aA
Vasara, nors apskritai yra visapusiškai puikus metas, neapsieina be mažyčių praradimų. Kokie jie – supras visi, savaitgalių naktis įpratę leisti pritemusiose klubo „Kablys“ salėse. Poilsio reikia visiems, net šokių aikštelėms, todėl, prisijaukinus savo ilgesį, tenka prisitaikyti prie žymiai retesnių vizitų klube. Tačiau šiemet „Kablys“ komanda pagailėjo ištikimų lankytojų ir dviem naktims klubo patamsius perkėlė ant samanų paklotės šalia Skaisčio ežero. Visą savaitgalį čia vyko „Cape Kablys 2019“.
© Toma Kaliukevičiūtė

Iki šiol klubas kasmet pasiūlydavo bent keletą rimtų vienos nakties festivalių – „Sirius“, „Labirintas“ ar „Kilpos“ – kol galiausiai subrendo pirmam viso savaitgalio „open air‘ui“. Kadangi „Kablyje“ praleista reikšminga laiko dalis, su lyg kiekvienu apsilankymu papildanti ir grojaraštį, ir gero ūpo atsargas, ilgų dvejonių apie tai, kiek Skaisčio ežero uodų teks papenėti, nebuvo – kiek bus, tiek penėsim. Gera kompanija ir muzika – svarbiau.

Muzika

Pradėkime nuo svarbiausio – muzikos. „Cape Kablyje“ duoklė, pirmiausia, buvo atiduota visiems, be kurių „Kablio“ greičiausiai apskritai nebūtų, taigi, visai brigadai klube nuolat grojančių didžėjų – Jogailai, Hallucin, Moon Disco, Adeph, Kameu, Audriui Šėlsta, Shn, Tadui Kani, grojusiam kartu su John Patter, ir kitiems (dviejų parų sąrašą išvardinti ne taip paprasta).

Grojaraštyje netrūko ir svečių, atvykusių iš užsienio – Berlyne reziduojančio lietuvio Under Black Helmet, labai laukto Blawan (žinomo dar ir iš projekto, kuriamo kartu su Pariah – Karenn), Pessimist, pastaruoju metu lietuvių itin mėgstamo Schwefelgelb ir Dj Haus.

Dievai šį savaitgalį buvo ne tokie gailestingi, kaip norėtųsi, tad festivalyje pavyko sudalyvauti tik pirmąją naktį, vadinasi, pasikrauti ir dvigubai mažiau įspūdžių. Vis tik, baziniai poreikiai buvo visiškai patenkinti, nes būtent šią naktį pasirodė atlikėjai, kuriuos labiausiai magėjo išgirsti.

Labai džiaugiausi ausimis sugaudžiusi paskutinį Osic išstojimo pusvalandį ir absoliučiai geriausią lig šiol girdėtą Under Black Helmet pasirodymą. Kas praleido – yra ko gailėtis. Under Black Helmet parodė, kad tikrai ne veltui yra laikomas vienu sėkmingiausių tautiečių techno muzikos projektų. Gal todėl po tokios tamsios, sunkios ir įtraukiančios patirties net ilgai laukto Blawan pasirodymas išsitęsė laike ir neatrodė toks įspūdingas, kokio tikėtasi.

Smagią pirtį „Kablio“ perregimam kube užkūrė trise už pulto stoję Jogaila, Hallucin ir Moon Disco. Šito sąstato patirtim ir įsijautimu nėra ko abejoti, tad iš anksto buvo aišku, ko galima tikėtis. Jon, Adeph ir Kameu išgirstas kojom mataruojant nuo tiltelio ir akimis gaudant žuvytes, kas irgi sukėlė malonių emocijų. Sulaukus Audriaus Šėlsta jėgų (o ir šokėjų) jau buvo pastebimai mažiau – visa ką prarijo bundanti saulė.

Nakties išvados – muzikai priekaištų ieškoti nesinori. Buvo puiku. Šeštadienį neišvengiamai apėmė slogutis, kad teks praleisti Schwefelgelb ir kitų puikių atlikėjų pasirodymus, bet, ką gi, visko neaprėpsi. Iš linksmybes tęsusių bičiulių nugirsta, kad Lsar grojo taip stipriai, kad kai kuriems pastebimai sumenko motyvacija išgirsti net vieną didžiausių festivalio headliner‘ių.

Visa kita

Važiuodama į festivalį visada stengiuosi atsižvelgti į tai, ar renginys vyksta pirmą kartą. Dažnai nepatyrimas pakiša koją ir klaidų išvengti sunku, bet, reikia pripažinti, „Kablys“ pateisino savo, kaip patyrusių renginių organizatorių, vardą. Viskas festivalyje buvo puikiai apgalvota – netrūko nei savanorių, nei pagarbos aplinkai, nei aiškumo, kaip iš vienos festivalio zonos patekti į kitą.

Renginiui parinkta labai jauki vieta – miško apsupta ežero pakrantė. Jos natūraliam grožiui išryškinti neprireikė daug puošmenų – užteko šiek tiek apšvietimo tarp medžių kamienų ir festivaliautojais nutūpto tiltelio. Deja, būtent pastarųjų festivalyje labiausiai trūko.

Galbūt koją pakišo tai, kad tą patį savaitgalį palyginti nedideliu spinduliu vyko ir daugiau elektroninės muzikos renginių, todėl nieko keista, kad žmonės išsibarstė po juos visus. Vis dėlto, tokie atlikėjai galėjo sudominti ir daugiau publikos. Be to, prie scenų trūko bendrumo, kuris paprastai apima apsilankius glaustesniuose festivaliuose, solidarumo ir draugiškumo – naktyje teko sutikti nemažai besistumdančių, aiškiai nematančių šalia esančio.

Atskiros pastraipos vertas organizatorių sumanytas pagrindinės festivalio scenos dekoras. Didžėjai grojo perregimame kube, kurio sienas apimdavo išties kokybiškos, įspūdingos projekcijos. Viena vertus, mintis įdomi, džiaugsmo akims tikrai buvo, kita vertus, trūko ryšio su stovinčiu už pulto atlikėju. Kartais apimdavo jausmas, lyg šoktum priešais negyvą projektorių. Žinoma, tai – skonio reikalas. Sutikti bičiuliai, atvirkščiai, gyrė tokį nestandartinį scenos išpildymą ir, tikiu, festivalyje juo nemažai kas žavėjosi. Visgi, aš pasijutau smagiau, kai pradėjus aušti vėl galėjau aiškiai matyti didžėjų išraiškas ir darbą prie pulto – šokėjai ir grojantys vėl dalijosi viena siela, atsispindinčia Skaisčio ežero vandeny.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Teismas paskelbė nuosprendį dėl gaisro Rumšiškėse per festivalį „Granatos Live“ (2)

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmuose paskelbtas nuosprendis dėl gaisro, kilusio 2017 m. vasarą...

Netikėti tarptautinio šokio festivalio ,,Aura 29” posūkiai: festivalis prasidės mišiomis

Tarptautinis šokio festivalis ,, Aura ” turi dvi gražias tradicijas – padovanoti dovaną Kaunui...

„Burning Man" šėlo seksualieji „Victoria's Secret" modeliai ir milijardieriai: pamiršta kilni festivalio idėja? (12)

Šių metų pradžioje festivalio „ Burning Man " organizatoriai prakalbo apie reputaciją, kurią...

Netrukus startuos „Loftas Fest": skelbia apie nemokamas pramogas

Rugsėjo 13-14 d. jau aštuntą kartą vyksiantis „ Loftas Fest " buvusią gamyklų teritoriją...

Savaitgalį praūžė „Sostinės dienos 2019"

Tris dienas ir vakarus gausybė miestiečių bei sostinės svečių džiaugėsi ir linksminosi...

Top naujienos

DELFI reportažas iš gaisro iškankinto kaimo: primena Černobylį, nėra žmonių, žūsta gyvūnai (64)

DELFI žurnalistai apsilankė Alytaus apylinkėse, kur šiuo metu vargsta nuo degančių padangų...

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: gydytojas prašė apie tai niekam nepranešti, siūlė kompensaciją (305)

Penktadienį vakare per Lietuvą nuskriejo žinia, kad paauglei iš Jonavos Kauno klinikose į...

Kainos svetur: kiek už duoną ar bananus teks sumokėti Emyratuose (87)

Jungtiniuose Arabų Emyratuose tikrai ne visur vienodos kainos – Abu Dabis ar Dubajus jau...

Sekmadienį yra didelė tikimybė pagerinti Lietuvos orų rekordą

Šeštadienį mūsų laukia dar viena labai šilta ir graži diena. Naktį vietomis tvyrojęs rūkas...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Kodėl „valstiečiams“ nepavyko nukopijuoti Lenkijos valdančiųjų sėkmės? (1)

Jei kitą savaitę Seimo nariai nuspręstų išsilaisvinti nuo tarnystės Lietuvai ir paskelbtų...

Paliktos nuotakos byla atsidūrė teisme: tikruosius jaunikio motyvus išdavė draugui rašytos žinutės (148)

Nauja meile patikėjusiai, išsiskyrusiai ir vaiką auginusiai merginai teko skaudžiai nusivilti. Jai...

Sprendžiant dėl Britanijos ateities Londone minios „Brexit“ priešininkų renkasi į protestą (1)

Tūkstančiai „Brexit“ priešininkų šeštadienį renkasi Londono centre raginti Jungtinės...

Net pats stipriausias imunitetas gali nepastebėti vėžio: onkoimunologas – apie priemones, kurios sumažina riziką sirgti (64)

Prasidėjus peršalimo ir gripo sezonui, vis daugiau girdime apie imuniteto stiprinimą. Vieni siūlo...

Statybų sektoriuje krizė už durų? Geras naujienas keičia nekokios (68)

Statybos sektoriaus augimas, stebinęs pajamų ir pastatytų kvadratinių metrų ar butų kiekio...

Vienas svarbiausių pieno rinkos žaidėjų Dalius Trumpa: kad esu ūkininkų išnaudotojas, girdžiu dažniau nei norėtųsi (9)

„Rokiškis man reiškia daugiau nei pati Lietuva, todėl mano tikslas – vystant verslą ir...