Jakšto, režisierei D. Šarutytei filme pavyko atrasti gražų balansą tarp rimties, susimąstymo ir labai savito humoro. „Visi elementai, reikalingi geram filmui, čia egzistuoja,“ – po premjeros kalbėjo K. Jakštas.

Tuo tarpu aktorė Lina Rastokaitė, kalbėdama apie filmą netramdė ašarų: „Žiūrint šį filmą nuo pat pradžių lydi tiesos, tikrumo, ilgesio jausmas,“ – sakė ji.

Savo kino pasakojime apjungusi dokumentinę asmeninę archyvinę medžiagą su vaidybinėmis scenomis, režisierė, anot žiūrovų, sukrečia tikroviškumu.

„Žiūrėdamas šį filmą aš prisiminiau savo vaikystę. Bendravimą su tėčiu. Tas dokumentiškas, nesuvaidintas tikrumas grąžina tave į tavo vaikystę. Galiu tik pasidžiaugti režisierės pasiryžimu sukurti filmą apie savo tėtį ir apie savo gyvenimą. Nes priimti tokį sprendimą – pasidalinti asmenine medžiaga - nėra paprasta,“ – sakė aktorius Vaidotas Martinaitis.

„Nežinau ar yra žmogus, kurio šis filmas nesujaudintų. Dovilė turi be proto gerą humoro jausmą. Ji puikiai žaidžia tragiškomis ir komiškomis temomis. Nuostabus filmas“, - kalbėjo aktorius Lukas Malinauskas.

Pasak aktorės Larisos Kalpokaitės, filmas jai sukėlė prisiminimų bangą. „Publika juokėsi iš tokių visiems suprantamų, artimų dalykų. Jie iš tikrųjų filme juokingi. O man nors ir juokinga, bet juoktis negalėjau. Nes atpažinau save. Tai filmas apie mano kartą. Apie mūsų gyvenimą,“ – sakė L. Kalpokaitė.

„Tai labai rimtas filmas. Šalia manęs sėdėjo mano prodiuserė, kuri visą filmą verkė. Nors filmas ne tik graudus, bet ir juokingas. Labai daug įvairių emocijų jis sukėlė. Bet tos emocijos iššauktos nespaudžiant ir tai yra fantastiškas sugebėjimas. Kai tai gaunasi režisieriui ir visai komandai - tai yra lygis. Tai yra aukštasis pilotažas,“ – kalbėjo režisierius Artūras Jevdokimovas.

Tuo tarpu ukrainiečių režisierius Sergejus Loznitsa sakė buvo nustebintas, kad tai yra debiutinis lietuvių režisierės filmas. „Mano manymu, tai išbaigtas kūrinys nuo pirmo iki paskutinio kadro. Tai nuostabus filmas, kurį labai rekomenduoju visiems pasižiūrėti,“ – po premjeros sakė S. Loznitsa.

Atsiliepimai apie filmą „Ilgo metro filmas apie gyvenimą“:

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės