aA
Ne paslaptis, kad naktiniai klubai – kaip atskiras pasaulis. Tai, kas juose vyksta po vidurnakčio, apipinta legendomis, daug kas nutylima ir paliekama už uždarų durų. Ten liejasi aistros, verda naujos pažintys, per vieną naktį įvyksta tiek daug visko, kad drąsiai galima knygą parašyti.
Vilniaus naktinių klubų reidas
© Deividas Bendžius

Tai DELFI Kelionių ambasadoriaus, žurnalisto Orijaus Gasanovo ir fotografo, įvairių projektų autoriaus Deivido Bendžiaus keturių dalių projektas „Ką vartojate?“ iš pasilinksminimo vietų.

Jau aplankėme populiariausius Vilniaus barus ir geriausius restoranus. Po savaitės tyrinėsime vakarėlius, kurie vyksta namuose. O šį kartą lankomės naktiniuose klubuose.

Visą dėmesį skyrėme merginoms ir moterims. Tyrinėjome jų aprangą, klausėme, kokių nakties tikslų jos turi ir žinoma – ką vartoja?
Nieko tikriausiai nenustebinsime išvadomis: jeigu į vieną vietą supiltume visuose Vilniaus klubuose per naktį išgeriamų alkoholinių gėrimų turinį – greičiausiai pripildytume nemažą baseiną.

Todėl, kaip kokie rūpestingi tėvai, visoms sutiktoms damoms priminėm, koks kenksmingas gali būti alkoholis. O gražuolės tik šypsojosi: „žinom, žinom, kad tai velnio lašai, girdėjom ir, kad kepenims kenkia“.

Dvi draugės Radvilė ir Aurelija gyventi į Vilnių atvyko iš Seirijų miestelio Dzūkijoje. Tuo jos pasigyrė iškart, vos tik susipažinome naktiniame klube „Pabo Latino“.

Radvilė ir Aurelija
Radvilė ir Aurelija
© Deividas Bendžius

„Esame labai linksmos dzūkės, labai tuo didžiuojamės“, – šypsojosi draugės.

Profesionali virėja Aurelija ir aptarnavimo srityje dirbanti Radvilė prieš išeidamos iš namų stengėsi susiderinti drabužių stilių, net šukuosenas ir makiažo akcentus, tam jos skyrė keturiasdešimt minučių.

Ir neprašovė pro šalį – merginoms dėmesį bandė rodyti ne vienas vyras, mirksėjo joms ir mojavo, bet jos laikėsi atstumo.

„Į savo kompaniją svetimų vyrų nepriimame, mums gerai dviem, labai smagu, taip galime šokti iki ryto“, – džiūgavo Aurelija.

Jos asmeninis rekordas – beveik 20 valandų trukęs vakarėlis. Trepsėdamos šokių aikštelėje draugės rankose laikė dvi sklidinas taures.

– Merginos, alkoholis kenkia jūsų kepenims, – priminiau savo pašnekovėms.

– Mes stengiamės kuo mažiau vartoti – trys taurės per vakarą, ne daugiau, nes po to būna labai bloga, – atsakė jos.

Viešnios iš Maskvos Liudmila, Irina, Lilija – ne šiaip pasilinksminti į naktinį klubą „Pabo Latino“ atėjo, jos prisistatė esančios dienraščio „Komsamolskaja pravda“ žurnalistėmis.

Liudmila, Irina ir Lilija
Liudmila, Irina ir Lilija
© Deividas Bendžius

Šios damos sakė, kad į mūsų šalį atskrido patyrinėti, kuo laisvalaikiu užsiima lietuviai – matyt vėliau apie tai rašys straipsnį.

„Mes šiandien tik tik iš oro uosto, nelabai žinojome, kur čia pas jus galima gerai pasilinksminti, todėl pasiklausėme taksisto. Jis ir pasiūlė šią vietą. Mums labai patinka, galiu pasakyti, kad pas jus publika žymiai labiau atsipalaidavusi nei pas mus, daugiau šypsosi, visi laimingi“, – paaiškino Liudmila.

Paklausiau viešnių ar tiesa, kad Maskvoje visi daugiau vartoja alkoholio, juk sklinda legendos, kiek rusai išgeria.

„Galiu patvirtinti, mes pačios jau per du klubus praėjom, šitas yra trečias, visuose užsisakėme kokteilių. Buvome klubuose „Nataly“, „Razmarin“, – pasigyrė Irina.

Nustebau, kad tokių vietų Vilniuje net nežinojau.

Rusės liūdėjo tik dėl vieno – niekas jų nekvietė šokti. „Na, vyrai kuklūs, kažkodėl visi praeina pro šalį“, – kvatojo ši trijulė.

Naktiniame klube „Anna Mesha. Butas“, vienoje iš patalpų yra tikra lova su patalais. Ant jos prisėsti, ar net prigulti gali visi norintys. Toks šio klubo stilius – tarsi linksmybės namų aplinkoje.

Toje klubo lovoje gulinčias sutikome dvi drauges Tanią ir Astą, kurios norėjo šiek tiek atsipūsti nuo šokių.

Tania ir Asta
Tania ir Asta
© Deividas Bendžius

„Dabar vyksta mažytė pertraukėlė. Jeigu klube leidi sau pailsėti – vakarėlis gali tęstis iki ryto. Tik reikia protingai elgtis“, – patarimą davė jos.

Vandens valymo įrenginių specialistė Tania pasišokti eina kiekvieną savaitgalį, o jos draugė, su pakuočių dizainu dirbanti Asta klubuose apsilanko tik kartą per pusę metų.

„Viskas priklauso nuo užimtumo, vis tiek reikia suprasti, kad jeigu eini klubą – tai jau pusę kitos dienos tarsi nėra, nes atsikeli tik po pietų“, – aiškino Tania.

Šios dvi stilingos merginos dažniausiai linksmintis ateina su didele kompanija draugų, bet visą laiką kartu nebūna, trumpam atsiskiria, po to vėl susitinka ir tęsia vakarėlį.

„Einame į tuos klubus, kur pažįstame personalą, tai yra labai svarbu, nes norisi jaustis saugiai“, – sakė jos.

Gestų kalbą studijuojanti Vakarė linksmybėms renkasi naktinį klubą „Salento“. Ji sako, kad šioje vietoje renkasi paprastesni žmonės su kuriais lengviau bendrauti. Be to, jos nuomone, tai vienas populiariausių Vilniaus klubų, nes čia groja lengva pop muzika.

Simona
Simona
© Deividas Bendžius

„Esu klubų mergina, juose būnu kiekvieną savaitgalį, stengiuosi per vieną vakarą aplankyti keletą vietų, nes vienoje greitai nusibosta“ , – savo vakaro programą pristatė ji.

Vakarė sako, kad sulaukia labai daug vaikinų dėmesio, bet į flirtą su jais nesileidžia. „Šiuo metu draugo tikrai neieškau, todėl naujos pažintys manęs nedomina. Tikrai nei vienas nesudomins“, – kategoriška buvo ji.

Paklausta, kaip atrodo tobulas vakarėlis, ši studentė nedaugžodžiavo: „Svarbiausia, kad kitą dieną po tūso savijauta būtų gera“.

Juodą, peršviečiamą palaidinę linksmybės klube „Anna Mesha. Butas“ pasirinkusi Simona – rečiausia klubų viešnia, iš visų sutiktų. Pašokti į juos užsuka tik kartą per du metus.

Agnė ir Stanislava
Agnė ir Stanislava
© Deividas Bendžius

„Todėl, kad dažniausiai į klubus einu per savo gimtadienį, o savo gimtadienį švenčiu labai retai“, – paaiškino ir pasidžiaugė, kad kaip tik dabar su draugais švenčia trisdešimt šeštąją gimimo sukaktį.

Prieš eidama į klubus ši meno srityje dirbanti gražuolė bando iš draugų ir pažįstamų susirinkti rekomendacijas. Smulkiai išsiklausinėja, kur ir kas vyksta, kokia muzika groja.

„Man svarbu, kad būtų saugi aplinka, gražūs žmonės, gera muzika. Daugiau jokių reikalavimų“, – sakė Simona. Šokti ji linkusi iki ryto, o šokių aikštelėje norėtų užmegzti naujų, įdomių pažinčių. „Esu lengvai bendraujanti, draugiška asmenybė“, – apie save kalbėjo mūsų pašnekovė.
Kokteilius ji geria atsakingai, nepadaugindama, nes žino, kad kitą dieną šlubuos sveikata, to labai bijo.

Geriausios draugės Agnė ir Stanislava per vieną vakarą taip pat mėgsta aplankyti keletą klubų. Linksmintis pradėjo klube „Moscow Coctail Bar“, o po vidurnakčio persikėlė į „Salento“.

Jos įsitikinusios, kad tai pačios geriausios šokių vietos ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje. Draugės sako, kad jas į naktinį klubą palydi mylimi vaikinai.

„Jie mums leidžia šokti, atvežė čia, bet patys į vidų neeina. Po to, kai mums jau baigiasi jėgos – paskambinam, kad atvažiuotų pasiimti. Labai patogu ir saugu“, – džiaugėsi jos.

Nenorėdamos per daug išsiskirt iš aplinkos ir sulaukti svetimų vaikinų dėmesio, Agnė ir Stanislava nuo galvos iki kojų rengiasi tik juodai.

„Paprastai norim atrodyti, per daug nesišviesti čia visiems“, – paaiškino merginos.

Deja, ne visada pavyksta likti nepastebėtoms, kartais koks vienas gerbėjas atsiunčia nemokamą kokteilį ar iš tolo pamojuoja.

„Nepriimame dovanų, nieko nereikia“, – kikeno jos.

Draugės nustebo išgirdusios, kad alkoholis kenkia kepenims. „Nežinojau to fakto, reikės pasidomėti“, – mūsų pokalbį baigė merginos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Niujorke įžiebta eglė

Trečiadienį, gruodžio 4 d., Niujorke oficialiai paskelbta šventinio sezono pradžia. Ta proga,...

Kilimas Rio de Žaneire sumontuotu apžvalgos ratu – dar vienas būdas apžvelgti miesto panoramą

Ką tik atsirado dar viena priežastis aplankyti Rio de Žaneirą – pasakiškus įspūdžius...

Nufilmuota, kaip mažametis banglentininkas atsitrenkė į ryklį (6)

Šeštadienį (lapkričio 30 d.) netoli Floridos pakrantės mažametis banglenčių sporto...

Rusijoje vėl populiarūs propagandai tarnavę sovietiniai eglutės žaisliukai (2)

Artėjant šventėms, Rusijoje ypač išryškėja atgijusi sovietinių eglutės žaisliukų mada....

Vairuotojas išklojo milijardierių paslaptis apie sekso vakarėlius, žeminamas žmonas ir automobilius vietoj arbatpinigių (48)

Karališkųjų šeimų narių, įžymybių ir milijardierių vairuotoju dirbantis vyras atskleidė...

Top naujienos

Po penkias valandas trukusių derybų Putino rezidenciją Lukašenka paliko neturėdamas ką pasakyti žurnalistams (1)

Nors spaudos konferencijai buvo pasirengta, po susitikimo su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu...

Kariūnės kelią pasirinkusi lietuvė: per amžių amžius moterys yra laikomos silpnąja lytimi ir ačiū Dievui, kad taip yra (244)

Kovinės inžinerijos technikė Lingailė Juknevičiūtė savo tarnybos kelią pradėjo sukarintose...

„Der Spiegel“: jie ryžtingi, žiaurūs ir turi Kremliaus leidimą žudyti (262)

Prieš ketverius metus buvo apnuodytas ir tik per plauką išgyveno bulgaras prekeivis ginklais. „...

Seimas įteisino lauko darželius (3)

Seimas įteisino lauko darželius – šią savaitę priimtos pataisos, kurios leidžia higienos pasą...

Apsišarvuokite kantrybe: laukia niūrūs ir lietingi orai (10)

Sekmadienį vos spėjus pasitraukti vienam ciklonui, iš vakarų Baltijos regioną, o kartu ir...

Valančiūnas atakavo be klaidų, tačiau Gobertui neprilygo (3)

Jonas Valančiūnas „iš žaidimo“ pataikė visus savo metimus, tačiau NBA rungtynėse...

Politikas Arvydas Anušauskas apie netrukus gimdysiančią perpus jaunesnę žmoną: vos sužinojus apie nėštumą daug kas pasikeitė (137)

Politikas Arvydas Anušauskas su žmona Lina jaučiasi pakylėti ir ramiai laukia vasarį planuojamo...

Politologai apie Sinkevičiaus pamainą: valdantieji bijo dar labiau drumsti vandenį koalicijoje (12)

Politologai įvertino valdančiųjų užmojį kandidatą į ekonomikos ir inovacijų ministro...

Po krepšiais dominavęs Sabonis vedė „Pacers“ į dramatišką pergalę (5)

Įspūdingu dėjimu pasižymėjęs Domantas Sabonis surinko galingą dvigubą dublį, o jo vedama...