aA
„Geros dainos nesugadins net ir prastas atlikimas, o blogos net ir geriausias atlikėjas neišgelbės, tad jei mūsų duetas Henry&Tommy Modric į kitą atrankos etapą nepateks, kaltas būsiu aš – šios dainos autorius“, – portalui LRT.lt sako Tomas Sinickis, kartu su Henriku Piktuižiu dalyvaujantis nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje.
Henry &Tommy Modric „Neverpart“
Henry &Tommy Modric „Neverpart“
© DELFI / Domantas Pipas

Henry &Tommy Modric duetą žiūrovai išvys jau šeštadienio vakarą. Po praėjusią savaitę vykusio laidos filmavimo paaiškėjo, kad komisija duetui skyrė aštuonis balus. Muzikos apžvalgininkas R. Zilnys išgirdęs jų kūrinį „Neverpart“ sakė, kad pasirodymo laukti buvo verta „Galbūt daug kam staigmena, bet Tomas yra džiazo gurmanas. Man linksma, laukiau kažko, apie ką po to kalbėtų visas internetas – čia buvo tai.“

Duetas portalui LRT.lt sako, kad jų kūrinys „Neverpart“ yra apie vienybę: „Šią dainą galima suprasti įvairiai. Kartais suvoki, kad asmuo, su kuriuo esi, nėra tobulas, bet tu be jo negali gyventi ir jis tave daro geresniu. Iš tiesų, dainuojame ne tik apie žmonių santykius, bet ir apie valstybių santykius. „Neverpart“ netgi siejasi su šių dienų aktualijomis, pvz., „Brexitu“ ar pan.“

Jie pasakoja, kad ir duetą ne šiaip sau pavadino Henry&Tommy Modric. „Modric – jugoslaviška pavardė, o kaip veikiausiai jau pastebėjote, buvusios Jugoslavijos Respublikos valstybės „Eurovizijoje“ aiškiai parodo, kaip nepaisant įvairių karų ir skirtingai susiklosčiusių santykių, vienos kitas vis dar labai palaiko“, – paaiškina T. Sinickis.

Jis ir dainos žodžių bei muzikos autorius, tačiau prisipažįsta, kad daina tikrai nebuvo sukurta būtent „Eurovizijai“. Šį kūrinį jis parašė maždaug prieš penkiolika, kai dar turėjo grupę „Gravel“. „Tačiau tuo metu grojome kitokią muziką ir ši daina tarsi netiko, ji atrodė visapusiškai per švelni grupės repertuarui. Taigi ji niekad anksčiau nebuvo grota ar išleista.

Tiesa, iš pradžių svarsčiau, kad šį kūrinį turėtų atlikti kitas atlikėjas, tačiau, kai susivokiau, iki paraiškų atidavimo tebuvo likusi savaitė, tad nusprendžiau, kad kūrinį atliksiu aš ir Henrikas“, – prisipažįsta T. Sinickis.

Nors daina parašyta seniai, pasak autoriaus, ji vis tiek išlieka aktuali – juk visais laikais žmonės myli, pykstasi, vyksta karai ir pan. T. Sinickio teigimu, visa tai galbūt suvokia protu, tačiau širdimi nepaaiškinama: „Kam tie konfliktai? Galbūt todėl šios temos yra aktualios visais laikais, visose pasaulio vietose. Taika ir vienybė, manau, visada bus svarbios vertybės.“

Nors dažnai didžiojoje „Eurovizijoje“ skamba dainos, nebūtinai turinčios tam tikrą žinutę, o atlikėjai stengiasi sužavėti šou elementais, H. Piktuižis sako, kad dainų, turinčių labai aiškią žinutę, kartais susijusią su žmonių santykiais, politine ar socialine situacija šalyje.

„Pastebiu, kad tokios dainos dažnai laimi. Tarkime, Izraelio atstovė Netta Barzilai dainavo apie žmonių netobulumus ir žmonės tai „nupirko“, panašiai nutiko ir užpernai, kai laimėjo Salvadoras Sobralis“, – sako H. Piktuižis.

Jam antrina ir T. Sinickis: „Turime nepamiršti, kad „Eurovizija“ yra dainos konkursas, nors paprastai kasmet jame būna daug labai blogų kūrinių. Tačiau, kaip dainų autorius, galiu pasakyti, kad visada laimi gera daina, net jei ji neturi kažkokios žinutės ar potekstės. Bet laimėjęs kūrinys paprastai yra techniškai geras.“

Jis yra tikras – jei daina yra bloga, joks atlikimas jos neišgelbės, o jei daina gera – net ir prastam atlikėjui ją sugadinti sunku.

„Jei mums nepasiseks nacionalinėje atrankoje, kaltinti bus galima tik autorių – mane, kad parašiau nepakankamai gerą dainą.

Kai daina yra gera, universali, žmonės ją supranta. Kūrinio žinutė yra kažkiek svarbi, tačiau tai labiau viešųjų ryškių reikalas. Jei laimėtume nacionalinę atranką, turėtume anglams papasakoti, kad dainuojame apie „Brexitą“, tada į mus atkreiptų daugiau dėmesio“, – sako jis.

Ne kartą nacionalinės atrankos komisijoje sėdėjęs T. Sinickis pastebi, kad daugelis atlikėjų į konkursą ateina su kitų autorių parašytomis dainomis, tad ir būdamas komisijoje jis vadovaudavosi prieš tai minėtu principu, kad blogos dainos neišgelbės net ir labai geras atlikimas. Būtent todėl jis pasakoja, kad būdamas komisijoje ir komentuodamas atlikėjų pasirodymus, stengdavosi atsižvelgti būtent į tai, kaip parašyta daina.

Atrankų laidos, kurioje dalyvavo duetas, akimirkos:

www.lrt.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
4.0000

Skandalai nesibaigia: grupė „Maneskin“ kaltinama eurovizinės dainos plagiatu (79)

Daina „Zitti E Buoni“, su kuria charizmatiškieji italai „Maneskin“ laimėjo 2021-ųjų metų...

Paviešinus atsarginius „Eurovizijos“ pasirodymus, dviejų šalių įrašų rodyti neleista (7)

Dėl COVID-19 pandemijos „Eurovizijos“ organizatoriams teko pasitelkti kūrybingumą ir sugalvoti,...

„Maneskin“ narė – laisva siela, neslepianti biseksualumo ir ją su vokalistu Damianu siejančio intymaus ryšio (158)

Victoria De Angelis – roko grupės iš Italijos „ Maneskin “, laimėjusios „ Eurovizijos “...

„Eurovizijoje“ sužibėjusiai prancūzei – likimo kirčiai: abortas, mylimojo smurtas ir netipiškas žvaigždės gyvenimas (82)

Šių metų „Eurovizijai“ skirta Prancūzijos atstovės daina „Voila“ – tai jautri kelionė...

Ukrainos atstovė „Eurovizijoje“ slepia sukrečiančią istoriją: akistata su mirtimi, iškankinusi liga ir gyvenimas gatvėje (98)

Folklorą ir elektroniką derinanti Ukrainos grupė „Go_A“ 2021-ųjų „Eurovizijoje“ užėmė...

Top naujienos

Tomas Janonis | D+

Populiarioje pajūrio vietoje poilsiautojams vietos gali nelikti: dėl didžiulio projekto užsimojo perbraižyti netgi draustinio ribas (3)

Krašto apsaugos ministerijos planai vienoje gražiausių pajūrio vietų, esančių Pajūrio...

Revoliucija pasaulinėje mokesčių santvarkoje: Lietuvai naudinga, o latviams ir estams – užuojauta (52)

Didžiajam septynetui susitarus prikirpti sparnus mokesčių vengėjams, ekonomistas Nerijus...

Po stichinės kaitros užklups staigūs pokyčiai: didžiausios permainos laukia per Jonines išsami savaitės prognozė (31)

Šiandien Lietuvos orus lems anticiklono vakarinė dalis. Visame krašte bus giedra ir sausa. Lengvas...

Arūnas Spraunius | D+

Kosmoso lenktynės sugrįžo, bet dabar viskas kitaip: kai kurios valstybės nusispjovė ant senųjų taisyklių

Galimybė liepos 20-ąją apskristi Žemę kosminiu laivu „New Shepard“, kurį surentė Amerikos...

JAV karinis jūrų laivynas išbando naują lėktuvnešį (6)

JAV karinis jūrų laivynas pradėjo savo naujausio ir pažangiausio lėktuvnešio bandymų...

Vasha ryžosi atvirai išpažinčiai apie buvusio vyro neištikimybę, kankinusią krizę ir naują mylimąjį: jis grįžo į mano gyvenimą (37)

Gabrielė Rutkauskienė -Vasha šiandien, panašu, išgyvena vieną geriausių laikotarpių savo...

Sugadintas kauniečių savaitgalis: turėjo gauti skiepą, bet teko pabučiuoti duris (14)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai, šeštadienį susisiekę su redakcija, pranešė, kad liko...

Lygūs ir lygesni darbe: ar vis dar reikia būti boso mylimiausiu? (5)

„Ieškomas jaunas, ambicingas projektų vadovas“, – gali pasirodyti nekaltas sakinys, bet jame...

Atominių bombų radarai Indijos vandenyne užfiksavo mokslininkams negirdėtus signalus: aptiko itin retus gelmių gyventojus (4)

Mokslininkai Indijos vandenyne aptiko visiškai naują pigmėjinių mėlynųjų banginių...

Didžiausias nerimas dėl euro zonos bėdų slūgsta – randai nebus tokie gilūs kaip po 2008 metų (5)

Europos susirūpinimas, esą pandemija sukels neatitaisomą žalą darbo rinkai, jau pradeda atrodyti...