Spaudos konferencijos metu į klausimus atsakinėjęs pagrindinis grupės narys O. Piukas teigė, visų pirma, norintis padėkoti visiems ukrainiečiams ir visam pasauliui, kurie balsavo už šalį ir padėjo Ukrainai nugalėti.

„Mums ši pergalė šiemet yra ypatingai svarbi, todėl neapsakomai dėkojame. Šlovė Ukrainai“, – sakė jis.

Paklaustas, kaip mano, ar laimėjo dėl įtemptos padėties šalyje, grupės lyderis teigė, kad jau prieš karą dainą „Stefania“ žmonės laikė viena favoričių – prieš Rusijos invaziją ji jau buvo top penketuke.

„Aš labai džiaugiausi girdėdamas mūsų dainą grojančią įvairiose šalyse. Už tai noriu labai padėkoti žmonėms, kurie jos klausosi“, – kalbėjo vaikinas.

Jis pridūrė, kad kiekviena pergalė Ukrainai dabar yra labai reikšminga, pastarosiomis dienomis šalies kultūra, anot jo, yra puolama, o „Kalush Orchestra“ tikslas „Eurovizijoje“ buvo parodyti, jog ukrainietiška muzika yra gyva ir nenugalima.

Pasidomėjus, ar O. Psiukas jau sulaukė skambučio iš Ukrainos prezidento, jis teigė kol kas sveikinimų nesulaukęs, tačiau supranta, kad jis turi daug kitų svarbių reikalų.

„Esu tik įsitikinęs, kad Ukraina kitais metais galės pakviesti Europą į atsinaujinusią, inovatyvią šalį“, – su viltimi kalbėjo karo siaubiamoje šalyje gyvenantis grupės lyderis.

Tiesa, šiemet Ukraina sulaukė rekordinio žiūrovų balsų skaičiaus, už tai O. Psyukas dar kartą nuoširdžiai dėkojo gerbėjams ir Europos žmonėms, kurie balsavo išreikšdami paramą.

„Žmonės gali klausyti ukrainiečių muzikos, žiūrėti ukrainiečių filmus ir aplankyti Ukrainą, taip dar labiau palaikydami kariaujančios šalies piliečius“, – sakė grupės vardu kalbėjęs vaikinas.

Paklausti, ar grupės nariai grįžę į namus toliau ims į rankas ginklus ir kariaus su priešu, O. Psyukas papasakojo, kad vaikinai turi leidimus būti užsienyje dar dvi dienas. Po jų jie vyks atgal į Ukrainą.

„Kaip ir kiekvienas ukrainietis, toliau ruošiuosi kovoti už savo šalį“, – sakė grupės lyderis.

Tuomet grupės jis sulaukė klausimo, ar jaučia nerimą dėl to, kad netrukus teks grįžti į su priešu kariaujančią šalį. Vaikinas teigė, kad nerimas nesibaigia su sienos kirtimu, nes artimieji yra Ukrainoje.

„Kartais geriau jaučiuosi, kai esu šalia jų negu svetimoje šalyje nepaisant to, kad joje ramu“, – atviravo O. Psyukas.

Savo pasirodymo pabaigoje grupė prašė pagalbos: „Padėkite „Azovstal“, sakė „Kalush Orchestra“. Spaudos konferencijos metu jų buvo paklausta, kokios pagalbos jiems reikia ir kaip Europa gali ją suteikti.

„Mūsų žmonės yra blokuojami kareivių iš visų pusių, jie negali išeiti iš „Azovstal“, mums reikia, kad padėtumėte juos išlaisvinti. Visų pirma, reikia skleisti informaciją, kalbėti apie tai, tai labai svarbu. Čia tiek daug spaudos, jei apie tai parašytumėte, informaciją sklistų greičiau“, – kalbėjo O. Psyukas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)