Vilniečiai Marijono su Kauno bigbendu dar nebuvo girdėję. Projektas sukurtas šios vasaros pradžioje ir parodytas tik vieną kartą – Palangoje, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

„Pasiklausėme koučerių ir nutarėme išeiti iš komforto zonos“, – pasirodymą su bigbendu pilnutėliam VU didžiajam kiemui šmaikščiai pradėjo Marijonas.

Iš komforto zonos dainininką ir visus bigbendo muzikantus nutarė išvesti ne tik netradiciškai atliekami garsiausi dainininko kūriniai, bet ir Italijos vasaros naktį primenantis oras. Atidarymo vakaras išpuolė nelietuviškai karštas, tvankus. Prasidėjus koncertui temperatūra siekė net 28 laipsnius šilumos, o sutemus atvėso visai nežymiai.

Bigbendo muzikantai nutarė atsisakyti juodų švarkų ir scenoje pasirodė pasipuošę baltais marškiniais su varlytėmis. Marijonas nutarė sau situacijos nelengvinti ir koncertą pradėjo vilkėdamas klasikinį kostiumą.

„Nežinau, kaip vakar Nickas Cave'as ištvėrė su švarku dvi valandas, bet aš po trijų dainų jau kiaurai šlapias“, – prisiminęs dieną prieš sostinėje vykusį užsienio žvaigždės pasirodymą juokėsi Marijonas.

Su švarku jis išbuvo iki pat koncerto vidurio. Energingam, scenoje nenustygstančiam atlikėjui, koncertas su kostiumu nėra įprasta praktika, tačiau, kaip sako jis pats, tai „duoklė bigbendui, kuris įdėjo žvėriškas pastangas ir privertė taip puikiai suskambėti mano dainas“.

O jos iš tiesų suskambo galingai ir jautriai: labai atpažįstamai, bet tuo pačiu visai kitaip. Sudėtingos instrumentuotės kūriniai išsiskleidė kaip niekad plačiai, kai juos užgrojo bigbendas.

Lyriški hitai „Aš gyvenau“, „Aš miręs“, „Balintos sienos“, „Drąsių nieks nežudo“ tarsi įgijo papildomo gylio ir jaudino nuščiuvusį VU kiemą iki pat širdies gelmių. Himnai „Nebetyli sirgaliai“, „Trys milijonai“, „Ar mylit ją jūs“, pakylėti varinių pučiamųjų, suskambo dar didingiau. O pašėlę „Leidom pasileidom“, „Ar mylėsi tu mane?“, „Pasveikinkit vieni kitus“, „Dabar geriausi vakarai“, „Pakeliui namo“ – atrodo, lyg būtų buvę sukurti groti su visu bigbendu.

Kūrinių aranžuotes bigbendui sukūrė jo vadovas Jievaras Jasinskis ir jo kūrybinė grupė „JJA Music“.

Aranžuočių autoriai nusipelnė atskirtų pagyrų ir paminėjimo. Festivalis „Untold City“ jau ne pirmus metus vyksta su šūkiu „Muziką kuria žmonės“. Jis skirtas pabrėžti, kad už kiekvieno muzikos kūrinio, už kiekvienos dainos slepiasi konkretus žmogus – autorius. Tas, kuris į kūrinį sudėjo savo mintis, jausmus, talentą, laiką.

Dažnai dainų autoriais žiūrovai nesusimąstydami laiko jų atlikėjus. Neretai tai būna tiesa, tačiau toli gražu ne visada. Dažnas klausytojais taip pat nesusimąsto, kad savo pamiltų kūrinių autoriams padėkoja labai įvairiais būdais: klausydamas muzikos legaliose platformose, pirkdamas įrašus, vaikščiodamas į koncertus.

„Man svarbu būti dainų autoriumi. Nors esu apsižliumbęs ir dainuodamas dainą „Degančios rankos“, o tai – ne mano, bet poeto Rimvydo Stankevičiaus ir kolegos muzikanto Roko Radzevičiaus bendros kūrybos daina. Tačiau nenorėčiau būti tik svetimų kūrinių atlikėju. Man patinka pats kūrybos procesas. Smagus suvokimas, kad padariau kažką, ko iki tol nebuvo. Jei dar pavyksta ir kitiems patinka, tai išgyvenu galingą jausmą“, – sako Marijonas Mikutavičius.

Festivalis „Untold City“ tęsis šią ir ateinančią savaitę. Šį penktadienį (rupgjūčio 19 d.) muzikos mylėtojai scenoje išvys Monique pasirodymą su orkestru. Rugpjūčio 24 d. – GJan ir jos grupės koncertas. Rugpjūčio 25 d. savo humoristinį muzikos šou pristatys retai scenoje matomas „Šventinis bankuchenas“. Rugpjūčio 26 d. festivalyje taip pat pirmą kartą pasirodys „Saulės kliošas“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją