„The Roop“ repeticija prie kunigaikščio Gedimino skulptūros

Šiemet dar negalime masiškai stebėti "Eurovizijos" transliacijų, todėl miestas savo palaikymą atlikėjams nusprendė parodyti papuošdamas Vilniaus skulptūras „The Roop“ sceninio įvaizdžio spalvomis ir disko kamuoliais.

„Tikime mūsų atstovais „Eurovizijoje“ ir norime juos palaikyti visais įmanomais būdais. Jau antrus metus „The Roop“ yra nugalėtojai visų Lietuvos gyventojų akyse ir tokiais liks, tad išpuošėme miestą ne tik ir linkėdami sėkmės, bet ir dėkodami, kad garsina mūsų šalį ir sostinę“, – pranešime spaudai sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

„The Roop“ pasirodymas yra mūsų galimybė pristatyti „Eurovizijos“ žiūrovams ir Lietuvą, ir Vilnių. Tai – pasaulyje žinomas ir mėgstamas konkursas, patraukiantis daugelio užsienio šalių žiūrovų dėmesį. Džiaugiamės galėdami kartu su muzikantais nušviesti Vilnių daugelio šalių melomanų širdis jau užkariavusios dainos „Discoteque“ šviesomis“, – sako „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Grupė „The Roop“ palaiko skulptūrų papuošimo idėją ir surengę repeticiją prie kunigaikščio Gedimino skulptūros planuoja pasirodyti dar nematytose erdvėse.

Grupės dizainerėms – skulptūrų iššūkis

Vizitine kortele tapusius geltonus kostiumus „The Roop“ kūrė „MK Drama Queen“ dizainerių duetas – Monika Paulikaitė ir Kotryna Armonaitė. Joms buvo patikėtas iššūkis sukurti ir papuošti net 10 Vilniaus skulptūrų, kurios kviestų palaikyti savo atstovus „Eurovizijoje“. Menininkės miesto skulptūroms pasiuvo grupės stilių atitinkančius atributus, pradedant ryškiais šalikais, baigiant apsiaustu, švarku, rankine, kepure ir kt.

„Nors kuriame drabužius skirtingiems žmonėms ir dirbame su įvairiais projektais, tačiau iki šiol dar niekada neteko kostiumų kurti skulptūroms. Tai mums buvo tikras iššūkis, nes visos skulptūros yra skirtingų dydžių ir jų negali paprašysi pasisukti ar pakelti rankos, kad būtų galima jas išmatuoti, – kūrybos proceso iššūkius prisimena menininkės. – Didžiuojamės, kad palaikydamos grupę „The Roop“ galėjome geltonai papuošti Vilniaus ir Lietuvos istoriją menančias skulptūras.“

Miestas stebins geltonais akcentais

Visame Vilniuje „The Roop“ stilistikos atributais išpuoštos net 10 skulptūrų, kurių pagrindinė – LDK didysis kunigaikštis Gediminas, jam „MK Drama Queen“ dizainerės sukūrė šiai skulptūrai didingą ir ryškų apsiaustą. Dar vienu aksesuaru – laisvai plėvesuojančiu šaliku – papuoštas daktaras Jonas Basanavičius.

Renkantis skulptūras nuspręsta skirti dėmesio ne tik lietuviams. Nors garsus JAV muzikantas Frankas Zappa nėra susijęs su Lietuva, tačiau jo laisvės dvasia įkvėpė daugelį postsovietinės Lietuvos kartos menininkų ir tapo savotišku laisvės simboliu. Ši skulptūra simbolizuoja ne tik laisvę, bet ir atskleidžia alternatyvią Vilniaus miesto pusę. Skulptūra įkvepia ir šiuolaikinę Lietuvos kūrėjų kartą, tad šiam paminklui „MK Drama Queen“ dizainerės sukūrė laisvę ir atvirumą naujovėms simbolizuojančią „bucket hat“ stiliaus kepurę.

Panašiais atributais papuoštos ir kitos skulptūros – Žemaitė apjuosta geltona skarele, Karaliui Mindaugui ir Vincui Kudirkai sukurti ryškūs šalikai, Barbora Radvilaitė pasipuošė rankine, „Žibintininko“ skulptūra „aprengta“ grupės stilistikos švarku, brolių Vileišių paminklas papuoštas žaismingomis peteliškėmis, o Lietuvoje išrastai skalikų šunų veislei sukurta skulptūra „Skalikai“ papuošta skarelėmis.

Skulptūrų įvaizdį papildo ir disko kamuoliai – neatsiejamas diskotekų atributas. Paaiškėjus, kad antrus metus iš eilės nacionalinėje atrankoje geriausiu išrinktas „The Roop“ kūrinys, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pažadėjo surengti miesto gatvėse atvirą diskoteką, kur saugiai galės linksmintis miestiečiai ir sostinės svečiai, jeigu daina „Discoteque“ būtų paskelbta nugalėtoja.

Savo idėjas, kaip pergalės „Eurovizijos“ dainų konkurse atveju galėtų atrodyti diskoteka po atviru dangumi, galės siūlyti ir miestiečiai. Originaliomis mintimis visi norintys gali pasidalinti ,,Go Vilnius” interneto tinklalapyje www.opendiscoteque.lt.

Jau penktadienį „The Roop“ komanda išvyksta į Roterdamą, kur pirmajame "Eurovizijos" dainų konkurso pusfinalyje pirmu numeriu pasirodys gegužės 18 d.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės