„Minecraft“ fenomenas ir Tomas Dirgėla
Populiarumo rekordus sumušęs internetinis žaidimas „Minecraft“ tapo visiška sensacija tarp įvairaus amžiaus žmonių. Nustebinęs savo paprastu ir išskirtiniu dizainu, jis subūrė minias gerbėjų. Atpažįstamas visame pasaulyje, žaidimas telkia bendruomenę ir įkvepia kurti kitus, kaip kad rašytoją Tomą Dirgėlą, rašoma pranešime spaudai.
„Rašydamas knygas visada atsižvelgiu į tai, kuo gyvena mano auditorija. Mano vaikai kasdien tiek pasakodavo apie šį žaidimą, kad turėjau kažkur padėti visą informaciją. Rašant tomis temomis, kurios labai patinka vaikams, tikiuosi sudominti knygomis visiškai neskaitančius, o laiką mieliau leidžia su „X-box“ pulteliu“, – inspiracijos šaltiniais pasidalino mylimas vaikų rašytojas T. Dirgėla.
Svarbu palaikyti, o ne drausti
Pasak spektaklio režisieriaus Gabrieliaus Zapalskio, klasikine prasme tiek knygoje, tiek žaidime vyksta įprasta gėrio ir blogio kova. Sesuo ir brolis stengiasi įveikti blogiukus, su jais kovodami žaidimo ekrane. Bet čia atsiskleidžia kita tema, nes žaidimas vaikams tampa kur kas reikšmingesnis nei, kad tai supranta tėvai.
„Esame įpratę girdėti, kad kompiuteriniai žaidimai kenkia ir svarbu riboti vaikų laiką prie ekranų. Bet kartais įgūdžiai, kuriuos vaikai įgyja žaisdami, gali virsti sportu. Jie gali pradėti valgyti iš to duoną, tapti žymiais „youtube’riais“ ar pan.

Kurdamas spektaklį, labiausiai norėjau atkreipti tėvų dėmesį į tai, kaip mes reaguojame į dalykus, kurių nesuprantame. Kaip yra svarbu gilintis į tai, ką apskritai vaikai veikia prie ekranų. Jeigu jiems patinka tai, ką jie daro, reikėtų ieškoti būdų, kaip tame dalyvauti ir palaikyti, o ne stabdyti“, – sako G. Zapalskis.
Spektaklis – būdas suprasti vienas kitą
Laikas kartu ir atsakinga tėvystė – vienos opiausių nūdienos aktualijų. Pasak kūrėjų, norint geriau suprasti savo vaikus, stiprinti ryšį su jais, reikia tiesiog domėtis tuo, ką jie veikia ir net pabandyti nuveikti tai drauge.
„Spektaklyje į „ekranų naudojimo“ problemą norime pažiūrėti ne dramatizuodami, o atvirkščiai – per žaidimą. Spektaklio idėja – iš arčiau supažindinti tėvus su „Minecraft“ žaidimu. Parodyti, kaip žaidžiant kartu su vaikais, galima ne tik suartėti ir sustiprinti ryšį, bet ir suprasti, jog nereikia nuvertinti ar riboti dalykų, kurių galbūt, ne visada suprantame. Norisi parodyti, jog geriems santykiams reikia įdėti pastangų“, – sako G. Zapalskis.

Pagrindinius vaidmenis spektaklyje atlieka gerai žinomi aktoriai, dažniausiai sutinkami „Keistuolių teatre“ – Marija Korenkaitė ir Danas Kamarauskas. O vaikų vaidmenims pasirinkti Aido Giniočio ir Gintaro Varno mokiniai Saulė Emilija Rašimaitė ir Domas Urbonavičius.
Šį sezoną lauks vos keli rodymai, o pirmasis jau visai netrukus – kovo 15 dieną, Vilniuje, „Menų spaustuvės“ Juodojoje salėje.
Neoficialus MINECRAFT SPEKTAKLIS pagal T. Dirgėlos knygą „Žmonija prieš Pabaigos Drakonę. Neoficialus Minecraft žaidėjų nuotykis“ nėra patvirtintas Minecraft kūrėjų. Tai nėra jų produktas, todėl negali būti siejamas nei su Minecraft, nei su Mojang.