aA
Praėjusieji aktorės Mildos Noreikaitės metai paženklinti komedijos. Ji ne tik tapo humoro laidos „Dviračio žinios“ vedėja, bet ir debiutavo populiariausioje metų komedijoje „Gal nedarom tragedijos“. Jos, Giedriaus Savicko, Manto Stonkaus ir Gelminės Glemžaitės sąjunga naujame spektaklyje buvo itin sėkminga ir aktoriai imti vadinti „fantastiškuoju ketvertu“.
Milda Noreikaitė /Foto: Laurynas Trimonis
Milda Noreikaitė /Foto: Laurynas Trimonis

Ką tik paskelbtos naujo, 2023 metų, „Gal nedarom tragedijos“ sezono datos. Aktoriai jau dabar sulaukia žinučių, kad gerbėjai rengiasi spektaklį žiūrėti ir antrą kartą.

Milda Noreikaitė prisipažįsta, jog vaidinti Veroniką komedijoje „Gal nedarom tragedijos“ ir sunku, ir lengva tuo pat metu, rašoma pranešime spaudai.

– Milda, kokia ta tavo kuriama Veronika?

– Iš pradžių ji atrodo tarsi tobula moteris, kuri nori viską daryti teisingai, garsiai deklaruoja aukštą moralę ir reikalauja to paties iš kitų. Tačiau vėliau paaiškėja, kad jos viduje tūno visai nenuspėjami, nebūtinai teigiami ir itin moralūs bruožai.

– Kaip tai mums pažįstama...

– Tikrai, tai – personažas, su kuriuo nemaža dalis moterų (o ir vyrų) gali tapatintis. Šiais laikais labai įprasta viešai deklaruoti, kokie mes teisingi. Populiaru apsimesti geresniu už kitus. Nors iš tiesų, būname visokie. Veronika, kaip ir mes visi, turi daug ydų, kurias atkakliai slepia po tobulumo ir tolerancijos kauke. Bet man atrodo, kad ydos ir yra įdomiausia žmogaus asmenybės dalis. Jos ryškiausiai parodo jo unikalumą. Spektaklyje „Gal nedarome tragedijos“ ydos yra vertybė.

– Veronika – labai ryškus personažas: jos pilna viso spektaklio metu, ji mėgsta diktuoti įvykių eigą, provokuoja kitus. Ar fiziškai ir emociškai tau sunku vaidinti?

– Veronika nori, kad pasaulis suktųsi pagal ją, tai ir skirsto kitiems veiksmus: reikalauja atsiprašymų, pasiaiškinimų. Ji iš pat pradžių nustato taisykles, nes gi veiksmas vyksta jos namuose. Fiziškai spektaklis sunkus. Neturiu, kada atsikvėpti. Įprastai per kitus spektaklius būna pauzių, kai nueinu nuo scenos į užkulisius. Galiu trumpai atsipūsti, vandens išgerti. O čia – visą laiką scenoje. Be to, veiksmas labai greitas. Tai ir sunku, bet ir gerai, nes atsiranda inercija. Veiksmas tave tarsi įsuka ir savaime neša iki pat galo. Po pasirodymų bandome aptarti su kolegomis, ką galėtume patobulinti. Tai dažniausiai atsimename spektaklio pradžią, dar šiek tiek iki vidurio, o kas vyko vėliau – išsitrynę. Tai fiziškai po spektaklio būnu tarsi išdaužyta, suprakaitavusi, apsilaisčiusi, bet emociškai scenoje nereikia savęs forsuoti, daug kas savaime pavyksta.

– Žmonės dažnai sako, kad spektaklis atrodo kaip veiksmo filmas. Sutiktum su tokiu vertinimu?

– Na, jis tikrai labai „kinošnas“. Pradžioje veiksmas kiek lėtesnis, nes gi reikia žiūrovui susivokti, apsiprasti, bet vėliau jau nešamės beprotišku greičiu. Kartais atrodo, kad kaip kometa prašvilpiam.

– Nors tempas didelis, tačiau susigaudyti, kas vyksta scenoje juk nėra sudėtinga?

– Siužetas gana paprastas. Susitinka dvi skirtingų finansinių ir intelektualinių kastų šeimos. Tėvai sprendžia vaikų konfliktą. Ir realybėje beveik visada tokiose pokalbiuose tvyro įtampa. Neduok Dieve, pasakysi nors ne tai, ką tėvai nori apie savo vaiką išgirsti... Tai spektaklis ir paremtas šia populiaria mintimi: „Mano vaikas pats geriausias ir tik aš turiu teisę ką nors kritiško apie jį pasakyti“. Lygiai tas pats galioja ir santykiams. Aš galiu pasakyti savo vyrui, kad jis šioks ar anoks, bet jau kiti tikrai negali.

– Pjesė prancūziška, tačiau tuo pačiu ir labai lietuviška, nuskambanti gerai pažįstamomis aktualijomis. Jūsų pastangos?

– Minime žinomas vietas, jas adaptuojame pagal miestus, kuriuose vaidiname. Pagal aktualijas pokalbiuose atsiranda ir žinomų pavardžių. Net scenografijoje pro langą matosi lietuviškas vaizdas. Manto Stonkaus vaidinamo advokato telefoninių pokalbių temos yra susijusios Lietuva. Mano personažas turi net monologą apie mūsų šalį.

– Jus vadina svajonių komanda, fantastišku ketvertu. Daugelis pastebi, kad retai nutinka toks sėkmingas keturių aktorių sukvietimas draugėn. Kaip tu pati jautiesi bendraudama su kolegomis?

– Mes visi – asmenybės, todėl iš pradžių buvo baisoka, kaip sutarsim. Žinau, kad rezultatui scenoje daug įtakos turi santykiai, kuriuos susikuriam repeticijose, užkulisiuose. Mums pasisekė, kad sugebėjome nuo pat pirmų susitikimų susikurti labai draugišką ir atsipalaidavusią nuotaiką. Mums net buvo sunku pradėti dirbti, nes atėję į repeticijas praplepėdavome apie visokius niekus. Susikūrėme savo tradicijų, ritualų. Aišku, kai jau pradėjome rimtai repetuoti, natūraliai atsirado visokių įtampų. Po pirmų spektaklių būdavo sunku greitai „išeiti iš rolės“ ir nusiraminti. Negali savo smegenų, kuriuos scenoje ką tik buvo dideliame konflikte, staiga imti ir per sekundę perjungti į ramybės būseną. Todėl iš inercijos būdavo aštresnių pareiškimų ir užkulisiuose, tačiau laikui bėgant išmokom su tuo tvarkytis.

– Kaip manai, kur slypi tokio fenomenalaus „Gal nedarom tragedijos“ populiarumo paslaptis?

– Šis spektaklis – nesumeluotas. Kai ateini į jį, pamiršti laiką. O pamesti laiką – gero spektaklio požymis. Aš pati, jei nevaidinčiau, labai norėčiau ateiti ir pamatyti, kaip iš šalies atrodo.

Vaizdo interviu su Milda Noreikaite žiūrėkite čia:

„Gal nedarom tragedijos“ 2023 metais visoje Lietuvoje: sausio 25 d. – Kaune, 26 – Klaipėdoje, 29 d. – Jonavoje, 31 d. – Vilniuje; vasario 22 d. – Šiauliuose, 23 d. – Panevėžyje, 26 d. – Alytuje, 28 d. – Kaune; kovo 22 d. – Marijampolėje, 29 d. – Vilniuje, 31 d. – Kaune; balandžio 8 d. – Palangoje, 17 d. – Šiauliuose, 18 d. – Klaipėdoje, 20 d. – Mažeikiuose, 29 d. – Birštone; gegužės 19 d. – Panevėžyje, 24 d. – Šiauliuose.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Grammy“ statulėlę gavusi garsi kūrėja ant raudonojo kilimo atrodė stulbinančiai: identišką drabužį neseniai dėvėjo ir Daina Bosas

Už geriausią garso takelį vaizdo žaidimams ir kitai interaktyviajai žiniasklaidai „ Grammy “...

Tailande rusė turistė dėl kilusio ginčo nukando britei piršto galiuką: teko ieškoti smėlyje (7)

Monika Sozanska teigia, kad per atostogas Tailande jos draugei Angelinai H. rusė turistė nukando...

Būdama vos 26-erių mirė garsi nuomonės formuotoja, komplikacijų sukėlė viena itin populiari operacija (2)

Viena influencerė , raginusi savo sekėjus kovoti su nutukimu, mirė nuo komplikacijų, kurias...

Filmuodamas „TikTok“ vaizdo įrašą žuvo 27-erių vyras: rizikavo savo gyvybe, nors ir buvo perspėtas (3)

Indianoje gyvenęs vyras užsimušė sekmadienį, sausio 29 d., nukritęs nuo 21 metro aukščio uolos...

Ukrainietis tatuiruočių maratone pagerino ruso pasiektą rekordą, surinktos lėšos skirtos kariuomenei

Ukrainos Mykolajyvo miesto tatuiruočių meistras Denysas Archypovas sako pasiekęs naują šalies...

Top naujienos

Darželyje – skandalas: viename iš didmiesčių tėvai atskleidė mokytojos aferą

Darželinukų tėvai Šiauliuose atskleidė būrelio mokytojos aferą. Kelis mėnesius už...

Bloomberg News

Dugnas dar nepasiektas: Kinija staiga pakeitė retoriką

Staigus Pekino perėjimas nuo apgailestavimo iki grasinimo atsakomaisiais veiksmais dėl Jungtinių...

Įtempta Vilniuje dingusio 15-mečio paieška: savanoriai rado daugiau paauglio daiktų rastas telefonas ir banko kortelė (3)

Vilniuje tęsiama šeštadienį dingusio nepilnamečio Mykolo Davidonio paieška, prie jos prisidėjo...

Andrius Užkalnis

Užkalnio terapija (5) Stiprus rodiklis to, kaip jums sekasi: ką reiškia, jei erzina jaunimas?

Iš visų dalykų, kurie mus naikina, pavydas yra viena toksiškiausių emocijų: po kaltės ir...

Prie prekybos tinklų protestuojantys ūkininkai ėmė dalinti pieną nemokamai: ką žada ministerija, perdirbėjai ir prekybininkai (1)

Ženkliai kritusiomis pieno supirkimo kainomis pasipiktinę ūkininkai sako, kad kilo grėsmė ūkių...

Teisininkas įvertino keičiamą naujų butų įsigijimo tvarką: daugeliu atvejų pirkėjų apsaugai esminės įtakos ji neturės

Nuo kitų metų naują būstą bus galima pirkti tik visiškai baigtame pastate. Nuo 2024 metų sausio...

Laiku nepasitikrinę sveikatos vairuoti nebegalėsite: kai kuriems tikrintis teks kasmet (4)

Jau nuo kitų metų pradžios laiku nepasitikrinusieji sveikatos neteks vairuotojo pažymėjimo ....

Baltijos jūros priekrantės žvejai neslepia nerimo: jei taip ir toliau, su šiuo amatu galėsim atsisveikinti

Taip sako jaunas Juodkrantės žvejys Karolis Tamulis. Išgirdę apie Aplinkos ministerijos nokdauną...

Intriguojanti akistata Alytuje: „Wolves“ – „Žalgiris“ nuolat atnaujinama

„Betsafe-LKL“ čempionate pirmadienį Rimo Kurtinaičio vadovaujama „Wolves“ (12/5) namuose...

Karas Ukrainoje. Prigožinas metė iššūkį Zelenskiui: pakvietė susitikti danguje Podoliako atsakas „labai susirūpinusiems“ vokiečiams: tai didelė apgaulė

Ukrainos valdžia gavo informacijos, kad Rusija per 10 dienų gali pradėti naują puolimą.