Idėja sukurti patį vilką, kaip optinę 3D iliuziją, kilo vilniečiui dailininkui Valerijui Šatunovui.

„Tokiu būdu nusprendėme miesto svečiams pateikti legendą kitaip, įdomiau“, – pranešime spaudai teigia žinomas iliuzijos meistras Arvydas Stonys.

Jo vadovaujamuose „Illusion Rooms“ („Iliuzijų kambariuose“), įkurtuose Vilniaus Gedimino prospekte, ir eksponuojama ši šokoladinė skulptūra. Agentūra „Factum“, registruojanti Lietuvos rekordus, pripažino šią skulptūrą kaip Lietuvos rekordą ir pripažino, jog iki šiol pasaulyje nebuvo pagaminta jokia iliuzija iš šokolado.

Registravus šį rekordą, iliuzionistas A. Stonys pakvietė žinomus vilniečius apsilankyti atnaujintuose „Illusion Rooms“ ir iš arčiau susipažinti su šokoladine iliuzija.

Progos pabuvoti iliuzijų pasaulyje nepraleido Erika ir Merūnas Vitulskiai bei aktorė Lina Bražinskaitė su atžalomis, iliuzionistas ir renginių vedėjas Mantas Wizard, dainininkė Rasa Kaušiūtė, fotomenininkė Rūta Andre, plaukų stilistė Rūta Morozovienė. Beje, R. Morozovienė turėjo daug apie ką pasišnekėti su A. Stoniu, mat žinomos moters prieš kelerius metus inicijuotas projektas – ilgiausia Lietuvos kasa, taipogi buvo pripažintas rekordiniu.

Šokoladinė vilko pavidalo skulptūra buvo kuriama iš aukščiausios kokybės šokolado.

„Iš karto sutikome prisidėti prie šio sumanymo. Mums garbė dalyvauti projekte, kuris garsina Lietuvą“, – sakė „AJ Šokolado“ įkūrėjas, žinomas verslininkas Algimantas Jablonskas.

Šį objektą pagamino šokolado dizainerė Elena Kliment, išgarsėjusi, sukūrusi visą seriją grožybių, kurios puikuojasi „Šokolado skulptūrų muziejuje“ Trakuose.

„Kadangi šokoladas, iš kurio pagaminta skulptūra, yra ypatingai kokybiškas, manau, eksponuosime ją dar ilgai. Metus, o gal ir dar ilgiau“, – tikisi A. Stonys.

Aukščiausia iliuzinė šokolado skulptūra – 33,5 cm aukščio, 61 cm pagrindo apimties, 4 kg masės. Ji buvo kuriama apie savaitę.

„Tai buvo labai nelengva užduotis, – prisimena E. Kliment. – Reikėjo sužiūrėti linijų geometriją, tinkamai sutvirtinti objektą. Pamenu, kažkuriuo momentu, buvau net truputį išsigandusi, kad nepavyks. Tačiau patirtis – geras pagalbininkas, tad viskas baigėsi puikiai.“

Moteris iš šokolado kuria jau daugiau nei dvidešimt metų. „Mane žavi šokoladas ne tik kaip skanėstas, bet ir kaip kūrybinė medžiaga“, – teigia Elena.

Renginio akimirkos:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)