Į Lietuvą atlikėjas atvyko pristatyti penktojo studijinio albumo, pavadinto „The Loop“. Jame – asmeninio gyvenimo ir sparčiai judančios karjeros pokyčių pažymėto laikotarpio jausmas, kurį lydi 13 šviežių kūrinių.

Naujame albume šalia jau įprasto drąsaus atlikėjo kūrybos stiliaus skamba kvapą gniaužiančios orkestro bei choro partijos, džiazo, soulo, ritmenbliuzo, elektronikos, hiphopo ir fanko muzikos garsai. Albume, kuris yra tikras malonumas melomanų ausims, skamba ir jo žmonai pirmą kartą paskirtas švelnus ir jausmingas kūrinys „Flowers“.

Kaip sako pats atlikėjas, jam pirmą kartą neberūpi, ką apie jo meną galvos kiti. „Anksčiau galvodavau, ką mąsto mano draugai – profesionalūs džiazo muzikantai. „The Loop“ pirmą kartą yra tikras, niekam nepataikaujantis albumas. Tai yra tikrasis aš. Dabar, kryptingai kurdamas savo karjerą ir tapęs tėčiu supratau, kad kitų patvirtinimas, generuojantis trumpalaikį dopaminą, visiškai neturi reikšmės“, - sako jis.

Albumo pavadinimas „The Loop“ (liet. kilpa arba ratas) žymi jo paties kelionę nuo vaikystės iki dabar, kai pats turi sūnų. Ratas tarsi apsisuko, ir Rakei vaikystėje matytas tėvų klaidas ir pamokas dabar reflektuoja ir stengiasi būti geru tėčiu, vyru ir žmogumi: „Jokie tėvai iš tiesų neturi atsakymų. Mes visi stengiamės, kiek tik galime, jog mūsų vaikai užaugtų. Manau, kaip ir daugelis mūsų, turiu individualių svajonių, kurias noriu pasiekti, tačiau dabar į šį procesą įsijungė mažas žmogutis, kuris pasikliauja manimi, kartu mokosi, palaiko ir auga. Tai suteikia motyvacijos eiti pirmyn“.

Su šiuo albumu, kurį padėjo įrašyti didžiulė muzikantų ir prodiuserių komanda, J. Rakei leidžiasi į turą po Europą ir Šiaurės Ameriką. Turo geografija nusidriekė po daugelį gerą muziką vertinančių miestų – nuo prestižinės Londono salės „Royal Albert Hall“, kurios vieną vakarą iš dviejų jau išpardavė, iki Vašingtono „Lincoln Theatre“.

Australijoje augusio muzikanto krepšelyje – 4 puikiai įvertinti albumai, „Grammy“ nominacija ir ilgas sąrašas bendrų darbų su žinomais atlikėjais: „Disclosure“, Loyle Carner, Tom Misch, Bonobo, FKJ ir daug kitų kartu su J. Rakei įrašė milijonus perklausų visame pasaulyje sulaukusių kūrinių. Jis taip pat yra pirmasis artistas istorijoje, tapęs legendinės „Abbey Road“ studijos rezidentu. Atlikėjas metams gavo raktus nuo kūrybinio židinio, kuriame žymiausius savo albumus įrašė „The Beatles“, „Radiohead“, Amy Winehouse ir šimtai kitų, kuriuos kasdien sukame savo ausinėse.