aA
Iš vakarų kultūros prieš gerus dvidešimt metų Lietuvoje įsitvirtino nauja mada – prieš einant ošti į miestą žmonės pradėjo rengti „pre-party“, o po linksmybių mieste - „afterparty“ vakarėlius. Kartais jų metu griūna sienos, dūžta taurės ir kviečiama policija, o kartais viską pavyksta padaryti labai ramiai ir saugiai.
Namų vakarėliai
© Deividas Bendžius

Visą mėnesį portale DELFI galėjote skaityti žurnalisto Orijaus Gasanovo ir fotografo, įvairių projektų autoriaus Deivido Bendžiaus projekto „Ką vartojate?“ reportažus iš pasilinksminimo vietų.

Jie aplankė populiariausius Vilniaus barus, audringiausius naktinius klubus ir geriausius restoranus. O šį kartą visas dėmesys skirtas vakarėliams namuose. Ką žmonės veikia, apie ką kalbasi, ką valgo ir geria, kokios taisyklės galioja svečiams?

Labai įdomus atradimas: visuose trijuose, tarpusavyje niekaip nesusijusiuose vietose, kuriose teko vizituoti – alkoholis tikrai nebuvo pati svarbiausia pramoga. Žmonės žiūri krepšinį, žaidžia stalo žaidimus, klausosi muzikos, pasakojasi linksmas istorijas. Atrodo, kad po truputį einame į priekį – išmokstame, kad linksmybės tai nėra nusigėrimas. Bravo!

Visi visada sako, kad Vilnius stipriai skiriasi nuo likusios Lietuvos. Tad tikriausiai pagal Vilniaus vakarėlius apie visą šalį negalima spręsti. Bet visai būtų gerai, kad kitų miestų, miestelių ir kaimų gyventojai imtų pavyzdį iš blaivėjančių sostinės linksmybių.

Štai Socialinių mokslų kolegijoje studijuojančio antrakursio Arnoldo vakarėlyje penktadienio vakarą susirinko artimiausi jo bendramoksliai.

„Tam nereikia jokios ypatingos progos. Karts nuo karto reikia daryti tokius susiėjimus, norisi bendrauti ne vien tik paskaitų metu“, - sako iš Kaišiadorių kilęs vaikinas.

Studentiškas vakarėlis
Studentiškas vakarėlis
© Deividas Bendžius

Savo svečius Gvidą, Deimantę ir Dominyką šeimininkas pakvietė ant sofos, kompiuteryje įjungė Kauno „Žalgirio“ rungtynių tiesioginę transliaciją, ant stalo pridėjo užkandžių, ir vos vos papilstė 5 laipsnių stiprumo neturinčio alkoholio.

„Nusigerti mums tikrai nėra būtina, absoliučiai galime ir be alkoholio apsieiti, nes žinome, kad kitą dieną bus negera, šlubuos sveikata. Todėl stengiamės prisižiūrėti, normuoti save“, - šypsodamasis kalbėjo Arnoldas.

Jo nuomojamame dviejų kambarių bute nuolat būna svečių – tai vyksta filmų peržiūros, tai studentiško maisto gaminimas.

„Man atrodo, kad dabar esame kaip tik tokio amžiaus, kai reikia vieniems pas kitus lankytis. Mes iš pradžių pasėdime namuose, maždaug 3-4 valandas, o tada lekiame į miestą. Bent į porą barų užsukame, o tada vėl visi pas ką nors į namus. Savoje aplinkoje juk pigiau, nei centre“, - praktišką sprendimą paaiškina jis.

Arnoldas tiksliai yra suskaičiavęs ir savo linksmybių biudžetą, štai šiam vakarui keturiems asmenims jis su draugais išleido apie penkiolika eurų. Daug tai ar mažai, kiekvienas sprendžia pagal savo biudžetą. Bet studentai daugiau skirti nelabai gali. „Žinome, kad po to mėnesio pabaigoje pritrūks. O to labai nesinorėtų“, - juokavo ši kompanija.

