Ž. Samsonova, kuri, anot draugų, sirgo anoreksija, paskutinėmis gyvenimo savaitėmis dėl ekstremalaus mitybos plano buvo pernelyg nusilpusi net vaikščioti. Po kiekvienos įveiktos laiptų pakopos turėdavo kelias minutes pailsėti.

39 metų nuomonės formuotojos artimiausi bičiuliai buvo pakraupę dėl jos išvaizdos ir meldė kuo skubiau kreiptis į medikus, bet Ž. Samsonova vis atsisakydavo ir tęsė galiausiai į pražūtį atvedusią augalinės kilmės mitybos kelionę, rašo rašo „The Daily Mail“. Instagrame 10 tūkst. sekėjų turėjusi nuomonės formuotoja pastaruosius septyniolika savo gyvenimo metų keliavo po Aziją.

Oficiali nuomonės formuotojos mirties priežastis kol kas neskelbiama.

Kaip pasakoja velionės draugai, buvo etapų, kai Ž. Samsonova aktyviai praktikavo vadinamąjį sausą badavimą – kai dienų dienas ne tik nevalgydavo, bet ir nevartodavo skysčių.

Paskutiniais gyvenimo mėnesiais nuomonės formuotojos draugai bergždžiai bandė priversti ją kreiptis pagalbos ir valgyti daugiau vertingesnio maisto, bet jauna moteris neklausė ir toliau mito tik vaisiais ir daržovėmis.

Viena iš Ž. Samsonovos bičiulių Olga Černyjava Rusijos dienraščiui „Novye Izvestia“ sakė: „Jos kelionę į pražūtį stebėjau septynerius metus. Prieš maždaug penkis mėnesius sutikau Žaną Šri Lankoje, ji atrodė siaubingai – kaip vaiduoklis. Kojos buvo siaubingai sutinusios. Pasirodė neįtikėtina, kad ji iš viso dar juda – manau, kad kentė siaubingus skausmus. Bandžiau su ja kalbėtis, įtikinti kreiptis pagalbos į profesionalus, pasidaryti tyrimus. Rodžiau jos atvaizdą veidrodyje ir pastaraisiais metais darytas nuotraukas. Tik Žanos būdas buvo labai sudėtingas, tam tikrais klausimais ji būdavo neperkalbama“.

Draugės teigimu, stebėti, kaip bičiulė virsta gyvu skeletu, buvo nepakeliama, kankino bejėgystės jausmas.

„Beveik mėnesį praleido lovoje. Jeigu bandydavo atsikelti, praktiškai nepaeidavo. Vieną laiptų pakopą įveikdavo tik per kelias minutes. Kiekvieną rytą pirkdavau jai vaisių – daugiau nieko nevalgė. Jos neveikė jokie argumentai. Žana tikėjo, kad mirtis neegzistuoja“, – pasakojo O. Černyjava.

Kitas Ž. Samsonovos draugas, su kuriuo ji susitiko Tailande, žurnalistams sakė: „Į ją buvo baisu žiūrėti, tiesą sakant. Jos rankos buvo plonesnės už mano dvylikametės sesers“.

Dar viena bičiulė, nuomonės formuotoją sutikusi prieš kelis mėnesius Šri Lankoje, pripažįsta, kad ji atrodė „siaubingai išsekusi“: „Buvo išsiųsta namo gydytis, bet pabėgo ir grįžo. Kai pamačiau ją Pukete, siaubingai persigandau“.

„Prieš kelis mėnesius, kai susitikome Šri Lankoje, ji atrodė išsekusi. Gyvenau aukštu aukščiau. Kiekvieną rytą bijojau rasti jos kūną be gyvybės ženklų. Įtikinau gydytis, bet jai nebepavyko“, – pasakoja viena draugė.

Kita bičiulė pridūrė: „Ž. Samsonova lėtai save marino badu, ji nyko tiesiog priešais mūsų akis, tačiau pati šventai tikėjo, kad viskas gerai. Liko tik tos didelės gražios akys ir plaukai, o kūnas buvo iškankintas, nualintas, be gyvybės“.

Pati nuomonės formuotoja į draugų ir artimųjų raginimus susirūpinti savo sveikata nereagavo. Nualintas organizmas nesugebėjo atremti užklupusios infekcijos.

Ž. Samsonovos motina Vera Samsonova vietos žiniasklaidai teigia, kad mirties dieną jos dukra turėjo skristi atgal į gimtąją Kazanę. Ji teigia niekada nepritarusi tokiai ekstremaliai dukros mitybai ir bandė ją įtikinti valgyti subalansuotą maistą, bet viskas veltui.

Nuomonės formuotoja veganinę mitybą pakeitė vien šviežiais vaisiais ir su savo sekėjais dalijosi, kaip pati teigia, sveikais receptais. Pavyzdžiui, dalindavosi vaizdo įrašais, kaip pietums suvalgo melioną ar tiesiog išgeria stiklinę morkų sulčių. Kartą pietums valgė kelis vyšninius pomidorus, avokadą ir avokado tirštąjį kokteilį.

„Nepaisant to, kad gaminu įmantrius termiškai neapdorotus patiekalus, pati valgau labai paprastai. Jokio aliejaus, kokios druskos, jokių baltymų. Šiandien pietums valgiau nuostabų avokadą, kelis vyšninius pomidorus ir trintą avokado kokteilį. Skanaus“, – rašė nuomonės formuotoja.

Vienas komentatorius prie pastarojo Ž. Samsonovos įrašo parašė: „Tai tiesiog badavimas, o ne sveika veganiška mityba. Labai liūdna, kad viskas taip siaubingai baigėsi. Gaila, kad negalėjau padėti tvarkantis su mitybos sutrikimais“.

Delfi primena, kad veganišką mitybą propagavusi nuomonės formuotoja, besimaitinusi vien vaisiais mirė užklupus infekcijai.

39 metų Žana Samsonova buvo sakiusi, kad pastaruosius ketverius savo gyvenimo metus valgė ir gėrė vien vaisius, saulėgrąžų daigus, trintus kokteilius ir sultis.

Rusijos pilietė, socialinėje žiniasklaidoje geriausiai žinoma Zhanna D'Art vardu, mirė liepos 21 dieną Malaizijoje.

Nuomonės formuotojos motina Vera Samsonova sako, kad dukra susirgo „cholerą primenančia infekcija“. Liga užklupo prieš pat skrydį namo.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)