Šiais metais „Midsummer Vilnius“ inicijuoja net dvi eksliuzyvias tarptautines kolaboracijas. Programoje – ypatingai reti, specialiai festivaliui kuriami muzikiniai pasirodymai bei šokio spektaklio premjera. Lankytojų laukia 10 įsimintinų vakarų po atviru dangumi.

Neatsiejama festivalio erdvė ir namai – Valdovų rūmai, kurių kiemas festivalio metu virsta kultūros oaze senamiesčio širdyje. „Mūsų tikslas – kurti šventinę nuotaiką vasariškame mieste, progą išeiti į miestą pasipuošus, žinant, kad patirsi kažką labai džiaugsmingo netgi paprastą savaitės dieną“, – sako festivalio vadovas Valdas Petreikis.

Festivalį atidarys didžiausios tarptautinės Lietuvos operos žvaigždės, Violetos Urmanos, pasirodymas. „Tai bus iškilmingas GALA koncertas. Mums didelė garbė, jog į festivalio atidarymo sceną žengs Violeta Urmana“, – teigia V. Petreikis.

Svarbi festivalio naujiena – tarptautinė kolaboracija „FINK orchestra“. „Eilę metų dirbdami su Lietuvos artistais, kurdami jų pasirodymus su orkestru, turėjome viziją bendradarbiauti su žinomais užsienio atlikėjais, ir šiais metais pirmą kartą tai įvyks – „Fink“ su Modesto Pitrėno diriguojamu orkestru“, – pasakoja festivalio vadovas.

Rinkdamiesi atlikėjus bei artistus, organizatoriai taiko aukštus kokybės kriterijus, prodiusuodami pasirodymų turinį. Festivalio dalyviai kuria specialias programas – lipą į sceną su padidintu sąstatu, skamba netikėtu formatu, atsileidžia nauju amplua.

„Grupė „Garbanotas“ šiais metais turės styginių kvartetą ir arfas – to iki šiol nėra buvę. Evgenya Redko kuria masyvų „Grand Show“ su gyvo garso grupe, pučiamųjų sekcija ir pritariamaisiais vokalais. Alina Orlova su video menininkais ruošia specialią vizualią programos dalį. Kūrybinis krūvis – stipri „Midsummer Vilnius“ identiteto dalis”, – kalba V. Petreikis.

Tarptautinę programą su pianistu, kompozitoriumi bei didžėjumi Francesco Tristano (LUX) pristatys ir Vilniaus miesto Naujųjų idėjų kamerinis orkestras NIKO su dirigentu ir meno vadovu Gediminu Gelgotu. Vienetinis jų pasirodymas peržengs ne tik tradicinių, bet ir šiuolaikinių žanrų ribas.

Instrumentinės muzikos gurmanams bus dedikuoti net keli festivalio vakarai. Klasikos ir elektronikos sintezę scenoje kurs violončelininkas Justas Kulikauskas – „Future Cello“, o džiazo gerbėjai po ilgo laiko galės mėgautis vieno įtakingiausių šiuolaikinio džiazo meistrų – saksofonininko, kompozitoriaus Kenny Garretto muzika.

„Svarbu pastebėti, jog esame ne muzikos, bet scenos menų festivalis. Džiaugiamės, kad šiais metais turėsime intriguojančią Anželikos Cholinos šokio teatro premjerą – spektaklį „Jaunystė“, įkvėptą amžinų temų, sukurtą pagal originalų A. Cholinos libretą, Johano Sebastiano Bacho muziką”, – sako V. Petreikis.

Festivalio pabaigą vainikuos ryškus, gilus, meilę transliuojantis Justės Arlauskaitės-Jazzu pasirodymas. „Finalinis koncertas visada yra stiprus akcentas. Džiaugiamės, kad po ilgo tarpo į sceną Jazzu nusprendė sugrįžti būtent „Midsummer Vilnius“ metu“, – teigia organizatorius.

„Midsummer Vilnius“ kasmet pritraukia iki 15 tūkst. lankytojų, tarp kurių – svečiai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Festivalio scenoje pasirodo šimtai atlikėjų bei artistų. Renginių metu dirba ilgametę patirtį turintys garso, šviesų ir vaizdo menininkai, naudojama inovatyvi „Immersive sound“ technologija.
„Festivalio vizija – toliau augti kūrybine ir kokybine prasme. Tikimės turėti vis daugiau tarptautinių kolaboracijų su žinomais solistais, atlikėjais iš užsienio. Esame ambicingi, norime tapti svarbiu festivaliu Pabaltyje ir Europoje“, – reziumuoja „Midsummer Vilnius“ vadovas V. Petreikis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją