Delfi kalbinti erdvės įkūrėjai užsiminė, kad ši idėja kilo iš asmeninių paskatų.

„Tai yra „Dark room“, kitaip – saugi erdvė užsiiminėti seksu su savo partneriu ar partneriais. Čia neįleidžiame vienišų vyrų ir moterų. Paprašome netgi pasibučiuoti tų žmonių, kad parodytų, kad tikrai yra santykiuose. Ateina čia užsiiminėti meile, o ne galbūt pažiūrėti ar paklausyti, – tikino pašnekovė. – Organizuojant vakarėlius visada stengiamės rinktis dalykus, kurie būtų įdomūs kitiems. Matome prasmę edukuoti žmones, nes šioje srityje edukacijos dar labai trūksta. Festivalyje to nesame matę, mums patiems tai būtų labai įdomi ir reikalinga tokia vieta.“

Kambario įkūrėjai tikino, kad tokia erdvė Lietuvos festivalyje įrengta pirmą kartą.

„Tikimės, kad ir ne paskutinį. Jeigu atvyksti į festivalį ir susipažįsti su žmogumi, ir norisi meilės – gal gyveni palapinėje su draugais ir nėra vietos kur tai daryti. Nejaugi eisi į krūmus, po medžiu – mes turime ir apsaugos priemones, valymo priemones, minkštus čiužinius, – kalbėjo įkūrėjai. – Gyvenimas nėra vien apie standartus. Gyvenime būna visko – ir vienos nakties nuotykių. Pas mus viskas yra saugiau, su priežiūra, su priemonėmis, su higiena. Meilė – tai ne karas. Toks mūsų šūkis.“

Idėjos sumanytojai pabrėžė, kad tamsusis kambarys yra nemokamas, prieinamas kiekvienam pilnamečiui.

Dar penktadienio vakarą Delfi žurnalistė festivalyje sutiko ir dainininkę Ericą Jennings, kuri čia atvyko su bičiule.

„Man šis festivalis yra geriausias Lietuvoje. Jam šiemet jau 20 metų – nežinau, ar yra ilgiau trunkantis festivalis Lietuvoje. Atvykstu beveik kasmet, – tikino E. Jennings, kuri yra apsilankiusi ir garsiajame „Burning Man“ festivalyje. – Svarbiausia čia yra bendruomenė. Visi žmonės čia švenčia, gerai elgiasi – labai gera energija.“

„Manau, tai vienas saugiausių festivalių Lietuvoje mažumoms, moterims“, – pridūrė kartu su atlikėja čia atvykusi bičiulė.

Į festivalį dar dienos metu atvykusi Delfi žurnalistė renginio teritorijoje išvydo po truputį besirenkančius dalyvius, pardavėjus, poilsio erdves ir, žinoma, ne vieną puikią instaliaciją.

Be to, sutikti psichologinę bei medicininę pagalbą teikiantys savanoriai sakė, kad jau sulaukė pagalbos prašymų.

„Nėra, kad būtų labai aktyviai, bet ateina medicinos pagalbos. Žmonės žino šią vietą“, – teigė viena iš savanorių.

Žurnalistė taip pat pastebėjo, kad maistą ir ne tik parduodantys pardavėjai siūlo kituose festivaliuose retai matomą prekę – legalias kanapes. Beje, buvo galima išvysti ir su šių augalų maišais vaikštančius dalyvius.

„Čia viskas legalu ir labai skanu“, – sakė sutikta moteris.

Daugiau akimirkų iš festivalio – Delfi reportaže:

Liepos 13-17 dienomis miškų apsuptoje ežero pakrantėje galima pasinerti į daugiasluoksnes meno formas, čia išvysti įvairiausius performansus, instaliacijas bei atrasti vaizdo ir muzikos vienybę.

„Labai gražu sutikti žmones, kurie į pirmas „Yagas” tranzavo, o šiandien mūsų vaikai kartu bėgioja po festivalio mišką. Augome ir keitėmes drauge, su mumis augo ir renginys. Mes ir toliau sieksime, kad „Yaga“ patirtys būtų išskirtinės”, – pasakojo „Yaga Gathering” organizatorius Anton Shoom.

Jau ketvirtadienį prasidėjusioje „Yaga Gathering“ lankytojai buvo kviečiami aplankyti 4 muzikines erdves: „Valley“, „Pinegrove“, „Duskwood“ bei „LRT Opus“, kuriose buvo skirtingos muzikos ritmai, gyvi pasirodymai, pokalbiai ir magiški naktiniai šokiai.

Šiose scenose karaliauja įvairiausios stilistikos muzikos žanrai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją