Pirmadienio popietę, kai spalvingoje laikinoje 70 tūkst. žmonių bendruomenėje, vadinamoje Juodosios uolos miestu, vėl ėmė šviesti saulė, buvo atidaryti keliai ir oficialiai prasidėjo išvykimo procesas, pavadintas „Išėjimu“ (užuomina į biblinį izraelitų išėjimą iš Egipto – red.).

„Juodosios uolos mieste oficialiai prasidėjo išėjimo procesas, – skelbiama festivalio interneto svetainėje. – Draudimas važiuoti automobiliu panaikintas“.

Tačiau organizatoriai paragino lankytojus iki antradienio atidėti išvykimą iš vietovės – išdžiūvusio ežero dugno atokiame Nevados dykumos kampelyje – siekiant išvengti didžiulių spūsčių.

Festivalio lankytojai įstrigo, kai penktadienio vakarą ir šeštadienį praūžė liūtys, per kurias, kaip teigiama, iškrito 2-3 mėnesių kritulių norma ir pavertė vietove neišbrendama klampyne. Jiems, vilkintiems šventiniais, specialiai renginiui skirtais drabužiais, teko braidyti po tirštą, klampų purvą ant batų užsimovus šiukšlių maišus arba basiems.

Kai kurie iš jų išėjo pėsčiomis, vidury nakties kelias valandas žygiavo iki artimiausio kelio ir autostopu grįžo į civilizaciją. Artimiausias oro uostas yra už trijų valandų kelio Reno mieste.

Festivalio, į kurį bilietai kainuoja šimtus dolerių, kulminacija kasmet yra iškilmingas 12 metrų aukščio žmogaus figūros sudeginimas. Ši ceremonija buvo atidėta iki pirmadienio vakaro ir turėjo įvykti 21.00 val. vietos laiku (4.00 val. Grinvičo laiku).

Pirmadienio vidurdienį festivalyje dar buvo likę apie 64 tūkst. žmonių.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją