aA
Šeštadienio vakarą LRT televizijos eteryje persipynė džiaugmas ir įtampa. Šįvakar dėl bilieto į finalą kovojo 8 dalyviai, o du iš jų eterio pabaigoje paliko atranką ir šiemet į „Euroviziją“ Kijeve vykti nebeturi jokio šanso.
"Eurovizijos" filmavimas
© DELFI / Andrius Ufartas

Šįvakar į kovą stojo Sasha Song, Ieva Zasimauskaitė, Paula, Aistė Pilvelytė, Kotryna Juodzevičiūtė, grupė „Fusedmarc“, Gabrielius Vagelis ir Greta Zazza.

Dalyvių pasirodymus vertino muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, dainininkas, vokalo pedagogas Povilas Meškėla, muzikologas Darius Užkuraitis. Ketvirtąja komisijos nare tapo režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Į finalą keliauja:

1. Grupė „Fusedmarc“(12 balų)
2. Aistė Pilvelytė (10 balų)
3. Gabrielius Vagelis (8 balai)
4. Kotryna Juodzevičiūtė (7 balai)
5. Paula (6 balai)
6. Greta Zazza (5 balai)

7. Sasha Song (4 balai)
8. Ieva Zasimauskaitė (3 balai)

Lietuvos komisijos balai:

8. Ieva Zasimauskaitė (3 balai)
7. Paula (4 balai)
6. Gabrielius Vagelis (5 balai)
5. Sasha Song (6 balai)
4. Greta Zazza (7 balai)
3. Kotryna Juodzevičiūtė (8 balai)
2. Aistė Pilvelytė (10 balų)
1. Grupė „Fusedmarc“(12 balų)

„Asmeniniu Aistės Pilvelytės prašymu mes į komisiją sugrąžinome Dalią Įbelhauptaitę“, – šmaikštavo „Eurovizijos“ atrankos vedėja Ieva Stasiulevičiūtė.

Vargu ar A. Pilvelytė šiuo komisijos sąstatu labai džiaugiasi – juk praėjusiais metais vienais ryškiausių atrankų momentų tapo Aistės ir D. Ibelhauptaitės kivirčai, po kurių atlikėja ne kartą braukė ašaras.

Dalia Ibelhauptaitė
Dalia Ibelhauptaitė
© DELFI / Andrius Ufartas

DELFI primena, kad nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas įvyks Kovo 11-ąją Klaipėdoje. Laida bus transliuojama tiesiogiai.

Pirmasis į sceną žengė atlikėjas Sasha Song. „Eurovizija“ jam anokia naujiena. 2009-aisiais tarptautiniame „Eurovizijos“ dainų konkurse Maskvoje dalyvavęs atlikėjas finale užėmė 23-ą vietą.

„Tai buvo geras pasirodymas. Kaip jau eilę kartų minėjau, su tokia daina ir didžiojoje „Eurovizijoje“ neprapultume. Tas pozityvas, Sashos meistriškumas yra verti pačių aukščiausių vietų. Gal ir gerai būtų, jei jis atsirastų Kijeve“, – sakė D. Užkuraitis.

D. Ibelhauptaitė gyrė atlikėjo charizmą, profesionalumą ir patirtį, tačiau ragino jį šiek tiek pakeisti įvaizdį.

„Man patiko, kad įjungėte šou elementų į savo pasirodymą. Jų, mano manymu, reikėtų ir daugiau. Asmeniškai, pirmą kartą girdžiu šią dainą. Man jūsų klasikinis įvaizdis kelia klausimą. Man atrodo, jūsų įvaizdis galėtų turėti daugiau drąsos. Jis tradicinis, saugus, vidutinis. Norėjau daugiau energijos ir vidinio atsidavimo“, – komentavo D. Ibelhauptaitė.

Sashos Song įvaizdis užkliuvo ir R. Zilniui. Muzikos apžvalgininkas šmaikštavo, kad atlikėjas išsidabino kaip į vestuves.

Antroji scenoje – lyriškoji Ieva Zasimauskaitė. Ji atrankose dalyvauja jau ketvirtąjį kartą.

„Eilinį kartą Ieva su savo kūriniu kažkur toli nunešė. Vizualiai buvo labai gražus pasirodymas...Tai pats sudėtingiausias ir žiauriausias etapas šioje atrankoje. Iškristi dabar, likus vienam žingsniui iki finalo, bus labai sudėtinga. Komisijos nariams kažkam rašyti žemiausius balus bus labai sudėtinga. Nesakau, kad jus rašysiu į paskutinę vietą...

Vienintelė priežastis, dėl kurios jums gali nepasisekti yra tai, kad ramybė ir grožis kartais tokiuose renginiuose nusileidžia įžūlumui“, – sakė R. Zilnys ir dar kartą pagyrė I. Zasimauskaitę už puikų pasirodymą.

P. Meškėla negailėjo pagyrų jaunai atlikėjai, tačiau tikino, kad Ievai pritrūko... polėkio:

„Man to polėkio, pakylant virš debesų, nematant žemės, truputį trūko. Susideginti, pakilti į viršu ir paskui akmeniu kristi... Ir labai atsargiai šalia žemės vėl pakilti. Man to trūko“.

Paula Valentaitė
Paula Valentaitė
© DELFI / Andrius Ufartas

Trečioju numeriu šįvakar paženklinta jauniausia atrankų dalyvė, 16-metė Paula. Merginos pasirodymas buvo palydėtas garsiomis ovacijomis.

„Tai yra šiuolaikiška, modernu, labai energinga. Gerai valdote balsą ir kūną, labai tiksliai išpildote choreografiją. Palinkėčiau tik vieno – juk dabar pusfinalis, finalas be penkių minučių. Slapta tikėjausi, kad šiandien ištrauksite kažką super naujo, įdomaus ir netikėto. Norėčiau palinkėti, jei būsite finale, kad palypėtumėte vienu laipteliu. Galite būti crazy, galite būti drąsi“, – sakė D. Ibelhauptaitė.

P. Meškėla talkino D. Ibelhauptaitei ir sakė norėjęs ko nors naujo ir netikėto.

Atrankų lydere tituluojamai Aistei Pilvelytei atiteko ketvirtasis numeris. Tai tapo vienu laukiamiausių vakaro pasirodymų ne tik todėl, kad Aistei prognozuojama sėkmė finale, bet ir dėl lemtingo susitikimo su komisijos nare D. Ibelhauptaite. Praėjusiais metais Aistės ir Dalios kivirčai tapo tikrų tikriausia atrankų kulminacija.

Aistė Pilvelytė
Aistė Pilvelytė
© DELFI / Andrius Ufartas

R. Zilnys pastebėjo tik minimalius pokyčius Aistės pasirodyme, tarp kurių – naujas piešinys ant kūno

„Daina yra viena geriausių šiais metais. Kartais ateini į koncertą ir būna labai geras apšildantis atlikėjas. Jis gal ir geras, bet puikiai supranti, kad ateini paklausyti pagrindinio atlikėjo. Tai suprantu, kad visi dabar nori išgirsti, ką galvoja D. Ibelhauptaitė“.

„Mums, matyt, greit po ordiną duos, už tai, kad mes visus metus galime išlaikyti tiek daug susidomėjimo ir dėmesio. Nuoširdžiai, specialiai šios dainos anksčiau neklausiau. Tad tai – mano pirmas įspūdis.

Man nepaprastai patiko jūsų įspūdis. Man patinka, kaip jūs atrodote. Manau, kad ši daina yra labai stipri. Tai ne mano daina, būsiu sąžininga. Bet daina stipri. Galbūt ji būtent tradicinė, „eurovizinė“. Patarimas nuo visos širdies – žiūrėjau į jus ekrane ir pas jus daug vaidybos elementų. Jums šito nereikia. Viskas užsidramatizuoja, persipina ir nesusiriša su tuo, kas yra dainos turinyje. Jūs vaidinate, o man norisi, kad jūs būtumėte“, – sakė D. Ibelhauptaitė.

Kotryna Juodzevičiūtė, scenoje pasirodžiusi penktoji, išsiskiria savo stipriu vokalu ir įtraukiančiu pasirodymu. Su tuo sutinka ir komisijos nariai.

„Įžvelgiu tai, kad Kotryna pagaliau atrakino šią dainą taip, kaip ir reikėjo. Buvo akimirkų, kai per mano nugarą lakstė šiurpuliai. Šiandien mačiau ir pakeistą choreografiją, ir dainavime naujų dalykų. Ir pagaliau Kotryna iš kažkokio susikaustymo išlindo“, – merginai pagyrų negailėjo R. Zilnys.

Rokeris P. Meškėla pasidžiaugė, kad atlikėja dar itin jauna, tačiau balse juntamas toks stiprumas!

„Buvai absoliučiai tikra. Tu nieko nevaidinai, niekuo neapsimetinėjai. Tai buvo geriausias pasirodymas šiandien“, – susižavėjimo neslėpė režisierė D. Ibelhauptaitė.

Šeštas numeris atiteko grupei „Fusedmarc“. Ekspresyvus pasirodymas sužavėjo ne tik komisijos narius, bet ir publiką.

„Aš esu šios dainos fanas, absoliutus fanas. Esu šitos atlikėjos fanas. Galbūt kažkam trūksta vokalo subtilybių, kažkam – tradicinės melodijos. Bet man labai patinka kiekviena keistenybė jūsų balse. Aš jus myliu už tai, kad esate kitokia“, – vokalistės unikalumą gyrė D. Ibelhauptaitė.

D. Užkuraitis šią dainą pavadino vienu geriausių kūrinių šių metų atrankose. Ji – šiuolaikiška, moderni ir alternatyvi. „Nežinau, suprastų mus ar ne, bet už tokį pasirodymą tikrai nebūtų gėda“, – sakė muzikologas.

Greta Zazza
Greta Zazza
© DELFI / Andrius Ufartas

Kiek sutrikęs po pasirodymo atrodė P. Meškėla. Tačiau pasiteiravus, kaip jis vertina kūrinį, rokeris rėžė, kad jam tiesiog nurovė stogą!

Šių metų atrankų vikingu pramintas Gabrielius Vagelis ant scenos pasirodė septintasis.

„Gabrielius gali būti ramus – visos mergaitės cypia žiūrėdamos į ekraną, bet kas man truputį užkliuvo – tai žmonės, kurie stovėjo už nugaros. Jie stovėjo šalia, bet nebuvo kartu su tavimi. Vienas dairėsi, kita mergaitė kažką kitą darė. Truputėlį net supykau“, – apie Gabrieliaus pritariamuosius vokalistus kiek suirzęs atsiliepė P. Meškėla.

R. Zilnys dvejojo, ar Gabrieliaus kūrinys yra pakankamai ryškus „Eurovizijos“ konkursui.

O štai D. Ibelhauptaitė sakė pagaliau supratusi, kodėl žmonėms patinka Gabrielius – juk jis, anot jos, yra nuoširdus ir tikras.

„Nėra jokių papildomų judesių, viskas sukoncentruota į dainos esmę ir emociją. Ir žmones tai užkabina! Jam nereikia jokių triukų“, – žavėjosi Dalia.

Paskutinė, bet ne prasčiausia – Greta Zazza, surengusi pasirodymą su keturiais žaviais šokėjais.

„Jei matau save žiūrint į vaikinus, bet ne į Gretą, man atrodo, kažkas negerai. Manau, kad tu, Greta, nebuvai visos šios choreografijos širdimi“, – sakė D. Ibelhauptaitė.

„Kalbėkite už save, Dalia, aš visą laiką į Gretą žiūrėjau“, – juokėsi R. Zilnys ir, vis dėlto, taip pat pagyrė šokėjus. Kalbėdamas apie Gretos dainą, Ramūnas pastebėjo, kad kartais merginai pritrūksta balso, ji kiek pridūsta.

D. Užkuraičiui pritrūko Gretos energijos, mat kur kas energingesni buvo... jau išgirti jos šokėjai.

Akimirkos iš pusfinalio filmavimų:

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Amerikiečiai susižavėjo „Eurovizija“: konkursą rengs ir savo šalyje (7)

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) suteikė neeilinę progą švedų kompanijai „Brain...

Dar vienas akibrokštas dėl „Eurovizijos“: patikslinti skaičiavimai pakeitė galutinius rezultatus (94)

Nors „Eurovizijos“ aistros jau baigia nurimti, trečiadienį gerbėjus pasiekė dar viena žinia....

Įvardino pinigų sumą, skirtą Jurijui sublizgėti „Eurovizijoje“: padėti panoro vos vienas rėmėjas (50)

Kalbos apie „Euroviziją“ nesibaigia net jai praūžus. Lietuviai aktyviai diskutuoja, kodėl ir...

Tomas Sinickis. O dabar apie „Euroviziją“ rimtai, be humoro atsakymas Gediminui Jauniui (192)

Aš norėjau patylėti. Ir jau buvau pamiršęs Euroviziją. Bet šiandien perskaičiau Gedimino...

Netylant kalboms apie galimą grubią „Eurovizijos“ organizatorių klaidą, Veklenko neabejoja: kitais metais tikrai nedalyvausiu (168)

Po nesėkme pasibaigusio antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio mūsų šalies atstovas Jurijus...

Top naujienos

Tyrimas parodė neįtikėtiną juodosios organų prekybos mastą: turtuoliai donorus rinkosi iš katalogų (2)

„ Al Jazeera “ kanalo atliktas tyrimas atskleidė, kad viena Egipto ligoninė ir Jemeno...

Kaip vienas miestelis prie Volgos pasėjo chaosą Europos naftos rinkoje (8)

Nikolajevkos gyventojai nelabai turi apie ką liežuvauti nuo tada, kai mirė degtinės muziejaus...

Privertė pasijusti tikru narkobaronu: pareigūnai kratos metu sandėlyje rado šešias tonas kanapių (150)

Pluoštinių kanapių ūkį įkūręs vyras nesitikėjo, kad siųsdamas mėginį galimai būsimiems...

Linas Kojala. Sudie, Amerika? Sugrįžimas namo (I dalis) (122)

Garsiajam Don Kichotui, susiruošusiam į žygį, netrūko užsidegimo. Migelio de Servanteso...

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (33)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Skandalingasis „Flying Saucer Gang“ lyderis – apie nežinomą praeitį: darbas restorane ir tikroji pažinties su Karolina istorija (72)

„Tiesiog buvome bičai , kurie norėjo studijoje eksperimentuoti. Turėjome kompiuterį, mikrofoną...

Puiki pramoga savaitgaliui: daugiau beždžionių tiltų Lietuvoje niekur nerasite (14)

Prieš keletą metų duris atvėręs naujas Pagramančio regioninio parko lankytojų centras yra...

Mokslininkai: brokoliai padeda kovoti su vėžiu, tačiau neskubėkite jų pirkti (7)

Ilgą laiką su vėžio prevencija sieti brokoliai (kaip ir kitos kopūstinės daržovės, tarp kurių...

Kainuos centus, o rezultatas džiugins: gudrybės, kaip namus paversti prabangiais (3)

Idealiame pasaulyje turėtumėte namus, vertus blizgaus interjero žurnalo puslapių. Kiekviename...