Šie studentai puikiai žino, kad audringos naktys, nekokybiškas maistas, alkoholiniai gėrimai stipriai kenkia kepenims. Todėl ką nors organizuodami visada apsvarsto pasekmes. „Mes stengiamės kuo paprasčiau viską, nei kad patiems bloga būtų, nei kad kaimynai turėtų priežasčių skųstis“, - kalbėjo jie. Vietoj sienų griovimo jie verčiau renkasi pažaisti kortomis arba „Alias“.

Pardavimų srityje dirbantis Deivis Gvazdinskas praėjusią savaitę su bendraminčiais sostinėje organizavo „beatboxo“ (lietuviškai - vokalinės perkusijos) čempionatą, kuriame susirinko dalyviai iš Baltijos jūrą supančių šalių: Švedijos, Danijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir žinoma Lietuvos.

Vakarėlis hostelyje
Vakarėlis hostelyje
© Deividas Bendžius

Prieš didelį renginį Deivis čempionato svečiams ir artimiausiems savo draugams surengė „pre-party“ vakarėlį „Jamaika“ hostelyje Vilniaus senamiestyje. Hostelį jis pasirinko vietoj namų todėl, kad jame apsistojo visi „beatboxo“ čempionato dalyviai. Kaip sako pats, tai buvo tarsi tarpusavio susipažinimas, apsikeitimas kontaktais, naujų draugysčių užmezgimas.

„Šių žmonių niekas nesieja, išskyrus pomėgį „beatbox“ kultūrai. Norėjau, kad vienas kitame jie atrastų kažką daugiau, taip pat prisiėmiau misiją papasakoti jiems visiems apie mūsų Vilnių, pasiūlyti vietų, kur galėtų nueiti po čempionato“, - savo tikslą pristatė Deivis. Aštuonių žmonių linksmybės tęsėsi tris valandas.

Svečiams jis nupirko vaišių ir dėžutę apelsinų tiems, kurie nevartoja alkoholio. Vaisiai vakarėlių metu – labai populiaru Amerikoje ir Australijoje. „Pagrindas yra ne tai, kas ant stalo, o muzikinis fonas, kurį atsakingai rankiojau. Mes klausom neseniai išleistų gabalų, diskutuojam apie juos. Va toks vakarėlio turinys“, - aiškino jis.

Ir kaip dar vieną savo vakarėlio išskirtinumą paminėjo stalo futbolo stalą. Šis žaidimas niekada neišeina iš mados.

Ši kompanija planavo vykti į savo čempionatą, ten pasirodyti, o tada sugrįžti ir toliau taip, ramiai uotauti iki paryčių.

Trečiasis vakarėlis, kuriame apsilankėme, vėlų šeštadienio vakarą vyko sostinės Justiniškių rajone, naujuose namuose, pastatytuose tik šiemet. Čia anglų kalbos mokytoja Eglė nusipirko butą, viena pirmųjų visoje laiptinėje.

Vos nusipirko – įsirengė pagal savo norus ir štai, jau švenčia įkurtuves. Vyko net du vakarėliai – vienas, porą dienų anksčiau buvo skirtas artimiausiems draugams, o šis – mylimiems kolegoms iš anglų kalbos mokyklos.

Įkurtuvių vakarėlis
Įkurtuvių vakarėlis
© Deividas Bendžius

„Visi jie mokytojai, va kokie faini šiais laikais pedagogai“, - vos atvėrusi namų duris suriko 24 metų Eglė. Turėt i nuosavus namus buvo jos svajonė ir štai, šiek tiek pasitaupius tai pavyko. Dviejų kambarių, 37 kvadratinių metrų. „Kol planuoju gyventi viena – be vyro ir vaikų - man tikrai pakaks vietos. O vėliau bus matyt, juk visada galima kažką didesnio paieškoti“, - savo planus atskleidė ji.

Mokytojų kompanijoje garsiai skambėjo ritminga muzika. Vakarėlis atrodė ženkliai audringesnis, nei pas studentus. „Ir tai dar tik pradžia. Po to visi važiuosime į aludę. Jau keturias valandas siaučiame namuose, atsibodo būti tarp sienų. Norisi kažkur išlįsti“, - aiškino susirinkę kolegos.

Eglė ant stalo svečiams patiekė alyvuogių, kukurūzinių traškučių, pjaustytos mėsos, dešrytės, sūrio ir pomidorų. Įdomiausias jos patiekalas – džiovintos datulės.

„Nusprendžiau visus nustebinti, kažką sveikos ir įdomesnio bandžiau parinkti. Bet, kad beveik niekas jų nepalietė, matyt nelabai vakarėliams tinka“, - dūsavo ji.

Mergina džiaugėsi nuo draugų gavusi ir dovanų – desertinių šakučių rinkinį ir labai gražų puodelį. „Tai, ko labai norėjau“, - paaiškino.

Kai užsukome pasidairyti – visi įkurtuvių svečiai gurkšnojo kaimiškas obuolių sultis. „Alkoholis jau išgertas, dabar šiek tiek sulčių ir lėksim į miestą, darysime pratęsimą“, - paaiškino ji. Mokytoja ir jos kompanija svaigalus vartoja itin atsakingai. Stengiasi, kad kitą dieną nebūtų bloga.

„Mes čia triukšmingai sėdime, nes naudojamės situacija, kol nėra kaimynų. Kol kas namas toks tuščias, kad galima pasiautėt“, - vakarėliu džiaugėsi jo šeimininkė. Vakaro biudžetas buvo apie 50-60 eurų.

Daugiau reido nuotraukų:

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Norėdama įamžinti sesers sužadėtuves, mergina sumanė gudrų planą „virsti krūmu“: šios akimirkos tapo interneto sensacija (3)

Ši mylinti sesuo neabejotinai taps pirmąja kandidate šios poros vestuvėse būti vyriausiąja...

Nesėkmingas nusileidimas: parašiutininkas trenkėsi į gatvės stulpą

Šeštadienį, spalio 12 d. Ispanijos nacionalinės dienos parado metu parašiutininkas su vėliava...

Kinijoje pirmą kartą vienoje vietoje pastebėta maždaug šimtas didžiųjų ragasnapių

Pietvakarių Kinijos Junano provincijoje pirmą kartą vienoje vietoje pastebėta maždaug šimtas...

Pietvakarių Kinijoje iš tvenkinio išgelbėtas azijinis dramblys

Antradienį , spalio 8 dieną, Kinijos pietvakarinėje Junanio provincijoje iš tvenkinio buvo...

Tarptautinės sodininkystės parodos Pekine uždarymui – įspūdingas reginys

Spalio 9-osios vakarą Pekine iškilmingu renginiu uždaryta tarptautinė 2019 metų sodininkystės...

Top naujienos

Romas Lazutka. Bankų mokesčio nebus

Kelių politikų iniciatyva išskirtinai apmokestinti bankus neatrodo stipri, kad būtų...

Pernavas nebus siūlomas vadovauti policijai antrą kadenciją (67)

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas nebus skiriamas antrai kadencijai, BNS pranešė...

Skelbia apie gaisro Alytuje lokalizavimą, tačiau tuo nemalonumai nesibaigs (15)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ( PAGD ) vadovas Saulius Greičius teigia, kad...

Aistros verda ir toliau: Karbauskis reikalauja nušalinti Etikos ir procedūrų komisijos pirmininką (91)

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis...

Estija ketina į laisvę paleisti itin jautrias NATO paslaptis Rusijai atskleidusį šnipą (37)

Skelbiama, jog į laisvę neužilgo gali būti paleistas buvęs itin aukšto rango Estijos gynybos...

Gyvai / Pamatykite pirmieji: po šio filmuko apie Vilnių kalbės visi (7)

Prieš metus Jokūbas Laukaitis sukūrė filmuką apie Lietuvą, kuris surinko daugiau nei milijoną...

Psichozė, neįgalumas ar net mirtis: populiarėjančių naujų narkotikų poveikis gąsdina patyrusius Lietuvos medikus (129)

Kai kalbame apie naująsias psichoaktyviasias medžiagas, galime pasakyti, kad tai yra terra...

Kauno santakoje rastas tikras lobis: monetos mena Vytauto Didžiojo laikus (17)

Kauno santakoje atliekant archeologinius tyrimus rastas XV amžiaus pradžai priskiriamas lobis –...