„Šių metų „Helium“ festivalio programa kviesime žiūrovus susimąstyti ir dar kartą įvertinti tai, kas kiekvienam iš mūsų yra be galo svarbu – mus supantys ryšiai. Ryšiai, kuriuos dažnai prarandame tiek dėl nuo mūsų nepriklausančių aplinkybių, tiek ir tam tikrų asmeninių priežasčių – laiko stokos, nenoro bendrauti. Jautrūs, subtilūs ir sveika humoro doze persmelkti festivalio pasirodymai tik dar kartą primins kiekvienam mūsų, kad esame apsupti žmonių, kuriems rūpime ir kurie svarbūs mums patiems“,– apie šių metų festivalio pasirinktą temą pranešime spaudai pasakoja Menų spaustuvės vadovė Jolita Balandytė.

Šių metų festivalio programoje išvysime net tris skirtingų Belgijos šiuolaikinio cirko trupių pasirodymus, išskirtinį Švedijos cirko artisčių pasirodymą, o tai pat ir lietuvių kūrėjų darbus.

„Helium“ šiais metais bus sutinkamas net trijose skirtingose Vilniaus lokacijose, o festivalio programą sudarys pasirodymai iš skirtingų cirko disciplinų. Šių metų festivalio tema gvildensime ryšius su savo kūnu, su mums artimiausiais žmonėmis ir galų gale su mus supančia aplinka ir objektais. Natūraliai išėjo, kad šių metų fokusas – Belgijos šiuolaikinio cirko atstovai, nes daugiau nei pusė festivalio programos sudaro būtent šios šalies atlikėjai. HELIUM festivalio metu taip pat kviesime į įvairius edukacinius užsiėmimus, kurie bus skirti tiek plačiai festivalio auditorijai, tiek scenos menų profesionalams“,– pasakoja festivalio koordinatorė Ineta Pliekaitytė.

Šiandien atskleidžiami ne trys „Helium“ užsienio programos pasirodymai.

Apie tarpusavio ryšius su artimaisiais

Belgų kūrėjų trupės „There There Company“ pasirodymas „Carrying My Father“ tai – akrobatinis spektaklis, kurio metu scenoje įvyksta fizinis skirtingų kartų susidūrimas, kai šiuolaikinio cirko atlikėjais kartu su savo tėčiais kalba apie tai, kaip tėvas vaikystėje nešioja sūnų, o vieną diena sūnus nešios tėvą.

„Carrying My Father“ – tai fizinis kartų susitikimas, kuriame keturi cirko artistai dalijasi scena su savo tėvais. Tai pasirodymas apie laikymąsi ir paleidimą, apie jėgą ir konkurenciją. Aštuoni kūnai scenoje nėra vienodai stiprūs, tačiau yra vienodai galingi savo individualumu ir bendravimu. Kartu jie susiduria su senatvės iššūkiais. Kartu jie kuria ryšį tarp tėvo ir sūnaus. Tai trapus spektaklis apie jėgą ir žaismingą konkurenciją, pasirodyme dalyvaujantys aštuoni vyrai skirtingai stiprūs, bet galingi savo unikalumu – susitinka, išbando vienas kitą ir galų gale pakelia vienas kitą.

„Carrying My Father“ pasirodymas „Kablys + Kultūra“ erdvėje, rugsėjo 9 ir 10 dienomis.

Apie ryšius su savo kūnu

„Helium“ programoje švedžių kolektyvo „Mighty Performing Arts Collective“ pasirodymas – „Breast In Peace“! „Mighty Performing Arts Collective“ – vykdoma veikla yra paremta feministiniu požiūriu, kurdamos Švedijos šiuolaikinio cirko atlikėjos kaip pagrindinį darbo ir scenos meno metodą pasitelkia klounadą, kuri apima ir kitas kūrybines formas – cirką, teatrą, šokį bei performatyvųjį meną. Šių kūrėjų tikslas – stiprinti ir vystyti suvokimą apie klounadą ir moteris scenos mene.

„Breast In Peace“ darbas klausia: kas parodys spenelius paplūdimyje, socialiniuose tinkluose arba scenos prožektorių šviesoje? „Mighty Performing Arts“ trupė žaidžia su krūtų sąvoka, siekdama nustebinti, pašalinti gėdą, sužadinti juoką ir išplėsti požiūrį apie krūtis tiek viešoje, tiek asmeninėje, intymioje erdvėje. Pasitelkdamos klounadą, šokį ir šiuolaikinį cirką, merginos scenoje kuria humoro ir pažeidžiamumo, susižavėjimo ir pasipriešinimo, išdaigų ir apmąstymų kupiną erdvę.

„Breast In Peace“ pasirodymas Menų spaustuvėje, rugsėjo 10 ir 11 dienomis.

Apie ryšius su aplinka

Belgų kolektyvo „Post uit Hessdalen“ pasirodymas – „Man Strikes Back“, tai muzikinis žmonių ir robotų šiuolaikinio cirko spektaklis, skirtas žmonėms ir robotams nuo 6 metų.

Penki mediniai trikampiai, žonglierius ir būgnininkas. Stijn Grupping žongliruoja mėtydamas atšokančius guminius kamuoliukus nuo vieno objekto iki kito, o muzikantas Frederik Meulyzer būgnais kuria ritmą, kartu jie sudaro muzikines harmonijas ir įdomų linijų tinklą, kurį sukuria atšokančių kamuoliukų judėjimas. Šiame pasirodyme viskas priklauso nuo žonglieriaus tikslumo ir jėgos, nuo būgnininko greičio ir reakcijos. Iki kol įsimaišo mediniai trikampiai ir užima naujas pozicijas. Koncertas virsta įspūdinga choreografija, suvienijančia objektus, žonglierių ir muzikantą. Trikampiai atgyja, atskleisdami savo tikrąsias asmenybes. Tačiau kuo gyvesni trikampiai, tuo žonglieriui sunkiau išlaikyti kamuoliukus ore.

„Man Strikes Back“ pasirodymas Menų spaustuvėje rugsėjo 8 ir 9 dienomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją