aA
Artėjant gražiausioms metų šventėms – Kalėdoms, kiekvienais metais daugelis žmonių užduoda sau nelengvą klausimą – kokį gerą filmą, kuris perduotų kalėdinę dvasią, pasižiūrėti?
Kalėdiniai filmai
© Filmo stopkadras

Ir išties, tai nėra lengva užduotis, nes mes puikiai žinome, jog yra tiek daug blogų ir visiškai neįdomių juostų, kurios kiekvienais metais yra kepamos godžių kino studijų prodiuserių, kurie yra įsitikinę, jog žiūrovai sukramtys bet ką, ką jie pasiūlys kalėdine tema.

Žinoma, kalėdiniai filmai gali būti ne vien tik apie šeimas ir jų bandymą susitaikyti ar apie Kalėdų senelius ir jų nuotykius, bet ir apie tyrą meilę, siaubą ir net įkaitus.

Todėl, atsižvelgus į įvairiausių skonių žmonių poreikius, pristatome Jums dešimt geriausių ir įdomiausių kalėdinės temos filmų, kurie privers juoktis, sugraudins ir netgi laikys įtampoje.

Tai nuostabus gyvenimas“ (angl. „It‘s a Wonderful Life“), 1946

Šis garsiausias režisieriaus Franko Capro 1946 metų kūrinys tapo pačiu mėgstamiausiu visų laikų kalėdiniu filmu, kuriame kiekvienas žiūrovas sugebės atrasti kažką savito. Filme pasakojama Džordžo Beilio istorija, kuriam ant galvos vienu metu nukrinta daugybė problemų.

Tas nuostabus gyvenimas
Tas nuostabus gyvenimas
© Filmo stopkadras

Jis netgi galvoja atsikratyti pačios brangiausios Dievo dovanos – gyvybės. Netikėtai jam į pagalbą ateina angelas, kuris parodo Džordžui jo artimųjų ir miestelio gyventojų likimą, jeigu jis niekada nebūtų gimęs. Išties pamokantis ir už širdies griebiantis filmas, sugebantis parodyti, koks gyvenimas yra gražus, margas ir neįkainojamas kiekvienam iš mūsų. Nors ir nominuotas penkiems Oskarams, bet nepelnęs nė vieno, šis filmas išlieka tikru JAV kino industrijos paveldu ir pačiu šilčiausiu Kalėdinės temos filmu per amžius.

„Stebuklas 34-ojoje gatvėje“ (angl. „Miracle on 34th Street“), 1947

Šis klasikinis 1947 metų pasakojimas pelnęs tris Oskaro statulėles neša savyje žinutę visiems vaikams apie tai, jog Kalėdų Senelis egzistuoja ir gali bet kada įžengti pro namų duris, nešdamas ne tik puikią šventinę nuotaiką visiems aplinkiniams, tačiau ir dovanas – ramybę, meilę, laimę ir sveikatą.

Stebuklas 34-ojoje gatvėje
Stebuklas 34-ojoje gatvėje
© Filmo stopkadras

Tai juosta, kuri savyje apipina vaikiškų norų nuoširdumą, neturintį jokių blogų kėslų. Filmas gražus ne tik savo vidumi, bet ir išore. Daug gražių ir prasmingų dekoracijų, jaukiai atrodančios patalpos ir kostiumai. Ką jau kalbėti apie nuostabią pagrindinių aktorių vaidybą.

„Kalėdų giesmė“ (angl. „A Chrismas Carol“/“Scrooge“), 1951

Abiejų rankų pirštų neužtektų, jei tektų suskaičiuoti, kiek per šimtmetį buvo išleista žymiosios Čarlzo Dikenso novelės ekranizacijų. Tačiau be abejonės, nė viena jų neprilygsta 1951 metų klasikiniam perteikimui, kuriame dominuoja puikus garso takelis, įtikinama aktorių vaidyba, nuostabūs kraštovaizdžiai ir nepriekaištingai perteikiama knygos idėja.

Kalėdų giesmė
Kalėdų giesmė
© Filmo stopkadras

Taip pat filmas savyje sukaupia geriausias XX a. amerikietiško kino tradicijas, teatrališkumą ir prašmatnią vizualinę pusę, kurios dėka galima pasijausti kaip tikroje pasakoje apie gėrį ir žmogiškumo paieškas.


„Kalėdinis pasakojimas“ (angl. „A Christmas Story“), 1983

1983 metų šeimai skirtas komedinis pasakojimas apie vienos šeimos problemas Kalėdų išvakarėse perteikia mintį apie tai, jog ne dovanos turi būti svarbiausios kiekvieno žmogaus gyvenime, o artimieji, draugai, giminaičiai ir tie, kurių šypsena gali ištirpdyti net ir didžiausią paniurėlį.

Kalėdinis pasakojimas
Kalėdinis pasakojimas
© Filmo stopkadras

Taip pat filmas kupinas kuriozinių, šmaikščių pagrindinių herojų situacijų, kurias išspręsti bus ne taip lengva, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kalbant apie geriausius šios šventinės temos darbus, akivaizdu, jog šis darbas turi pakliūti tarp penkių geriausių visų laikų Kalėdinių filmų.

„Kietas riešutėlis“ (angl. „Die Hard“), 1988

Vienas geriausių visų laikų veiksmo filmų ir vienas geriausių Bruce‘o Williso karjeros darbų, jo viršūnė irgi priklauso Kalėdų temai. Jeigu rinktis tarp „Vienas namuose“ ir „Kieto riešutėlio“, antras visiškai nenusibosta, o ir visas adrenalinas, kuris kaupiasi peržiūros metu, pamalonina mamą, žmoną, merginą, nes tada net bet koks paruoštas jų maistas bus skanus po tokios įtemptos ir daug nervų kainuojančios peržiūros.

Kietas riešutėlis
Kietas riešutėlis
© Filmo stopkadras

Taip pat filme yra nemažai sarkazmo ir ironijos, pašiepiami tam tikri kalėdiniai stereotipai, nuo kurių 1988 metais amerikiečiai niekaip negalėjo atsiginti. Brutalus, bet itin smagus darbas, kuris primins, ką reiškia tikros vyriškos Kalėdos.

„Vienas namuose“ (angl. „Home Alone“), 1990

Sunku būtų sutikti žmogų, kuris gyvenime nebūtų matęs kultinio kalėdinio filmo apie vieno berniuko, pasilikusio namuose, nemalonumus su vagimis, norinčiais apšvarinti jo namus. Pirmą kartą juokingas, nuotaikingas ir šiltas filmas, tačiau su kiekviena peržiūra, ypač jei per kiekvienas Kalėdas rodomas visuose televizijos kanaluose, jis tiesiog pabosta.

Vienas namuose
Vienas namuose
© Filmo stopkadras

Vienas didesnių filmo privalumų – aktoriai M. Culkinas ir J. Pesci. Būtent jie ir padaro tikrą šventę bet kuriam vaikui, paaugliui ar net suaugusiam, žiūrinčiam šį 1990 metų hitą.

„Košmaras prieš Kalėdas“ (angl. „The Nightmare Before Christmas“), 1993

Timo Burtono prodiusuotas animacinis eksperimentas, kuris, atrodytų, turėtų būti skirtas Helovinui, išradingo scenaristo ir režisieriaus Henrio Selicko dėka tapo dar vienu kultiniu Kalėdų temos kūriniu. Filmuke pasakojama Džeko Skelingtono kelionė iš tamsos pasaulio į Kalėdų miestelį, kuriame jis sužino, jog egzistuoja gėris, laimė, džiaugsmas ir smagumas.

Košmaras prieš Kalėdas
Košmaras prieš Kalėdas
© Filmo stopkadras

Jis panoro patirti visa tai ir leisti žmonėms pasijausti laimingais. Būtent tokia tema taip pat parodo stiprią Kalėdų dvasią, kai norisi aplinkiniams teikti vien tik džiaugsmą, kad net ir didžiausi paniurėliai sugebėtų bent akimirkai nusišypsoti. Oskarui nominuotas filmukas tikrai privalomas visiems geros animacijos gerbėjams.

„Tegyvuoja meilė“ (angl. „Love Actually“), 2003

Jeigu kalbame apie britiškus filmus ir Kalėdas, tai akivaizdu, jog jos asocijuojasi su 2003 metais režisieriaus Richardo Curtiso meilės kupinu almanachu apie šešias skirtingas, tačiau labai artimas gyvenimiškas situacijas ir žmonės, bandančius visais įmanomais būdais Kalėdų išvakarėse patirti tą nuostabų, svaiginantį ir tobulą meilės jausmą, susirasti savo antrąją pusę ir leistis į svajingą jausmų kelionę su žmogumi, kurį irgi norisi padaryti laimingu.

Tegyvuoja meilė
Tegyvuoja meilė
© Filmo stopkadras

Stiprus aktorių kolektyvas su Billu Nighy‘iu, Keira Knightley, Martinu Freemanu ir Colinu Firthu neleidžia nė vienai akimirkai nuobodžiauti, o vien tik kvatoti ir jausti šilumą, dvelkiančią iš ekrano puses.

„Elfas“ (angl. „Elf“), 2003

Kol dar nebuvo „Geležinio žmogaus“, režisierius Jonas Favreu specializavosi šmaikščiomis komedijomis ir geru bendradarbiavimu su visais Holivudo komikais. Jo 2003 metais sukurtas filmas pasakoja netipinio Kalėdų Senelio padėjėjo istoriją, kuris nori tik vieno – surasti savo tikrąjį tėtį ir būti mylimu šeimos nariu.

Elfas
Elfas
© Filmo stopkadras

Filmas kupinas ir juoko, ir ašarų, ir susimąstymų. Nuostabus aktorių kolektyvas ir specifinis aktoriaus Willo Farrello humoro jausmas nė akimirkai neleis nuobodžiauti komedijų gerbėjams. Tai vienas įsimintiniausių paskutinio dešimtmečio kalėdinių filmų, kuris neplagijuoja kitų panašios tematikos juostų, o neša vien tik pozityvias ir gana taiklias nuotaikas kiekvienam žiūrovui.

„Blogasis Santa“ (angl. „Bad Santa“), 2003

Jeigu daugelis kalėdinių filmų turi gerą moralą arba pamokslauja, kaip reikia gyventi dorai ir dėl ko stengtis, tai 2003 metais pasirodęs Terry‘io Zwigoffo filmas neturi su tuo nieko bendro. Tai juoda, labai vulgari, tačiau kartais net itin taikli komedija apie girtuokliaujantį, moterų draugiją mėgstantį ir nusikalstamą veiklą vykdantį Santą Klausą.

Blogasis Santa
Blogasis Santa
© Filmo stopkadras

Puikūs juokeliai, pajuoka iš storų draugų neturinčių vaikų ir jokios kalėdinės dvasios neturintis filmas tampa nuostabia pramoga kiekvienam chuliganui, kuriam Kalėdos nesiasocijuoja su šiluma, jautrumu ir šypsenomis prie Kūčių stalo. O dar tas nepamirštamas Billy Bobo Thortono pagrindinio vaidmens atlikimas. Tikra pasaka, bet su N-18 ženkliuku.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujame filme - buvusiam savo vyrui Johnny Deppui striptizą šokanti Amber Heard

Garsioji aktorių šeima Amber Heard ir Johnny Deppas išsiskyrė dar 2016 metų gegužę, po 18...

Kitas „bondiados“ filmas turės naują režsierių

JAV kino kūrėjas Cary Joji Fukunaga tapo naujo filmo apie slaptąjį agentą Džeimsą Bondą...

Jennifer Garner slapta nuvyko į savo filmo „Teisingumo angelas: Pipirmėtė“ premjerą: klausėsi, ką apie ją kalba žūrovai vaizdo įrašas (1)

Trileryje „Teisingumo Angelas: Pipirmėtė“, kurio premjera mūsų šalies kino teatruose numatoma...

Pasirodė filmo „Kapitonė Marvel“ anonsas, leidžiantis pajusti Brie Larson superherojės jėgą (1)

Kino studija „Marvel“ pagaliau pristatė pirmąjį mokslinės fantastikos veiksmo filmo...

Andrius Žiurauskas apie profesines laimes: viena jų - stiklo šuke pjauti vyrišką pasididžiavimą vienam lietuvių aktoriui

Visuose režisieriaus Emilio Vėlyvio filmuose vaidinęs aktorius Andrius Žiurauskas interviu su...

Top naujienos

Sovietų Sąjungos grimasos: išsigando Jono Paulius II – kliuvo dvasininkams (2)

Socialistinio bloko gyventojai gana džiugiai pasitiko žinią apie lenko Karolio Wojtylos tapimą...

Dėl telefono pateko į pinkles: paprašius grąžinti pinigus, pardavėjas pasiūlė kelionę į mišką (38)

Naują „ iPhone 7“ įsigijęs kaunietis pateko į nepavydėtiną padėtį – išvykus į...

Ministrui stojus ginti Kazėnienę, ji išreiškė nuomonę apie pasitraukimą

Nemalonumai naujoje darbo vietoje Rasai Kazėnienei nesibaigia, jos ginti stojo pats teisingumo...

DELFI eksperimentas Vilniaus gatvėse: kokia transporto priemonė čia greičiausia? (12)

Europos judumo savaitė visus ragina „atkimšti“ gatves nuo automobilių ir prisiminti, kiek daug...

Vilnius prieš popiežiaus vizitą pasikeitė neatpažįstamai: verslininkai įspėja – nemokamų paslaugų nebus (156)

Popiežiaus vizitui besiruošiantis Vilnius keičiasi tiesiog akyse – senamiestyje jau kelias...

Žemaitijoje pradėjo derėti gigantiškos saulėgrąžos

Kelmės rajone, Vidsodžio kaime esančioje sodyboje išdygo 4,6 metrų aukščio dekoratyvinė...

Turkiją pamėgusiems turistams – daugiau kuklesnių viešbučių

Gausėjant užsienio turistų srautams, Turkijos viešbučių savininkai ir investuotojai planuoja...

Gydytoja pasakė, kada geriausiai skiepyti vaikus nuo meningokokinės infekcijos: svarbu nepražiopsoti (4)

Prasidėjus rudeniui, atgijo mokyklos ir vaikų darželiai, kur mažieji sugužėjo semtis žinių bei...

Įdomūs faktai apie atmintį: nuo kada vaikai pradeda atsiminti ir ar iš tiesų smegenys ištrina skaudžius patyrimus

Vaikystės amnezija vadinamas toks žmogaus amžiaus tarpsnis, kuomet nesugebame atsiminti...

Buvusi LSMU studentė apkaltino dėstytojus seksualiniu priekabiavimu: ji buvo sulaikyta oro uoste (111)

Penktadienį Kaune šalia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ( LSMU ) susirinko grupelė jaunimo...