Vilniečiai Marijono su Kauno bigbendu dar nebuvo girdėję. Projektas sukurtas šios vasaros pradžioje ir parodytas tik vieną kartą – Palangoje, rašoma organizatorių pranešime spaudai.
„Pasiklausėme koučerių ir nutarėme išeiti iš komforto zonos“, – pasirodymą su bigbendu pilnutėliam VU didžiajam kiemui šmaikščiai pradėjo Marijonas.
Iš komforto zonos dainininką ir visus bigbendo muzikantus nutarė išvesti ne tik netradiciškai atliekami garsiausi dainininko kūriniai, bet ir Italijos vasaros naktį primenantis oras. Atidarymo vakaras išpuolė nelietuviškai karštas, tvankus. Prasidėjus koncertui temperatūra siekė net 28 laipsnius šilumos, o sutemus atvėso visai nežymiai.
Bigbendo muzikantai nutarė atsisakyti juodų švarkų ir scenoje pasirodė pasipuošę baltais marškiniais su varlytėmis. Marijonas nutarė sau situacijos nelengvinti ir koncertą pradėjo vilkėdamas klasikinį kostiumą.
„Nežinau, kaip vakar Nickas Cave'as ištvėrė su švarku dvi valandas, bet aš po trijų dainų jau kiaurai šlapias“, – prisiminęs dieną prieš sostinėje vykusį užsienio žvaigždės pasirodymą juokėsi Marijonas.
Su švarku jis išbuvo iki pat koncerto vidurio. Energingam, scenoje nenustygstančiam atlikėjui, koncertas su kostiumu nėra įprasta praktika, tačiau, kaip sako jis pats, tai „duoklė bigbendui, kuris įdėjo žvėriškas pastangas ir privertė taip puikiai suskambėti mano dainas“.
O jos iš tiesų suskambo galingai ir jautriai: labai atpažįstamai, bet tuo pačiu visai kitaip. Sudėtingos instrumentuotės kūriniai išsiskleidė kaip niekad plačiai, kai juos užgrojo bigbendas.
Lyriški hitai „Aš gyvenau“, „Aš miręs“, „Balintos sienos“, „Drąsių nieks nežudo“ tarsi įgijo papildomo gylio ir jaudino nuščiuvusį VU kiemą iki pat širdies gelmių. Himnai „Nebetyli sirgaliai“, „Trys milijonai“, „Ar mylit ją jūs“, pakylėti varinių pučiamųjų, suskambo dar didingiau. O pašėlę „Leidom pasileidom“, „Ar mylėsi tu mane?“, „Pasveikinkit vieni kitus“, „Dabar geriausi vakarai“, „Pakeliui namo“ – atrodo, lyg būtų buvę sukurti groti su visu bigbendu.
Kūrinių aranžuotes bigbendui sukūrė jo vadovas Jievaras Jasinskis ir jo kūrybinė grupė „JJA Music“.
Aranžuočių autoriai nusipelnė atskirtų pagyrų ir paminėjimo. Festivalis „Untold City“ jau ne pirmus metus vyksta su šūkiu „Muziką kuria žmonės“. Jis skirtas pabrėžti, kad už kiekvieno muzikos kūrinio, už kiekvienos dainos slepiasi konkretus žmogus – autorius. Tas, kuris į kūrinį sudėjo savo mintis, jausmus, talentą, laiką.
Dažnai dainų autoriais žiūrovai nesusimąstydami laiko jų atlikėjus. Neretai tai būna tiesa, tačiau toli gražu ne visada. Dažnas klausytojais taip pat nesusimąsto, kad savo pamiltų kūrinių autoriams padėkoja labai įvairiais būdais: klausydamas muzikos legaliose platformose, pirkdamas įrašus, vaikščiodamas į koncertus.
„Man svarbu būti dainų autoriumi. Nors esu apsižliumbęs ir dainuodamas dainą „Degančios rankos“, o tai – ne mano, bet poeto Rimvydo Stankevičiaus ir kolegos muzikanto Roko Radzevičiaus bendros kūrybos daina. Tačiau nenorėčiau būti tik svetimų kūrinių atlikėju. Man patinka pats kūrybos procesas. Smagus suvokimas, kad padariau kažką, ko iki tol nebuvo. Jei dar pavyksta ir kitiems patinka, tai išgyvenu galingą jausmą“, – sako Marijonas Mikutavičius.
