aA
Šeštadienio vakarą prasidėjo pirmoji nacionalinės „Eurovizijos" atrankos laida, kurios metu buvo sprendžiamas 12 atlikėjų ir grupių likimas. Viso dėl teisės atstovauti Lietuvai projekte rungiasi 36 dalyviai, o šį vakarą nieko nepešę konkursą turėjo palikti šeši muzikantai. Neabejotina lydere tapo ir praėjusiais metais nacionalinės atrankos finalą pasiekusi Monika Marija.
Filmavimo akimirkos
© DELFI montažas

„Pabandom iš naujo", – tokiu šūkiu šiemet pradedama eurovizinė atranka, kuri atrodo išties atsinaujinusi.

Šįkart komisijos kėdes užėmė: „Eurovizijos" ekspertas ir jos balsas Darius Užkuraitis, prodiuseris Leonas Somovas, kultūros laidų vedėja Gerūta Griniūtė, dainininkė Giedrė Kilčiauskienė ir muzikos agentūros M.P.3 vadovas Vaidotas Stackevičius.

Visi žiuri nariai šiemet dalyvių pasirodymus stebi ir komentuoja slaptame kambaryje – ne didžiojoje scenoje. Be to, savo įžvalgomis ir pastabomis profesionalai dalijasi ne po kiekvieno dalyvio pasirodymo, kaip būdavo anksčiau, o po keturių šou numerių. Pasak organizatorių, tokiu būdu atrankos laidose didžiausias dėmesys bus skiriamas patiems dalyviams ir jų prisistatymui.

Paaiškėjo pirmieji „Eurovizijos" atrankos lyderiai: kas šiemet atstovaus Lietuvai?
© DELFI / Josvydas Elinskas

„Eurovizijos" atranką šiemet veda atsinaujinęs vedėjų sąstatas: Gabrielė Martirosian, Giedrius Masalskis ir debiutuojanti Ieva Zasimauskaitė, kuri dalyvius kalbina žaliajame atrankos kambaryje.

Dainininkė šio šou užkulisius žino puikiai, kadangi 2018 m. atstovavo Lietuvai „Eurovizijos" dainų konkurse.

Vasario 15-ąją dieną nacionalinės atrankos finalo metu paaiškės, kam nusišypsos sėkmė vykti į gegužės 12–16 dienomis Roterdame (Nyderlanduose) vyksiantį tarptautinį konkursą. Šiemet „Eurovizijos" dainų konkursas vyks jau 65-ąjį kartą. Lietuva konkurse dalyvauja nuo 1994 metų. Aukščiausia iki šiol Lietuvos „Eurovizijoje" pasiekta vieta yra šeštoji vieta, kurią 2006 metais užėmė „LT United" su daina „We Are The Winners".

Paaiškėjo pirmieji „Eurovizijos" atrankos lyderiai: kas šiemet atstovaus Lietuvai?
© DELFI / Josvydas Elinskas

1. „Gossarium"

„Gossarium"
„Gossarium"
© DELFI / Josvydas Elinskas


Pirmieji atrankos sceną išbandė roko grupė su daina „Game over“. Vos ką tik nuo scenos nulipusius muzikantus pirmiausiai kalbino I. Zasimauskaitė. Pasiteiravus, kodėl būtent jų daina turėtų atstovauti Lietuvai, grupė nesutriko. „Nes tai – gera daina. Manau, kad „Eurovizijai“ reiktų hardrocko“, – teigė jie.

2. „Baltos Varnos"

„Baltos Varnos"
„Baltos Varnos"
© DELFI / Josvydas Elinskas

Dviejų seserų duetas į sceną įnešė visai kitokią nuotaiką. Dainininkės atliko ramų kūrinį lietuvių kalba, pavadinimu „Namų dvasia“. Organiškos ir jaučiančios viena kitą – taip dalyves apibūdino I. Zasimauskaitė. Emocingas pasirodymas labai patiko ir L. Somovui.

3. Justinas Lapatinskas

Justinas Lapatinskas
Justinas Lapatinskas
© DELFI / Josvydas Elinskas

Dainininkas J. Lapatinkas į didžiąją eurovizinę sceną bando patekti su lyriška daina „Highway Story“. „Aš labai tikiu šia daina, todėl tikiuosi, kad ji nugalės. Noriu palinkėti žiūrovams, kad jie išsirinktų kūrinį, kurie jie norėtų matyti ir jį palaikytų“, – teigė atlikėjas.

4. Aistay (Aistė Tomkevičiūtė)

Aistay (Aistė Tomkevičiūtė)
Aistay (Aistė Tomkevičiūtė)
© DELFI / Josvydas Elinskas

Pirmąjį kartą „Eurovizijos“ atrankoje laimę bandanti Aistė žiūrovams pristatė kūrinį lietuvių kalba „Dangus man tu“. Mergina neslepia, kad yra savikritiška, todėl ir šįkart sau turėjo pastabų. „Gal reikėjo daugiau atiduoti savęs“, – po savo pasirodymo sakė dalyvė.

Pasirodžius keturiems dalyviams komisijos nariai pasidalijo ir savo komentarais. Anot Gerūtos Griniūtės, geras ženklas yra tai, kad visus keturis atrankos dalyvius komisijos nariai įsiminė. Tačiau V. Stackevičius padstebėjo, kad J. Lapatinskas neatsipalaidavo tiek būdamas scenoje, tiek ir duodamas interviu užkulisiuose. Tačiau daugeliui jų geriausią įspūdį vis dėlto paliko seserys „Baltos varnos".

5. Petunija (Agnė Šiaulytė)

Petunija (Agnė Šiaulytė)
Petunija (Agnė Šiaulytė)
© DELFI / Josvydas Elinskas

Ritmingą kūrinį „Show Ya“ žiūrovams pristačiusi Petunija sulaukė teigiamų įvertinimų. Iškart po pasirodymo į žaliąjį kambarį atskubėjusi atlikėja neslėpė, kad yra didžiulio šio projekto gerbėja. „Šią dainą parašiau „Eurovizijai“ – esu didele jos fanė. Esu perėjusi visus „Eurovizijos etapus, todėl dabar parašiau jai dainą“, – sako ji.

6. Lukas Norkūnas

Lukas Norkūnas
Lukas Norkūnas
© DELFI / Josvydas Elinskas

„Atsiprašyk“ – su tokia daina savo laimę šiame projekte bando L. Norkūnas. Gana netipiškas vaikino numeris nepaliko abejingų. „Neičiau ten dar kartą, man nepatinka, kai man sako, kaip turiu atrodyti ir kaip turiu dainuoti“, – taip praėjusiais metais kalbėjo atlikėjas, tačiau ir šiemet Lukas pasirodo „Eurovizijos“ atrankos scenoje. Vaikinas pasidžiaugė, kad netipiška daina bus naujajame jo albume.

7. Donata Virbilaitė

Donata Virbilaitė
Donata Virbilaitė
© DELFI / Josvydas Elinskas

Ne pirmą kartą atrankos sceną bandanti Donata šiemet komisijai ir žiūrovams pristato dainą „Made of Wax“. Pasirodymo metu dainininkė pasirodė kartu su vyrišku plastikiniu manekenu, kurį vėliau pakeitė tokiais pat drabužiais vilkintis šokėjas. Dalyvė yra ne kartą sakiusi, kad nemėgsta stereotipų. „Kai man buvo 9-eri aš supratau, kad esu unikali, pasakiau mamai, jog esu kitokia, ryža – ir gerai“, – optimizmu tryško ji.

8. Andy Vaic (Andrius Vaicenavičius)

Andy Vaic (Andrius Vaicenavičius)
Andy Vaic (Andrius Vaicenavičius)
© DELFI / Josvydas Elinskas

Muzikai neabejingas Oksfordo universiteto doktorantas scenoje pristatė iš pirmo žvilgsnio žaismingą ir linksmą dainą „Why why why“, tačiau, geriau įsiklausius, galima išgirsti, kad šis kūrinys yra apie nepasitikėjimą savimi. „Aš pasirinkau mokslus, nes norėjau daugiau sužinoti. Muzika man buvo pagrindinė saviraiškos priemonė (...), tačiau labai džiaugiuosi, kad pasirinkau gyvenime daryti kitką, nes turiu daug apie ką dainuoti“, – po pasirodymo sakė grupės „Kūjeliai“ narys.

Pasirodžius dar keturiems dalyviams G. Kilčiauskienė sakė, kad išgirdo dvi geras dainas, o kitos dvi jai pasirodė savotiškos. Šis ketvirtukas teisėjams didelio įspūdžio nepaliko, o L. Somovas pabrėžė, jog prieš atrankas reikėtų susirūpinti ir vokalo pamokomis.

9. Aika (Jekaterina Fiodorova)

Aika (Jekaterina Fiodorova)
Aika (Jekaterina Fiodorova)
© DELFI / Josvydas Elinskas

Dainų kūrėja ir atlikėja Aika klausytojus bando pavergti su daina „Paradas“, kuri kviečia įsijausti į gyvenimą ir į jį įtraukti kuo daugiau spalvų. Kaip jai pavyksta išlaisvinti save? „Palieku komforto zoną“, – sako dainininkė. Pasiteiravus, ko ji šiemet tikisi iš projekto, Jekaterina norėtų išbandyti tai, ko ji dar nėra dariusi. „Šiemet tikiuosi, kad mano daina užeis į žmonių širdis“, – pridūrė ji.

10. Meandy (Saulius Šemiotas)

Meandy (Saulius Šemiotas)
Meandy (Saulius Šemiotas)
© DELFI / Josvydas Elinskas

Šiuolaikiškas dviejų vaikinų kūrinys pirmojoje eurovizinėje atrankoje išsiskyrė savo spalvomis ir energija. „Manau, kad „Eurovizijai“ reikia ne eurovizinės dainos, tai reiškia kažko, kas neatitiktų standartų. Manau, kad mano daina yra visiškai nestandartinė, tai – gera daina“, – šypsojosi dalyvis.

11. Monika Marija

Monika Marija
Monika Marija
© DELFI / Josvydas Elinskas

Su savo kūrybos daina „If I leave“ žengianti Monika Marija praėjusiais metais tik per plauką neatstovavo Lietuvai didžiajame dainų konkurse. Šiemet atlikėja scenoje pademonstravo ne ką mažesnę jėgą. Kas ją įkvėpė naujausiai dainai? „Šįkart tai buvo žmogus, nors įkvėpimą galima rasti bet kur“, – šyptelėjo ji. Daug klausytojų turinti atlikėja šiam dainų konkursui jaučia silpnybę. „Aš manau, kad „Eurovizija“ yra gera platforma pasirodyti ir pristatyti savo muziką. Ją stebi labai daug žmonių. Visi, kas mėgsta muziką, čia susirenka. Džiaugiuosi, kad galiu dalintis savo pasakojimu ir būti čia“, – kalbėjo ji.

12. Gabrielius Vagelis

Gabrielius Vagelis
Gabrielius Vagelis
© DELFI / Josvydas Elinskas

Paskutinis į atrankos sceną lipo G. Vagelis. Ne pirmą kartą eurovizinę sceną išbandantis atlikėjas dainavo lietuviškai ir pristatė dainą „Tave čia randu“. Šiemet dainininkas tikisi pergalės. „Iš kur ryžtas? Iš gyvenimo, iš daug bandymų. Ketvirtas kartas – garantuoja“, – šyptelėjo jis. „Ši daina nebuvo rašyta „Eurovizijai“, bet ji turi kabliuką, todėl labai tikiuosi, kad žmonės jį pastebės“, – viliasi dalyvis.

Komisijos balsai:

1. Monika Marija 54

2. „Baltos varnos“46

3. MeandI 46

4. Gabrielius Vagelis 38

5. Petunija 24

6. Andy Vaic 22

7. „Gossarium“ 18

8. Aika 18

9. Aistay 11

10. Justinas Lapatinskas 8

11. Donata Virbilaitė 4

12. Lukas Norkūnas 1

Žiūrovų balsai:

1. Monika Marija 1006

2. „Baltos varnos“ 592

3. MeandI 461

4. Andy Vaic 446

5. Gabrielius Vagelis 394

6. Petunija 240

7. Aika 237

8. Aistay 228

9. „Gossarium“ 218

10. Donata Virbilaitė 125

11. Lukas Norkūnas 83

12. Justinas Lapatinskas 43

Rezultatai:

1. Monika Marija 12

2. „Baltos varnos“ 10

3. MeandI 8

4. Gabrielius Vagelis 7

5. Andy Vaic 6

6. Petunija 6

7. Aika 4

8. „Gossarium“ 3

9. Aistay 2

10. Justinas Lapatinskas 1

11. Donata Virbilaitė 0

12. Lukas Norkūnas 0

Primename, kad viso bus parodytos šešios laidos – trys atrankinės, dvi pusfinalių ir nacionalinės atrankos finalo laida. Atrankinėse laidose pasirodys po 12 atlikėjų, po kiekvienos laidos bus atsisveikinta su puse iš jų, sulaukusiais mažiausio įvertinimo. Po kiekvieno pusfinalio bus atsisveikinta dar su 5 atlikėjais. Taigi paskutinėje, šeštojoje, laidoje ant scenos pasirodys aštuoni dalyviai. Visi atlikėjai ir grupės atrankoje pasirodys atlikdami vieną kūrinį.

Vaidotas Stackevičius šįkart buvo puikiai nusiteikęs ir pastebėjo, kad šįkart dalyvių ketvertukas nustebino ir puikiai nuteikė. Visi šie dalyviai pateko ir į Giedrės favoritų sąrašą.

Laimėtoją bendrai išrinks televizijos žiūrovai ir komisija, kurios penki nariai keisis kiekvienos laidos metu. Kaip balsavo komisijos nariai, bus skelbiama laidos pabaigoje, – taip siekiama, kad komisijos vertinimai nedarytų įtakos žiūrovų balsavimui.

Visų dalyvių sąrašą galite pamatyti ČIA.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(34 žmonės įvertino)
3.1765

„Eurovizijos“ atrankų rekordininkė Aistė Pilvelytė: kalti Lietuvos žmonės, kad aš vis žengiu į šią sceną (24)

Jokia paslaptis, kad ištikimiausi „Eurovizijos“ gerbėjai šio projekto nacionalinių atrankų...

Trečioje „Eurovizijos“ atrankos laidoje – įgėlimas Jurijui Veklenko ir techniniai trukdžiai pildoma

Antradienį LRT Didžiojoje studijoje vyksta jau trečiasis nacionalinės „Eurovizijos“...

Ryškėja „Eurovizijos“ atrankos lyderiai, keliaujantys į pusfinalį: 6 dalyviai ištarė „sudie“ (316)

Šį šeštadienį suskambo jau antroji „ Eurovizijos “ nacionalinės atrankos „Pabandom iš...

Alen Chicco į „Eurovizijos“ atrankas eina su savo kūrybos daina: konkurse yra labai daug kičo ir beprasmių tekstų (4)

„Ši daina yra apie kovą . Apie kovą, kuri vyskta žmogaus viduje, kai jis papuola į tokią...

DELFI Premjera. Vaidotas Valiukevičius ir „The Roop“ pasiruošę laimėti „Euroviziją“ (2)

Po 2018 metų sėkmingos „Eurovizijos“ atrankos , „The Roop“ vis sulaukdavo žmonių...

Top naujienos

„Vilniaus vandenys" ir aplinkosaugininkai buvo akli: plastikas į Nerį tekėjo jau nuo praėjusių metų pabaigos (107)

Visą mėnesį į Nerį nuotekų vamzdžiu tekančios plastiko atliekos, apie kurias pranešė ne...

Rojus, kuriame atostogauja egzotikos trokštantys lietuviai, – pavojingiausia šalis žemėje (11)

Atostogų kelionės šiuo metu ypač populiarios, jas dažnai renkasi šeimos ar draugų kompanijos....

Lietuvoje gimdos kaklelio vėžio diagnozę kasmet išgirsta šimtai moterų: kaip išvengti šios mirtinos ligos gydytojos atsako į skaitytojų klausimus (36)

Nacionalinio vėžio instituto mokslininkai atliko pirmą išsamų prevencinės programos dėl gimdos...

Premjero patarėjas dėl Narkevičiaus skandalo: aš pasakysiu, ko galbūt neturėčiau (213)

Premjeras pirmadienį interviu DELFI pareiškė, kad diskusijų dėl susisiekimo ministro Jaroslavo...

„Regitra“ įvardijo 5 būsimų vairuotojų prasimanymus, kuriais nereikėtų tikėti (26)

Mitų netrūksta kiekvienoje srityje. Su jais susiduria ir „ Regitra “, kurioje retas nėra...

Ką sugalvojo Putinas? Ekspertai – apie realiausią scenarijų (22)

Nuo pat tos akimirkos, kai Rusijos prezidentas kreipėsi į Federalinę Asamblėją ir atsistatydino...

Pasipiktino aikštelių apmokestinimu šalia prekybos centrų: gerai neapsižiūrėjus galima gauti baudą (251)

Į DELFI redakciją kreipęsis vilnietis Eugenijus pasakojo pastaruoju metu susidūręs su nauja,...

Erika Umbrasaitė

Prancūzų meilė maistui ir etiketui

Prancūzai galbūt ir išrado meilės meną, bet už kulinarijos meną jie turi būti dėkingi...

Nuožmaus pasipriešinimo vėl sulaukęs „Žalgiris“ tritaškiais gelbėjosi Šiauliuose (167)

Vos prieš dvi dienas sensacingai Lietuvos krepšinio lygoje ( LKL ) „Šiauliams“ pralaimėjęs...

Liūdnos žinios patrauklioms ir darbo ieškančioms moterims: būsite „nubaustos“

Grožis gali būti tik paviršutiniškas ir neesminis dalykas, tačiau darbo paieškoms jis gali...