Jau kurį laiką ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“ laikoma „Eurovizijos“ favorite, kuriai prognozuojama ir pergalė. Tai tik įrodo ir po pasirodymo pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje nugriaudėjusios stiprios atsistojusių ir Ukrainos vėliavas laikiusių gerbėjų ovacijos. Panašu, kad žmonės išties palaiko „Kalush Orchestra“ kur kas stipriau nei kitus atlikėjus.

Tiesa, už tokį gerbėjų dėmesį ukrainiečiai atsidėkojo, po nuskambėjusios dainos Turino arenoje sakydami: „Ačiū, kad palaikote Ukrainą“.

Delfi primena, kad „Kalush Orchestra“ Europos širdis bando pavergti su daina „Stefania“, kuri, nors ir buvo sukurta grupės lyderio mamai, dabar virto Ukrainos simboliu.

„Tai – simbolis visoms Ukrainos motinoms, visiems Ukrainos žmonėms. Tikiuosi, kad daina siųs stiprią žinią apie ukrainiečių muziką visai Europai ir visam pasauliui“, – sako grupės narys O. Psiukas.

„Sulaukiame daug paramos ir empatijos iš kitų šalių atlikėjų, esame labai dėkingi, jei jie stoja Ukrainos pusėn. Tam, kad galėtume dalyvauti „Eurovizijos“ dainų konkurse, mes gavome specialų leidimą išvykti iš Ukrainos. Po konkurso turėsime iškart grįžti. Mes tęsime savo misiją, bet jau Ukrainoje.

Aš subūriau 35 savanorių būrį, padedame žmonėms organizuodami humanitarinę pagalbą, medikamentų tiekimą, turime savo „Telegram“ kanalą, kur žmonės gali tiesiog kreiptis ir parašyti, kokios pagalbos jiems reikia, o mes padėsime“, – Delfi yra pasakojęs „Kalush Orchestra“ grupės lyderis.

Jis taip pat teigė, kad jis jaučia dėkingumą kiekvienam žmogui, pasiryžusiam karo metu aplankyti Ukrainą ar skleisti žinią apie tai, kas ten vyksta, raginant įtakingus politikus imtis atitinkamu veiksmų.

„Taip, dabar vertinimų lentelėse esame pirmi, bet mes ir prieš karą užėmėme penktąją vietą. Tai rodo, kad žmonės mėgaujasi mūsų daina. Aš labai viliuosi, kad po mūsų pasirodymo dar daugiau žmonių sužinos apie ukrainietišką muziką“, – kalbėjo O. Psiukas.

Delfi primena, kad „Kalush Orchestra“ – tai ukrainiečių hiphopo grupė, derinanti etninius motyvus su šiuolaikiniais garsais, naudojant skirtingus liaudies instrumentus.

Grupė buvo pavadinta Ukrainos miesto Kalušo vardu. Įsikūręs Karpatų kalnų papėdėje, miestas tapo savotišku grupės talismanu, skatinančiu į muziką įtraukti įvairius liaudies elementus ir autentišką ukrainietišką muziką. Be to, Kalušas yra grupės nario O. Psiuko gimtasis miestas.

„Kalush Orchestra“ – „Stefania“:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją