Vienintelis kino profesionalų įvertinimas Lietuvoje, skiriamas už reikšmingiausius metų darbus, A.Mateliui iškilmingai įteiktas trečiadienio vakarą. Pagrindinį Lietuvos kinematografininkų sąjungos (LKS) apdovanojimą sudaro trys dalys: dizainerio sukurta statulėlė, diplomas ir tūkstantis litų.

A.Matelis LKS premiją pelnė jau antrąjį kartą - 2003 metais šis apdovanojimas jam paskirtas už juostą "Sekmadienis. Evangelija pagal liftininką Albertą".

"Tai - vienintelė kino profesionalų premija, teikiama profesionalams. Sakyčiau svarbiausias metų įvykis kinematografininkų gyvenime", - apdovanojimo reikšmę BNS apibūdino LKS pirmininkas Gytis Lukšas.

Kinematografininkų sąjungos apdovanojimus šiemet taip pat pelnė Šarūnas Bartas už filmą "Septyni nematomi žmonės" ir Giedrė Beinoriūtė už filmą "Vulkanovka. Po didžiojo kino". Specialus linksmasis apdovanojimas paskirtas Algimanto Maceinos filmui "Šalia Jūsų".

Šiemet LKS premijai buvo pristatyta 20 filmų.

Naujausia lyriška A.Matelio esė "Prieš parskrendant į Žemę" apie onkologinėmis ligomis sergančius vaikus iš Santariškių vaikų ligoninės pelnė ne tik Lietuvos, bet ir Europos kino profesionalų simpatijas - lietuvių režisieriaus juosta laimėjo pagrindinį Leipcigo kino festivalio prizą "Auksinį balandį", vieną pagrindinių tarptautinio Amsterdamo dokumentinio kino festivalio prizų "Sidabrinį Vilką", buvo nominuotas prestižinės Europos kino akademijos apdovanojimui "Geriausias 2005 metų Europos dokumentinis filmas".

Praėjusią savaitę A.Mateliui už humanistinių vertybių įprasminimą, dokumentinės kino eseistikos kalbą filme "Prieš parskrendant į Žemę" paskirta ir šių metų Lietuvos nacionalinė premija.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją