Vos prieš kelis mėnesius R. Karbauskis socialinio tinklo paskyroje pranešė, kad šių metų vasarą Naisiuose vyks du festivaliai – pirmasis liepos 8 dieną, o antrasis „Naisių vasara 2023-Žolinė“ – rugpjūčio 12 dieną.

Liepos 8 d. prasidėjęs „Naisių vasaros“ festivalis pirmųjų svečių sulaukė jau nuo pat 13 val. Kiekvienas jų galėjo pasirinkti jiems patinkančią pramogą, skirtą ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.

Tiesa, nors ir buvo tikimasi programoje išvysti garsias scenos žvaigždes, šiemet situacija pasikeitė. Vietoj to pasirodymus surengė Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras ir choreografinė grupė, „Kitava“, „Quorum“, „el Fuego“, Ona Kolobovaitė ir kiti.

Festivalio akimirkos:

Norintys ne tik pasiklausyti, bet ir užsiimti aktyvia veikla, galėjo pasivaikščioti po tarptautinę gyvūnų parodą, kurioje buvo alpakos, triušiai, ožkos bei šunys. Taip pat išvysti teatro, cirko meno akademijos, literatūrinius pasirodymus.

Festivalio teritorijoje buvo gausu ir senųjų amatų dirbtuvių – lipdymo iš molio, dekoravimo, kosmetikos kūrimo, lėlių ir mezgimo edukacijų. Savo jėgas buvo galima išbandyti lauko žaidimuose bei jogos užsiėmimuose.

Festivalį užbaigė didžiausiu Lietuvoje vadinamas ugnies šou „Feliksas“.

Pirmąjį festivalį apgaubė skandalas

Verta priminti, kad minimas „Naisių vasaros“ festivalis 2022 metų vasarą buvo atsidūręs skandalo epicentre. Liepos 8–9 dienomis Naisiuose turėjo vykti vienuoliktasis „Naisių vasaros“ renginys. Organizatoriai žadėjo pramogų gausą, pavyzdžiui, koncertą su ryškiausiomis šalies muzikos žvaigždėmis. Tačiau netrukus atlikėjai iš festivalio ėmė šalintis vienas po kito.

Dalis pasirodyti planavusių atlikėjų buvo atviri LGBTQ+ bendruomenės rėmėjai, o minimo festivalio sumanytojas ir mecenatas – R. Karbauskis – apie vienalytes santuokas ar šių žmonių grupės eitynes yra ne kartą pasisakęs iš nepritariančiosios pusės. Dėl to visuomenėje atsiradė dviprasmiškų vertinimų atlikėjų, kurie iš pradžių sutiko pasirodyti festivalyje, atžvilgiu.

Kilus sujudimui pirmieji iš renginio pasišalino grupė „jautì“, šiuo pavyzdžiu po truputį ėmė sekti ir kiti. Kaip vėliau teigė „The Roop“ ir Donatas Montvydas, žinia ir R. Karbauskio pasisakymas, kad žada kreiptis į KT dėl Vytautui Landsbergiui suteikto valstybės vadovo statuso, atlikėjams buvo paskutinis lašas, jie taip pat nusprendė nepasirodyti Naisiuose.

Netrukus paaiškėjo, kad renginio organizatoriai ir svečiai nepamatys ukrainiečių grupės „TaRūta“ narių. „Nenorime turėti nieko bendra su organizatoriais, kurie Rusijos agresijos prieš Ukrainą karo metu, palaiko net ir tarpininkavimo ryšį su šalimi agresore“, – rašė „TaRūta“.

Pagrindinę renginio dieną į kilusį skandalą sureagavo ir festivalio globėjas R. Karbauskis, teigdamas, kad atlikėjų pasitraukimas – esą kruopščiai suplanuota provokacija.

„Dabar neabejoju, kad tokia įvykių eiga yra iš anksto ir kruopščiai suplanuota provokacija, kurios tikslas – sužlugdyti festivalį ir pažeminti Naisių bendruomenę, mane bei visus tuos, kurie planavo ir tikiuosi atvyks į festivalį. Veikiama sistemingai, nuosekliai ir koordinuotai. Visa tai daroma puikiai suvokiant, kad likus mažiau nei dienai iki renginio, surasti naujus atlikėjus yra ypatingai sunku“, – savo nuomonę dėstė politikas.

Renginio metu ant scenos užlipęs R. Karbauskis pažadėjo surengti dar vieną festivalį Žolinės proga. Žolinės dieną šis renginys išties įvyko, o į jį atvyko ne tik lietuviškos muzikos atstovai, bet ir jų koncertų išsiilgę klausytojai.

Scenoje „Naisių vasaros“ metu savo pasirodymus surengė Steponas Januška su grupe „Studija“, Edgaras Lubys, Liudas Mikalauskas, Violeta ir Vilius Tarasovai, Aistė Pilvelytė, Gytis Paškevičius.

Į festivalį susibūrė nemenka minia, renginio prieigose susidarė automobilių spūstys.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)