aA
Europą sparčiu žingsniu apima „Eurovizijos“ manija. Jaudinantį šiurpuliuką šis konkursas kelia ne vien dėl to, kad į Roterdamą išsiuntėme išskirtiniu skambesiu ir judesiu populiarėjančius „The Roop“, bet ir todėl, kad pandemija negailestingai pakoregavo mūsų rutiną, iš kalendoriaus išplėšdama planuotą ir lauktą „Eurovizijos“ reginį. Žiūrovams tai sukėlė nuostabą, atlikėjams sugriovė planus ir pavogė galimybę pasiekti didesnę klausytojų auditoriją, o „Eurovizijos“ rengėjams atnešė nerimą, nežinomybę ir patikrino jų profesinį lankstumą. Išskirtiniame „Delfi“ interviu – šių metų konkurso vykdantysis prodiuseris olandas Sietse Bakker, prisipažino: „Pastarieji metai buvo sudėtingi“.
Vykdomasis "Eurovizijos" prodiuseris Sietse Bakker/ Foto: asmeninio archyvo ir EBU/Thomas Hanses
Vykdomasis "Eurovizijos" prodiuseris Sietse Bakker/ Foto: asmeninio archyvo ir EBU/Thomas Hanses

„Prasidėjo pandemija, dėl kurios turėjome atšaukti konkursą. Šiemet jį jau rengiame, tačiau pandemija juk nesibaigė. Taigi, privalome laikytis gausybės nurodymų, išmatavimų, kad galėtume kartu dirbti, nekeldami pavojaus vieni kitų sveikatai. Išvengti užsikrėtimo atvejų – mūsų prioritetas. Dabar jaučiamės pasiruošę viskam, tačiau dar tikrai yra ką iki finalo parengti. Esame paruošę atitinkamus scenarijus kiekvienam atvejui, tačiau, kaip sakoma, negirk dienos be vakaro. Iki šou šiek tiek laiko dar liko“, – prieš prasidedant konkursui „Delfi“ sakė vykdomasis šių metų „Eurovizijos“ prodiuseris.

Didesnę nei penkiolikos metų tarptautinę patirtį televizijos, skaitmeninės komunikacijos, viešųjų ryšių, socialinės žiniasklaidos ir renginių valdyme turintis S. Bakker 2006 m. tapo didžiausios pasaulyje televizijos pramogų renginio internetiniu vadovu. Po kelerių metų jis buvo paskirtas konkurso komunikacijos ir viešųjų ryšių vadovu, o nuo 2011 iki 2016 m. atliko konkurso renginių vadovo pareigas ir buvo atsakingas už daugelį organizavimo aspektų. Nenuostabu, kad per visą šį laikotarpį pandemija nėra pirmasis sunkumas, su kuriuo jam teko susidurti, vis dėlto vienareikšmiškai tai buvo pati sudėtingiausia patirtis.

- Ar jūsų asmeninėje karjeroje buvo netikėtumų, kurių nė už ką nenorėtumėte pakartoti? Galbūt tenka mokytis ir iš svetimų klaidų, pastebimų šou kitose šalyse?

- Iki pastarųjų metų galvojau, kad šis konkursas negalėtų būti atšauktas dėl jokios priežasties. Na, ir praėjusiais metais mes su tuo susidūrėme. Visiškai nežinojome, kaip tokioje situacijoje reikėtų elgtis ir kaip ją spręsti. Rengdami tokį konkursą įdėjome be galo daug darbo ir energijos. Ir štai, mes čia. Aš labai džiaugiuosi, kad atsidūrėme šiame taške.

Žinoma, visi daro klaidų tiek gyvenime, tiek karjeroje. Tačiau dėl nieko nesigailiu ir stengiuosi iš tų klaidų mokytis ir augti. Man svarbu yra orientuotis į asmeninį tobulėjimą. Na, o to, kas buvo praeityje, vis tiek nepakeisi.

Kalbant apie konkursą, mes siekiame patobulinti tarpusavio bendravimą, būti vieni kitiems atviresni. Manau, kad nuoširdumas, perregimumas asocijuojasi su tuo, ko reikalauja šis konkursas. Štai, kodėl mes pasirinkome šūkį „Open up“ (atsiverti, liet.).

- Kiekvienais metais belaukiant konkurso, šou gerbėjų nervus tampo lažybininkų prognozės. Šiemet lygiai taip pat – nors kurį laiką lietuviai mėgavosi pirmąja vieta, dabar mus pralenkė kitos šalys ir atsidūrėme ties aštunta pozicija. Galbūt jums teko pastebėti, ar šie spėjimai dažnai sutampa su rezultatais?

- Kartais lažybininkai teisūs, kartais – ne. Kai tik pradeda vykti repeticijos, spėjimų mastai ima keistis. Jie kaitaliojasi iki pat finalo. Manau, kad dalyviams svarbiausia orientuotis į gerą pasirodymą. Ir kas gali žinoti, galbūt rezultatai nustebins. Netgi jeigu esi patyręs lažybininkas, rezultatai gali būti labai netikėti. Galbūt atlikėjui nepavyks įgyvendinti to, ką yra suplanavęs, nepavyks pataikyti į vieną kitą natą ar prisiminti žodžių. Viskas gali netikėtai pasikeisti. Būtent tai ir intriguoja, kad lyg ir galima nuspėti, kam pasiseks labiau, tačiau galutiniai rezultatai gali nustebinti.

- Vis dėlto ir išankstinės nuomonės intriguoja. Ką manote apie lietuvių šiųmetinį pasirodymą? Ar „Discoteque“ skamba tarsi kažkas naujo ir netikėjo „Eurovizijos“ scenoje?

- Apsidžiaugiau sužinojęs, kad Lietuva šiemet, kaip ir praėjusiais metais į „Euroviziją“ išsiuntė tą pačią grupę. Nuostabu žinoti, kad lietuviai taip stipriai palaiko savo atstovus. Daina „Discoteque“ – labai patraukianti dėmesį, moderni, puikiai tinkanti radijo stotims. Be to ją labai mėgsta vaikai, o interneto platybėse ji irgi turi tendenciją plisti, nes yra be galo nuotaikinga. Be to, pasirodymas ant scenos atrodo „kietai“. Štai, kodėl mes pasirinkome su šia daina atidaryti šou. Vėl gi, gali labai mėgti šią dainą, tačiau viskas priklausys nuo žiuri ir žiūrovų namuose nuomonių.

„The Roop“ yra ne tik atlikėjai, bet ir artistai. Jie puikiai supranta, kaip turi atrodyti šou televizijoje, norint, kad žiūrovas juos prisimintų. Ir jie tai daro labai šviesiu būdu, tokiu, kurį ir žiūrovas gali atkartoti namuose, instagrame ar „TikTok“ programėlėje. Išties puikūs artistai ir aš labai džiaugiuosi, kad šiemet jie dalyvauja konkurse.

- Kaip jūs reaguojate į nuomones, kad šio dainų konkurso rezultatai neretai priklauso ne tik nuo pasirodymų, bet ir nuo politinės padėties?

- Jeigu pastebėsime, už ką dažniausiai balsuoja žmonės, akivaizdu, kad jie renkasi dainą, pasirodymą. Štai, kodėl kiekvienais metais rezultatai tokie skirtingi. Kasmet finale atsiduria vis kitos šalys. Na, o politiniai reikalai taip dažnai nesikeičia. Ir tai parodo, kad žmonėms labiausiai rūpi daina bei pasirodymas.

Taip pat yra dalis rezultatų, kuriuos galima pavadinti priklausomais nuo pačių šalių. Kai kurios tautos išties mėgsta pasikeisti balsais. Pavyzdžiui, graikai ir kipriečiai dažniausiai balsuoja vieni už kitus. Manau, kad tai ne tiek susiję su politika, kiek su kultūra ir kalba. Pavyzdžiui, Graikijos ir Kipro gyventojai žiūri panašius arba tuos pačius TV kanalus, skaito tuos pačius žiniasklaidos portalus, domisi ta pačia muzika, susikalba ta pačia kalba ir yra kultūriškai labai susiję. Taigi logiška, kad balsuojantys žmonės prijaučia tiems pasirodymams, kurie jiems visapusiškai yra artimesni. Štai, kodėl Skandinavijos, Baltijos šalys mėgsta apsimainyti taškais. Tai yra kai kas, ko mes negalime pakeisti. Manau, ir nereikia stengtis to daryti, nes kiekvienais metais laimi išties patys geriausi kūriniai.

- Laimei, turime brolius latvius ir estus. Galbūt šiemet lietuviams galėtų nusišypsoti sėkmė?

- Lietuvių daina išties populiari. Ji, kaip ir pasirodymas, puiki. Manau, kad Lietuva šiemet tikrai turi šansų. Kas žino? Man labai daug kartų teko stebėti „Euroviziją“. Pirmąjį kartą konkurse apsilankiau 2003-aisiais, kai jis buvo surengtas Latvijoje. Na, o 2002-aisiais šou vyko kitoje jūsų kaimyninėje šalyje, Estijoje. Iš trijų Baltijos šalių jūsiškė liko vienintelė. Tad aš esu tiesiog įsitikinęs, kad arba šiais, arba kitais metais Lietuva nugalės.

- Ar galėtumėte įvardinti, kuriai šaliai šiemet pats labiausiai simpatizuojate?

- Negaliu jums to atskleisti, kadangi privalau į visus reaguoti lygiai. Tačiau labai smagu, kad „Eurovizijoje“ visada yra dainų, skirtų kiekvienam iš mūsų. Nesvarbu, koks yra tavo skonis, kokia nuotaika ir kaip jautiesi, per 65 metus surinktame bagaže kiekvienas gali rasti dainą, tinkančią kiekvienam gyvenimo etapui. Kasmet į „Eurovizijos“ istoriją įrašome po 40 dainų.

Plačiau apie patirtį „Eurovizijoje“ S. Bakker papasakos konferencijoje „Login“ jau kitą penktadienį.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(80 žmonių įvertino)
4.4125

Šių metų „Eurovizijos“ favorite laikoma Loreen susidūrė su problemomis: pasirodymą turės keisti

Kol kas nenuspręsta, kaip atrodys scena per Loreen pasirodymą šių metų „ Eurovizijos “...

Šveicarija išsirinko savo atstovą „Eurovizijai“: jautrioje dainoje – užuominos apie karą

Nacionalinis Šveicarijos transliuotojas „SRF“ paskelbė, kad į 67-ąjį „Eurovizijos“...

Įvertino Monikos Linkytės šansus patekti į finalą: skaičiai intriguoja

Paaiškėjus visoms šių metų „ Eurovizijos “ dainoms ir atskleidus būsimą pusfinalių...

Paaiškėjo, kuriuo numeriu „Eurovizijoje“ išvysime Moniką Linkytę

Trečiadienio vakare paaiškėjo, kokia tvarka pasirodys šalys „Eurovizijos“ pusfinaliuose.

Į Lietuvą atvyksta „Eurovizijos“ pažiba iš Islandijos Daði Freyris

Muzikos agentūros „8 Days A Week“ rudens kalendoriuje – naujas herojus. Visi „Eurovizijos“...

Top naujienos

NATO pilotai stebi pakitusį rusų orlaivių elgesį: galime lažintis – žinome, ką jiems padarytume

Chuliganai danguje – jie nesilaiko traptautinių taisyklių, kelia grėsmę kitų orlaivių...

Vilniečiai už šildymą skendi skolose: beveik milijonas eurų grįžtama prie dujų (1)

Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) skelbė, kad šilumos gamyboje nuo balandžio bus atsisakoma mazuto...

Klaipėdoje – daugiau nei 100 mln. eurų vertės tepalų perdirbimo gamykla: statybas norima pradėti šiemet

Kazachstano kapitalo UAB „ Hill Group“ prie Klaipėdos jau šiemet planuoja pradėti naudotos...

Iš pareigų verčiama Danielė: eksperimentai su medžiagomis tikrai buvo (29)

Antradienį Seimas slaptai balsuodamas spręs, ar iš pareigų atleisti Priklausomybių prevencijos...

Paviešintos asmeninės Mariupolio žudikų nuotraukos (5)

„InformNapalm“ tyrėjai gavo Rusijos Federacijos pulko, kuris pernai bombardavo Ukrainos...

Rasa Čepaitienė

Karo metinėms praėjus: iki šiol liko neatsakytas vienas klausimas

Rusijos karo prieš Ukrainą metinės, atrodytų, jau iš visų pusių aptartos tiek analitikų, tiek...

Karas Ukrainoje. Ukrainos kariai vienu šūviu okupantams pridarė didžiulių nuostolių ekspertas atkreipė dėmesį į rusų nesėkmę

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...

[Delfi trumpai] Vaizdai Kauno rajone atima žadą: nufilmuota didžiulė stumbrų banda (1)

Kauno rajone galima išvysti tikrai įspūdingą vaizdą – ten klajoja didžiulė stumbrų banda....

Toma Miknevičienė

Prestižinio mokslo Vilniaus privačiose mokyklose savo vaikams norintys tėveliai pinigines turės atverti plačiau: jei brangu buvo pernai, šiemet bus neįkandama (1)

Privačių mokyklų sostinėje kasmet vis daugėja, o tai tik parodo augantį jų populiarumą, nors...

Apkaltos iniciatyva parlamentarei Sejonienei sužlugo

Seimas nepritarė 42 parlamentarų iniciatyvai surengti apkaltą Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos...