Iš pradžių Poliną Gagariną Europa pasitiko įtariai. Tačiau, pastebėjusi jos nuoširdumą bei charizmą ir nepamačiusi špygos kišenėje, įvertino ir pamilo. Austrijos žurnalistai nusprendė sumenkinti šios meilės laipsnį, prilipdę jai „seksualiosios Polinos“ etiketę: esą mes žinome, kodėl ji jums taip patinka: juk ji seksuali ir žaidžia jūsų kūniškais instinktais. Rusijai „sekso eksporto“ tema yra seniai žinoma. Tačiau europiečiai nepasidavė ir „Eurovizijos“ finalo vakarą milijonai balsų kartu dainavo jos dainą „Million Voices“, rašo „Komsomolskaja pravda“ svetainė kp.ru.
Polina Gagarina
© Scanpix

Polina iš tikrųjų pasirodė gerai. Sunku perteikti, kaip ją pasitiko salė. Žiūrovai ir dainavo kartu, ir apdovanojo tokiomis ovacijomis, kad sutrikusi Polina net nesuprato, kas atsitiko – ši meilės banga neleido jai palikti scenos.

Prasidėjus balsavimui, emocijos, žinoma, užvirė. Rusų žurnalistams, dirbusiems Vienos koncertų salėje, susidarė įspūdis, kad Europa Rusijos atžvilgiu pasidalijo į dvi stovyklas. Viena iš jų nuoširdžiai balsavo už Rusiją, kita – simpatizavo, bet nebuvo fanatiška. Rusijai balus skyrė netgi tos šalys, iš kurių to nebuvo tikimasi. 12 balų – nuo Vokietijos, 10 balų – nuo Ispanijos, 8 – nuo Čekijos, 6 – nuo Švedijos, dar po 10 balų – nuo Belgijos ir Danijos. Kitaip tariant, tai jau ne „balsavimas už kaimynus“. Rusija tik per plauką būtų likusi nuo pergalės, jei į žiūrovų balsavimą būtų nesikišusi profesionali komisija.

Balsų skaičiavimas

„Eurovizijos“ konkurso balsų skaičiavimo sistema yra paini ir sudėtinga. Tačiau jos sumanytojai tvirtina, kad būtent tai ir garantuoja rezultatų objektyvumą. Nuo 1975 metų konkurse naudojama 12 balų vertinimo sistema, o galutinis balas nustatomas per keturis etapus.

1. Iš pradžių balsuoja žiūrovai, skiriantys atlikėjui tam tikrą vietą.

2. Tada balsuoja profesionali komisija, kurią kiekvienoje šalyje sudaro penki asmenys, susiję su muzikos pramone. Jie atlikėjui skiria savo pačių vietą.

3. Šie vertinimai sudedami ir padalijami iš dviejų – taip gaunama vieta, kurią atlikėjui skyrė balsavusi šalis.

4. Paskutinis etapas pats painiausias: „Eurovizijoje“ naudojama dvylikabalė sistema, todėl jei šalis skyrė atlikėjui pirmą vietą, jis gauna 12 balų, jei antrą – 10 balų, jei trečią – 8 balus, jei ketvirtą – 7 balus ir taip toliau iki dešimtos vietos, už kurią skiriamas vienas balas. Jei vieta dar žemesnė, atlikėjas gauna 0 balų. (9 ir 11 balų neskiriama.) Tuomet sudedami visų šalių tam atlikėjui skirti balai.

P. Gagarina surinko iš viso 303 balus, kurie užtikrino jai antrąją vietą. Palyginimui: konkursą laimėjęs švedų dainininkas Mansas Zelmerlowas gavo 365 balus. Matyti, kad tik Australijoje, stebuklingai patekusioje į europietišką konkursą, žiūrovai įvertino Poliną blogiau negu komisija. Visose kitose šalyse Polina patiko žiūrovams, bet galutinį įvertinimą nusmukdydavo būtent profesionalų komisija. Dviejose valstybėse atotrūkis tarp komisijos ir žiūrovų vertinimo buvo itin didelis – Kipre (13 ir 3) ir Lietuvoje (20 ir 3). Likusiose šalyse žiūrovai ir komisija Rusijos atstovę vertino daugiau ar mažiau vienodai.

Natalija Barabaš: Europoje nėra jokios antirusiškos isterijos

„Štai kas sukrečia: visi mūsų vedėjai pasakoja, kaip jie bijojo, kad Vienoje P. Gagarinos daina bus nušvilpta. Kodėl? Austrija tradiciškai palankiai vertina rusus. Laiko juos išvaduotojais. Europoje nėra jokios antirusiškos isterijos. Dėl vienos paprastos priežasties. Europoje nėra tokio didelio susidomėjimo Rusija. Apie ją ištisai nekalbama televizijos laidose. Jei nevyksta koks nors aukšto lygio susitikimas ar svarbus įvykis, Rusija žiniasklaidoje apskritai nefigūruoja. Ukrainos taip pat nėra, jei nėra kažkokio svarbaus įvykio. Taigi nėra ir jokios masinės isterijos.Tai niekam nešauna į galvą. Atskirų atvejų reikia specialiai paieškoti. Todėl girdėti tokias kalbas yra keista. Ir gaila: mes vėl likome už tvoros, kurią patys ir pasistatėme. Nekalbu apie politikus – tai atskira žmonių rūšis ir jie turi savas užduotis...“

Iš Lietuvos už „Euroviziją“ – du balai

„Komsomolskaja pravda“ skiltininkas mėgina suprasti, kodėl antirusiškai nusiteikusi komisija dėjo pastangas, kad P. Gagarina negautų tų balų, kuriuos jai skyrė Lietuvos žiūrovai.

„Po „Eurovizijos“ konkurso finalo skaitau komentarus socialiniuose tinkluose. „Polina Gagarina – šaunuolė!“, „Antra vieta – taip pat didelė sėkmė, susiklosčiusioje politinėje situacijoje tai netgi geriau už pirmą“ (man kyla klausimas – kodėl, nes bet kurioje politinėje situacijoje pirma vieta yra pirma vieta), „Viskas praėjo gerai, mes laimingi, tačiau Lietuva neįtikėtinai pavedė“. Na štai tau! O kuo čia dėta Lietuva? Kas nežiūrėjo, aiškinu: tik dvi Europos šalys nedavė Polinai Gagarinai, atlikusiai dainą, nė vieno balo. Pirmoji sąraše – nepriklausoma San Marino respublika, įsikūrusi ant nelabai didelio kalno Apeninų pusiasalyje. Antra – Lietuva, esanti į rytus nuo Kaliningrado srities“.

Dima Bilanas: buvau nuoširdžiai įsitikinęs, kad Polina užims pirmąją vietą

„Buvau nuoširdžiai įsitikinęs, kad Polina užims pirmąją vietą. Tačiau kokią išvadą galima daryti iš šio balsavimo, kurį visi stebėjome... Žinoma, egzistuoja žmonių, kurie balsuoja, nuomonė. Būtent šis visuomenės sąmoningumas, o ne kažkokie politiniai eskizai, iš kurių ne visada įmanoma suprasti tikruosius vienų ar kitų Europos šalių santykius... Būtent šis žmonių balsavimas parodė, kad pas mus su žiūrovais iš esmės yra viskas gerai“.

Vakarų žiniasklaida: Polinos Gagarinos pergalė „Eurovizijoje“ buvo neįmanoma dėl įstatymų prieš gėjus

Vakarų žiniasklaida paaiškino, kodėl Rusijos dainininkė šių metų „Eurovizijos“ konkurse liko antroje vietoje. Vakarų žurnalistų teigimu, Rusijos atstovės pergalė buvo neįmanoma dėl Rusijos Federacijoje priimto įstatymo, nukreipto prieš homoseksualius asmenis.

Daugiau naujienų – „Facebooke“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Netikėtas duetas: Ieva Zasimauskaitė ir Paula Valentaitė atliko „eurovizinį“ kūrinį (11)

Ketvirtadienio vakarą Kaune, Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovėje įvyko šių...

Daugiau nei 18 tūkst. islandų pasirašė peticiją boikotuoti „Euroviziją“ Izraelyje (52)

Islandijoje daugiau nei 18 tūkst. gyventojų pasirašė peticiją, kviečiančią boikotuoti...

Izraelio ministras pirmininkas kartu su „Eurovizijos“ nugalėtoja pademonstravo „vištos šokį“ (29)

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu kartu su šių metų „Eurovizijos“...

Salvadoras Sobralis papasakojo apie savo sveikatą ir jo gyvenimą pakeitusią „Euroviziją“ (8)

Po laimėjimo „Eurovizijoje“ buvo tik trys mintys: velnias, reikės lipti laiptais, velnias,...

Tel Avive džiaugsmingai sutikta „Eurovizijos“ nugalėtoja (30)

Pirmadienį Tel Avive gerbėjai džiaugsmingai sutiko „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtoją...

Top naujienos

50 metų JAV pragyvenęs Saulaitis: jauniausioji karta mane labai gąsdina

Per 100 metų lietuvių požiūris, vertybės ir elgesys gerokai pasikeitė. Tą sako pastebintis ir...

Tamsioji Joninių pusė sostinėje: girtutėliai vairuotojai, puošeiva prostitutė, pasiutę vaikai, daugybė muštynių (178)

Joninių naktis Vilniuje buvo nerami. Dažniausiai policijos radijo eteryje paryčiais tampa tylu, tik...

Vilniaus oro uoste daugiau nei 14 valandų įstrigę keleiviai: padėkite, prašom (216)

Sekmadienio rytą, birželio 24 d. į DELFI kreipėsi pasipiktinęs skaitytojas, kuris 8.20 Lietuvos...

Pasaulio čempionų atsiprašymo sulaukę švedai vis tiek turi dėl ko širsti  specialiai DELFI iš Sočio (177)

Sočis Švedijai dar netapo antrąja Poltava, bet po pralaimėjimo 1:2 Vokietijai mėlyni ir geltoni...

Kineziterapeutė parodė tris paprastus judesius, tačiau juos atlieka ne visi: pasitikrinkite, ar sugebate (23)

Kineziterapeutė Jūratė Kliukaitė pristato jums tris paprastus funkcinius judesius, kuriuos...

Orai: vasariška šiluma sugrįš (7)

Diena po Joninių nakties šalyje bus drėgna ir vėsi, panašūs orai išsilaikys ir savaitės...

Skerdyklą pirko nuomai, bet gyvenimas privertė dirbti patiems (9)

Ne vieną dešimtmetį Tauragės rajone ekologinį ūkį puoselėjanti Pratašių šeima vieni...

Kauno stadiono statyba gali pabrangti iki 46 mln. eurų, jos nepavyko sustabdyti

Vilniaus statybų bendrovei „LitCon“ nepavyko sustabdyti Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadiono...

Profesionalai trumpai ir aiškiai pamokė, kaip išsikepti mėsą, kad nereiktų graužti krokso (62)

Pirmiausia apsimaukite gumines pirštines, tik būtinai juodas, kitaip priminsite gydytojus, o tada...

Vokietijoje per sprogimą pastate sužeisti 25 žmonės, praneša policija (5)

Vokietijos vakaruose esančiame Vupertalio mieste per sprogimą kelių aukštų pastate buvo sužeisti...