Turinas 2022

Italijos miestas Turinas laimėjo lenktynes dėl 66-ojo „Eurovizijos“ dainų konkurso šeimininko vardo, įveikęs 16 kitų konkuruojančių pasiūlymų. Prieš pusmetį paskelbta, jog gegužės 10-14 dienomis konkursas vyks būtent šiame Italijos mieste.

Kaip rašo Eurovision.tv, Turinas bus trečiasis Italijos miestas po Neapolio (1965 m.) ir Romos (1991 m.), kuris po savo sparnu priims „Eurovizijos“ organizatorius, dalyvius bei gerbėjus.

„Turinas yra puikus 66-ojo „Eurovizijos“ dainų konkurso šeimininkas. Kaip matėme 2006 metais vykusių žiemos olimpinių žaidynių metu, „PalaOlimpico“ kompleksas, kuriame ir vyks renginiai, viršija visus reikalavimus, kurių reikia norint surengti tokio masto pasaulinį įvykį. Taip pat mus labai sužavėjo Turino miesto vadovų entuziazmas ir įsipareigojimas priimti tūkstančius svečių šią gegužę“, – sakė „Eurovizijos“ dainų konkurso organizatorius Martinas Österdahlas.

„Džiaugiamės, kad Turine vyks „Eurovizijos“ dainų konkursas – tarptautinis festivalis, kuris turi milijonus gerbėjų visame pasaulyje. Dėl grupės „Maneskin“ pergalės, konkursas po 31 metų grįžta į Italiją! Televizija „Rai“, kartu su Europos transliuotojų sąjunga (EBU), gali patvirtinti, kad miesto pasirinkimas nebuvo lengvas, turint omenyje labai aukštą konkuruojančių miestų pasiūlymų bei pasirengimo lygį. Neslėpsiu – tai didžiulis iššūkis „Rai“ ir mūsų šaliai,“ – sakė Italijos transliuotojo „Rai“ generalinis direktorius Carlo Fuortesas.

Turino miestas įsikūręs Alpių papėdėje ir garsėja savo galerijomis, muziejais, parkais ir aikštėmis, rūmais ir pilimis, taip pat puikiais renesanso, baroko, rokoko, neoklasicistinės ir Art Nouveau architektūros pavyzdžiais. Taip pat čia eksponuojama garsioji Turino drobulė.

Tačiau negalima neįvertinti ir fakto, jog Turinas garsus ne tik istoriniu palikimu. Dabar čia yra Fabbrica Italiana Automobili Torino (FIAT) namai, italų kino gimtinė, miestas turi stiprią futbolo tradiciją – iš čia kilę dvi garsios komandos: „Juventus“ ir „Torino“.

Nebylusis filmas „Cabiria“ (1914 m.), kurį Turine nufilmavo kino pradininkas Giovanni Pastrone, tapo pirmuoju kino filmu, išplatintu visame pasaulyje, taip pat pirmuoju filmu, parodytu Baltuosiuose rūmuose!

Atvykusieji į miestą taip pat galės pamaloninti savo skonio receptorius – pamatysite, jog Italija tai ne tik makaronų, picos ir sambukos šalis.

Pjemonto regionas yra žinomas dėl savo Montebore, Castelmagno ir Robiola di Roccaverano sūrių, Salsiccia di Bra (dešros), Pjemonto jautienos, Grissini duonos lazdelių, Barolo vyno, vermuto, baltųjų triufelių, lazdyno riešutų ir, žinoma, Nutella šokoladinio sviesto.

Laimei, Turinas suteikia daugybę galimybių ne tik gauti papildomų kalorijų, bet ir jas išdeginti. Čia kone ant kiekvieno kampo laukia šokių aikštelės ir gyvos muzikos klubai. Tad Turinas šurmuliuoja ne tik dieną, bet ir naktį.

Turino miesto merė Chiara Appendino portalui Eurovision.tv sakė, jog miestas tobulai tinka „Eurovizijai“: „2022 m. dainų konkurso rengimas Turine yra didelė garbė ir puikus laimėjimas mūsų miestui ir šaliai. Pradėjęs naują renginių sezoną, miestas taps didžiule muzikos ir kultūros. Džiaugiamės galėdami atstovauti Italijai prieš tokią gausią publiką ir jau ruošiamės priimti svečius iš visos Europos. Kaip visada, būsime pasiruošę“.

Turinas yra Pjemonto regiono sostinė, o 1861–1865 metais tai buvo ir pirmoji Italijos sostinė. Mieste gyvena beveik 850 tūkstančių gyventojų. Per Turiną teka net keturios upės.