Festivalis „Untold City“ tęsis šią ir ateinančią savaitę. Šį penktadienį (rupgjūčio 19 d.) muzikos mylėtojai scenoje išvys Monique pasirodymą su orkestru. Rugpjūčio 24 d. – GJan ir jos grupės koncertas. Rugpjūčio 25 d. savo humoristinį muzikos šou pristatys retai scenoje matomas „Šventinis bankuchenas“. Rugpjūčio 26 d. festivalyje taip pat pirmą kartą pasirodys „Saulės kliošas“.
Vasara prasidės anksčiau: Šiauliuose startuos festivalis SUNFEST'23, jame pasirodys pasaulinio lygio žvaigždė
Iki išsiilgtos vasaros laiko lieka vis mažiau, o tiems, kurie ją nori sutikti anksčiau, festivalio...
Didžiausias lietuviškos muzikos festivalis „M.A.M.A. vasara“ skelbia dar daugiau scenos žvaigdžių
Liepos 29 dieną Raudondvaryje įvyks didžiausias Lietuvos atlikėjų muzikos festivalis – „...
Vaidas Baumila vasarą koncertuos festivalyje „Jachtklubas Open Air“
Liepos 14-ą Kauno marių pakrantėje įvyksiantis vienos nakties festivalis „Jachtklubas Open...
„Midsummer Vilnius“ atskleidžia visus scenos vardus
Liepos 17 – 28 dienomis Valdovų rūmų Didžiajame kieme įvyks aštuntasis „Midsummer...
Nemokamam koncertui Neringoje besiruošiantis Justinas Jarutis: dukrai siekia įdiegti rūpestį aplinka
Jau šį šeštadienį, rugsėjo 17 d. Neringos gyventojus ir svečius pasirūpinti gražiausiu...
Top naujienos
Karo ekspertai: rusai pasiuto dėl Zelenskio vizitų (1)
Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertų teigimu, mūšiai...
Atvėsino vieną karščiausių Eurolygos komandų: „Žalgiris“ Kaune paguldė ant menčių „Monaco“ (3)
Kauno „Žalgiris“ (16-15) dvigubą Eurolygos savaitę pradėjo pergalingai. Dėl vietos pirmajame...
Baimes dėl Biručio nuvijęs Maksvytis juokavo apie jo porininką: gerai, kad grįžo sužadėtinė
Kazys Maksvytis yra sakęs, kad jam patinka pergalės, paskutinę akimirką nudžiautos iš...
Prancūzijos URM vadovė apie santykius su Rusija: visiškai aišku, kad šiandien ne metas dialogui
Prancūzijos laikysena karo Ukrainoje klausimu nesikeitė ir išlieka principinė, sako šalies...
Neuromokslininkė – apie vyriškumo šaltinį testosteroną: kas nutinka, kai jo ima trūkti ir kodėl neretai dėl to būna kalti patys vyrai? (1)
Dažnai vyriškumo hormonu vadinamas testosteronas turi ne vieną funkciją organizme, bet...
Kinijos vadovui – Putino akibrokštas (5)
Praėjus vos kelioms dienoms nuo Rusijos ir Kinijos vadovų susitikimo, pastarasis sulaukė Kremliaus...
Vilniečio pastangos pamiršti buvusiąją baigėsi pažintimi su ekstravagantiška Natalija: prisiminus tą naktį iki šiol apima gėda
Sklandžiai išsiskirti – taip pat menas, pasakytų turintys didesnę tokio tipo procesų patirtį....
Ištrauktas netoli „Nord Stream“ dujotiekio pastebėtas objektas (1)
Iš Baltijos jūros dugno ištrauktas netoli dujotiekio „Nord Stream 2“ aptiktas objektas. Danijos...
Motiejūnas į Kauną gali grįžti ne tik per Eurolygos finalo ketvertą: „Žalgiris“ – mano svajonė
Kauno „Žalgirio“ (16-15) krepšininkai trečiadienio vakarą Nemuno saloje 79:70 pranoko...
Kas dešimta vaisingo amžiaus moteris gyvena su šia klastinga liga: gydytojas pasakė, kodėl ji neretai kalta ir dėl nevaisingumo
Lėtinė, progresuojanti, dažnu atveju – be jokių akivaizdžių simptomų. Apie endometriozės...