Kanų festivalio „Didįjį prizą“ namo išsiveš pradedantis vengrų režisierius Laszlas Nemesas už Holokausto siaubą vaizduojančią dramą „Saulo sūnus“ (Saul fia).

Geriausios aktorės apdovanojimas irgi netikėtai buvo skirtas ne favorite laikytai Cate Blanchett, bet padalytas dviem aktorėms - Holivudo žvaigždei Rooney Marai ir prancūzei Emmanuelle Bercot.

Prizas už geriausio vyro vaidmenį atiteko prancūzų charakterinių vaidmenų atlikėjui Vincent'ui Lindonui už darbą dramoje apie nedarbą „Žmogaus matas“ (La Loi du marche).

Taivano kūrėjas Hou Hsiao-Hsienas buvo apdovanotas geriausio režisieriaus prizu už prašmatniai nufilmuotą kovos menų dramą „Žudikė“ (Nie yinniang).

O lesbietiškos meilės istorija, kurioje vaidina Cate Blanchett, šeštadienį Kanų kino festivalio užkulisiuose pelnė „Queer Palm“.

Šis neoficialus apdovanojimas buvo skirtas režisieriaus Toddo Hayneso filmui „Kerol“ (Carol), kuriame C. Blanchett vaidina turtingą 6-o dešimtmečio namų šeimininkę, įsimylėjusią vieną pradedančią fotografę, įkūnytą Rooney Maros. Tais laikais, kai vysta filmo veiksmas, homoseksualumas buvo laikomas nusikaltimu.

Kritikai festivalyje negailėjo liaupsių dėl šios elegantiškos juostos; ji laikoma vienu pagrindinių pretendentų į „Auksinę palmės šakelę“, kuri bus įteikta sekmadienį, ir jau minima kaip galimas pretendentas į „Oskarus“.

„Tai daugiau nei vien paprastas filmas – tai istorinis momentas, pirmas kartas, kai meilės tarp dviejų moterų istorija traktuojama su pagarba ir svarba, kurias suteikiame visiems kitiems kino romanams“, – sakė „Queer Palm“ skyrusios vertinimo komisijos pirmininkė Desiree Akhavan, amerikiečių aktorė ir režisierė.

Šio apdovanojimo paskyrimas sutapo su geromis naujienomis gėjų teisių gynėjams Airijoje, kur rinkėjai pr referendumą pritarė konstitucijos pataisai dėl tos pačios lyties asmenų santuokų, taip pat su "Eurovizijos" konkursu, kuris šiemet buvo surengtas Austrijoje – po pernai pasiektos transvestito Conchitos Wurst pergalės.

„Queer Palm“ vertinimo komisija taip pat atskirai paminėjo „Omarą“ (The Lobster) – ekscentrišką pasakojimą apie meilužius, kurie gali būti paversti gyvūnais, jeigu nesugebės susirasti partnerio.

Nors toje juostoje, kurioje vaidina Colinas Farrellas ir Rachel Weisz, nėra aiškių homoseksualumo temų, vertinimo komisija sakė, kad joje „išjuokiamos absurdiškos socialinės normos ir papročiai, susiję su lytiniais santykiais“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)