Įprasta manyti, kad kuo vėlesnis pasirodymo numeris pusfinalyje – tuo didesnis šansas patekti į finalą. Žvelgiant į statistiką nuo 2013-ųjų, kai būtent šou prodiuseriai pradėjo dėlioti pasirodymų eiliškumą (iki tol konkrečią eigą lemdavo burtai), šis faktas iš esmės pasitvirtina: iš 18 šalių, kurios 2013–2022 m. pasirodė paskutiniuoju numeriu, į finalą pateko 15, t. y., 83 proc., rašoma pranešime spaudai.

Sėkmė nenusišypsojo tik Serbijai 2013 m., Latvijai 2017 m. ir Danijai 2021 m. Paskutiniuoju numeriu į sceną žengiantys atlikėjai pusfinaliuose vidutiniškai užima aukštą 5,6 vietą, tad tai turėtų būti geras ženklas pusfinalius šiemet uždarysiančioms Suomijai ir Australijai. Visgi vienintelė šalis, sugebėjusi laimėti pusfinalį iš paskutinės pozicijos – Malta, pasiekusi šį tikslą 2021 m. pirmajame pusfinalyje.

Priešpaskutinių pasirodymų sėkmė

Monika Linkytė su daina „Stay“ antrajame pusfinalyje pasirodys 15-a, o dar svarbiau – priešpaskutinė. Per pastarąjį dešimtmetį į didįjį finalą pateko 12 (66 proc.) iš šios pozicijos startavusių šalių.

Priešpaskutiniams pasirodymams ypač gerai sekasi pastaraisiais metais – paskutinį kartą šiuo numeriu pusfinalyje pasirodžiusios šalys į finalą nepateko 2017 m. (Slovėnija ir Estija). 2022 m. tokioje pozicijoje pasirodžiusi Cornelia iš Švedijos ir 2021 m. priešpaskutinis į sceną žengęs Gjon's Tears laimėjo savo pusfinalius.

Statistika dar palankesnė, kai žiūrime tik į žiūrovų balsavimo rezultatus, kurie bus ypač aktualūs šiemet, mat komisija pusfinaliuose nebebalsuos. Nuo 2013 m. į žiūrovų dešimtuką pusfinaliuose pateko 16 iš 18 paskutiniu numeriu ir 15 iš 18 priešpaskutiniu numeriu pasirodžiusių šalių, atitinkamai 89 ir 83 proc.

Istoriškai patys sėkmingiausi pusfinaliuose yra 18 ir 19 numeriai, tačiau sumažėjus dalyvių skaičiui tokie numeriai šiemet nebus naudojami. Iš kasmet regimų numerių sėkmingiausi yra 8, 9, 12 ir 15 – Lietuvos startinė pozicija gegužę. Būtent šiais numeriais pasirodę atlikėjai 72 proc. atvejų pateko į finalą. Šiemet šie numeriai teko Šveicarijai ir Graikijai (8), Izraeliui ir Lenkijai (9), Azerbaidžanui ir San Marinui (12), Suomijai ir Lietuvai (15).

Tad statistika Lietuvai – palanki. Anot „Eurovizijos“ naujienų ir apžvalgų portalo Eurodiena.lt redaktorių, verta atkreipti dėmesį ir apie tai, kad tame pačiame pusfinalyje balsuos tokios šalys kaip Jungtinė Karalystė, Ukraina, Sakartvelas, Estija, Danija ir Lenkija, kurių televizijos žiūrovai įprastai aktyviai palaiko Lietuvą.

Nelaimingi skaičiai

Žvelgiant į praėjusių metų rezultatus, išaiškėja ir nelaimingiausi pusfinalių pasirodymų numeriai – 2, 3 ir 11.

Tik 4 iš 18 dalyvių pasirodžiusių antruoju numeriu pateko į konkurso finalą. Pastarųjų metų statistika dar žiauresnė: nuo 2018 m. nė viena šalis pasirodžiusi antra nepateko į finalą. Šiemet mirtinu vadinamas numeris teko Maltos ir Armėnijos atstovams.

Trečiuoju numeriu į sceną šiemet žengsiantiems Serbijos ir Rumunijos atstovams statistika taip pat nėra palanki. Tik mažiau nei pusė (8 iš 18) šiuo numeriu pasirodžiusių šalių pateko į finalą. Tiesa, pernai statistiką pagerino Monika Liu iš Lietuvos bei Konstrakta iš Serbijos, tvirtai užsitikrinusios vietas finale.

Lygiai toks pats nesėkmingas ir 11-asis numeris, kuriuo šiemet pasirodys Švedija ir Sakartvelas. Įdomu tai, kad šiemet Švedijai atstovausianti Loreen, laimėjusi 2012 m. konkursą su daina „Euphoria“, praeitą kartą pusfinalyje taip pat startavo iš 11-os pozicijos.

Visgi konkursiniai faktoriai „Eurovizijoje“, tokie kaip daina, atlikėjas ar pasirodymas, rezultatui turi daugiau įtakos nei istoriškai sėkmingi pasirodymų numeriai. Kaip galutinės lentelės išsidėstys šiemet sužinosime jau po mažiau nei dviejų mėnesių.

Liverpulio „Eurovizija“ vyks gegužės 9–13 dienomis, Lietuvos atstovė Monika Linkytė pasirodys antrajame pusfinalyje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės