Vilnelės čiurlenimas – lyg Mocarto muzika

Ant festivalio scenos lipsiančiam operos solistui, Nacionalinės premijos laureatui Edgarui Montvidui Vilnius – studijų miestas, kur prasidėjo jo kaip profesionalaus dainininko karjera.

„Galbūt todėl medžiai šiame mieste man žalesni, o Vilnelės čiurlenimas skamba kaip Mocarto muzika. Tačiau kartu šis miestas man vis dar yra paslaptis, kaip svogūnas – lukštas po lukšto vis atveriantis naujus savo puslapius, miestiečių istorijas. Kur kitur pasaulyje galėčiau sėdėti pačioje miesto širdyje prie upelio ir atsakinėti į interviu klausimus? Be to, nuostabu miesto širdyje turėti tokį Vingio parką – mišką, kuris tarsi miesto plaučiai dovanoja mums gryną orą bei ramybės oazę, todėl bus gera čia koncertuoti“, – įsitikinęs operos solistas.

E. Montvidas ragina mylėti Vilnių, šio miesto medžius, senas duris bei grindinio akmenis.

„Mylėkime ir branginkime sostinės istoriją, dalinkimės šiuo nuostabiu miestu su atvykstančiais, kuriems jis tapo namais, stenkimės, kad jis būtų jaukus broliams ir seserims ukrainiečiams. Juk Vilnius visais laikais buvo atviras visiems, kadaise apie šio miesto atsiradimą staugė geležinis vilkas, o šiandien te būna tai mūsų balsai“, – ragina atlikėjas.

Operos solistas Edgaras Montvidas

Išskirtiniam koncertui žada specialią programą

E. Montvidas ragina švęsti Vilniaus jubiliejų taip, kaip švenčiame savo artimųjų, draugų gimtadienius: „Švęskime su geriausiais balsais, orkestru ir trenksmu! Savo dalyvavimu koncerte pasveikinsiu mylimą miestą, kuriame studijavau, kuriame kuriu savo namus ir kuriame vis dažniau trokštu apsilankyti.“

Išskirtiniam koncertui operos solistas žada ir ypatingą šventinę programą.

„Dainuosiu kartu su nuostabiais kolegomis, draugais, tad ir kūrinius ruošiu tokius, kurie tikrai padarys įspūdį gausiai susirinkusiai publikai. Beje, tai bus ir premjera man, nes pirmą kartą juos dainuosiu. Visą savo vakaruose įgytą patirtį stengiuosi atvežti į Lietuvą, ir kaip dainininkas, ir kaip Pažaislio muzikos festivalio meno vadovas bei vizituojantis LMTA profesorius. Šiuo būdu, tikiuosi, jog prisidedu prie mūsų valstybes kūrimo ir puoselėjimo. Ir man tai yra labai svarbu“, – atvirauja atlikėjas.

Edgaras Montvidas yra sukūręs daugiau nei 40 vaidmenų ir juos atlikęs daugelyje pagrindinių Europos, JAV bei Japonijos operos teatrų ir koncertų salių scenose. Už nuopelnus Lietuvai yra apdovanotas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu, Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“, o 2009 jam įteiktas Auksinis scenos kryžius už Verterio vaidmenį operoje Verteris, VCO, bei 2020 už Alfredo vaidmenį operoje Traviata, LNOBT. 2023 m. solistui suteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Po klasikinės muzikos dalies, kurioje kūrinius atliks Edgaras Montvidas, Ieva Prudnikovaitė, Aušrinė Stundytė ir Kostas Smoriginas, festivalyje bus galima pasimėgauti netikėtais žinomiausių Lietuvos populiariosios muzikos atlikėjų duetais, kur skambės pamėgtos ir visiems atpažįstamos dainos, atliekamos skirtingų kartų ir skirtingų muzikos stilių dainininkų.

Operos solistas Edgaras Montvidas
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją